Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani forumowicze, pytanko!! Kto lecial ostatnio do Polski? Widze, ze jezeli sie przylatuje spoza Schengen to trzeba okazac test wykonany w ciagu 24godzin przed wylotem. Moze troche kombinuje ale jak sie tyczy ta zasada jesli lece na trasie Waszyngton - Amsterdam - Krakow? Niby teoretycznie wlatuje do Polski z Schengen... 

image.png.3d21678fc3f1abf3b2eaa7724100a74b.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, ilon said:

Kochani forumowicze, pytanko!! Kto lecial ostatnio do Polski? Widze, ze jezeli sie przylatuje spoza Schengen to trzeba okazac test wykonany w ciagu 24godzin przed wylotem. Moze troche kombinuje ale jak sie tyczy ta zasada jesli lece na trasie Waszyngton - Amsterdam - Krakow? Niby teoretycznie wlatuje do Polski z Schengen... 

 

 

 

Nie mam odpowiedzi ale z tego obrazka co wkleilas to 24h przed _przylotem_ - co nie jest takie trywialne zakladajac ze srednia podroz z przesiadkami zajmuje ~14-16h od wylotu do przylotu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, ilon napisał:

Moze troche kombinuje ale jak sie tyczy ta zasada jesli lece na trasie Waszyngton - Amsterdam - Krakow?

Może sprawdź zasady holenderskie dotyczące przylotu do AMS z USA. 

6 minut temu, kzielu napisał:

zakladajac ze srednia podroz z przesiadkami zajmuje ~14-16h od wylotu do przylotu. 

Nieosiągalne czasy z West Coast. Najszybsze było połączenie PDX-AMS-WAW. Niecałe 15 godzin ale Delta wciąż  jeszcze go nie odwiesila. 20 godzin to u nas niezły wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, kzielu said:

Nie mam odpowiedzi ale z tego obrazka co wkleilas to 24h przed _przylotem_ - co nie jest takie trywialne zakladajac ze srednia podroz z przesiadkami zajmuje ~14-16h od wylotu do przylotu. 

No to samo sobie myslalam. Jakbym miala miec wynik 24h przed przylotem to musialabym jechac do kliniki zrobic test antygenowy z 30min wynikiem i stamtad jechac prosto na lotnisko.

@andyopole - zasady w Amsterdamie takie jak byly jak lecialam w pazdzierniku - przy samej przesiadce w Amsterdamie test nie jest wymagany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, ilon said:

Kochani forumowicze, pytanko!! Kto lecial ostatnio do Polski? Widze, ze jezeli sie przylatuje spoza Schengen to trzeba okazac test wykonany w ciagu 24godzin przed wylotem. Moze troche kombinuje ale jak sie tyczy ta zasada jesli lece na trasie Waszyngton - Amsterdam - Krakow? Niby teoretycznie wlatuje do Polski z Schengen... 

image.png.3d21678fc3f1abf3b2eaa7724100a74b.png

 

Też tak zakombinowalam w zeszłym roku, żeby uniknąć kwarantanny: leciałam z przesiadka w AMS, więc na karcie lokalizacji wpisałam, że lecę z Amsterdamu, nie Columbus OH. Nikt się nie przyczepil o to w ogóle, więc polecam tak zrobić. Będę leciała w czerwcu w tym roku i mam taki sam plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedziec. Ja zazwyczaj latam przez Amsterdam, jak lecialam w pazdzierniku to nie bylo wymogu testu wiec pokazywalam tylko karte szczepienia. I w sumie nikt sie nie pytal skad lece, jakby nawet zapytali to bym powiedziala ze przylecialam z Amsterdamu bo w sumie to jest to prawda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 hours ago, ilon said:

Kochani forumowicze, pytanko!! Kto lecial ostatnio do Polski? Widze, ze jezeli sie przylatuje spoza Schengen to trzeba okazac test wykonany w ciagu 24godzin przed wylotem. Moze troche kombinuje ale jak sie tyczy ta zasada jesli lece na trasie Waszyngton - Amsterdam - Krakow? Niby teoretycznie wlatuje do Polski z Schengen... 

image.png.3d21678fc3f1abf3b2eaa7724100a74b.png

 

 

Ja mam stosunkowo świeże informacje. Leciałam 10 stycznia z NYC do Warszawy przez Amsterdam właśnie. Na JFK sprawdzono mi szczepienia, pani pytala o test ale jej powiedziałam, ze nie jest wymagany bezwzględnie (można zrobić na lotnisku na miejscu). Sprawdziła na swojej ściągawce i poprosiła o pokazanie wypełnionego formularza lokacyjnego (jest coś takiego na stronach .gov.pl).

W Amsterdamie chyba nie pytali o nic (może szczepienie, ale nie pamietam). W Warszawie nie sprawdzono mi paszportu :o, sprawdzono szczepienia i pani spytała skąd przylatuje. Odpowiedziałam zgodnie z prawdą, ze z Amsterdamu (czego znowu nikt nie sprawdził) i zostałam puszczona do domu. 
Spodziewalam się, ze odezwie się do mnie ktoś z Sanepidu (w formularzu lokacyjnym podałam, ze lecę z Ameryki oraz wszystkie swoje wymagane dane), ale nie.

Poniewaz i tak pracuje zdalnie to przez pare dni nie wychodziłam z domu (jetlag skutecznie odbiera chęć na „szwendanie” się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...