Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, andyopole napisał:

Trochę to podejrzanie wygląda. Czym było płacone? CC innego banku czy karta Amazona? Przecież można dojść po adresie dostawy kto zamawiał. 

Płacone było zwykłą kartą debetową i wszystkie zakupy były z Amazonu. Bank zablokował kartę i wyślą nową i też został złożony claim w Fraud Departament. Zamówienia są robione na kilka różnych kont i wyglada to jakby po prostu ktoś skradł dane… macie jakieś rady co z tym jeszcze zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Bogdan59 said:

Płacone było zwykłą kartą debetową i wszystkie zakupy były z Amazonu. Bank zablokował kartę i wyślą nową i też został złożony claim w Fraud Departament. Zamówienia są robione na kilka różnych kont i wyglada to jakby po prostu ktoś skradł dane… macie jakieś rady co z tym jeszcze zrobić? 

Niech sprawdza swoje credit reports.

Poza tym, chyba nic sie nie da zrobic. Tyle jest ostatnio roznych scams czy security breaches ale generalnie policja nie bedzie sie tym zajmowac szczegolnie ze to tylko kilka stowek. Znajomi nie sa pierwszymi ani ostatnimi osobami ktorym ktos wlamal sie na konto Amazonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Bogdan59 said:

Płacone było zwykłą kartą debetową i wszystkie zakupy były z Amazonu. Bank zablokował kartę i wyślą nową i też został złożony claim w Fraud Departament. Zamówienia są robione na kilka różnych kont i wyglada to jakby po prostu ktoś skradł dane… macie jakieś rady co z tym jeszcze zrobić? 

Przy debetowej karcie zrobic niewiele sie da, uzywanie jej do jakichkolwiek zakupow jest lekkomyslne bo tutaj nie ma zadnej ochrony.

Jak rozumiem ktos uzywal tej karty do robienia zakupow na Amazonie na roznych kontach - nie koncie (Amazon) wlasciciela karty ? Jezeli tak to klasyczny wyciek numeru, Amazon nie ma tutaj nic do rzeczy ani zrobienia, jedyne co mozna zrobic to probowac rozmawiac z bankiem - jezeli karta jest wydana w US to niewiele z tego bedzie. Do jakichkolwiek zakupow on line tylko kredytowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/15/2022 at 1:14 PM, andyopole said:

Wszystkiego najlepszego z okazji Swiat Wielkanocnych zycze wszystkim Forumowiczom, ich rodzinom i bliskim!!!

 

Podobno niektorzy w USA maja wolny od pracy Wielki Piatek, prawda to? 

Ja niestety pracuje, w poniedzialek tez. Moje kobiety w firmie juz czekaja na Smigus Dingus, bardzo im sie tez zwyczaj spodobal. Oczywiscie nie uzywam wiadra z woda. Stosuje meska wode kolonska, zeby choc troche "chlopem" pachnialy.   :D

Ja mialam wolny piatek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ilon napisał:

Kochani - lece na kilka dni do Colorado, Denver dokladnie w lipcu. Jakies propozycje co trzeba zobaczyc? Co robia lokalsi? :P 

Gdybyś przyleciała do Oregon to byśmy chociaż trochę mojego tax return co to wplaciłaś na moje konto przepuścili na Twoja korzyść!   :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/16/2022 at 4:54 AM, andyopole said:

Kupiłem łopatkę żeby zrobić pieczeń, pasztet, klops (niepotrzebne skreślić), różnią tę potrawę w Polsce nazywają. U mnie klops.

Mój kiciuś kiełbasy nie tknie, nawet polskiej. Natomiast za surowe mięsko dałby się pokroić. Tak się domagał kolejnych kawałków że mi ściągnął z tyłka spodnie od dresów.

Nie wiem ile tego zeżarł ale sporo było, nie wiem gdzie to zmieścił. Ten kawałek, który wciąga na zdjęciu był przedostatni, ostatnim już się bawił. :)

20220415_190257.jpg

20220415_190321.jpg

Daj mu kiedyś surowe skrzydełko kurczaka - to dopiero będzie zabawa! I tak, zje z kosćmi :D!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...