Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Hey, czy ktos ma doswiadczenie z odnawianiem polskiego paszportu? Z tego co czytam trzeba sie udac do ambasady/konsulatu osobiscie w celu zlozenia wniosku i potem rowniez osobiscie odebrac? Serio nie da sie tego wszystkiego zalatwic online? 

Troche mi nie po drodze do tych wszystkich placowek :blink:

Paszporty są biometryczne więc trzeba sie udać osobiście złożyć wniosek, ale odbierać już nie trzeba. Składa się formularzyk że nie możesz odebrać osobiście bo daleko i wysyłają kurierem z konsulatu/ambasady.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kończy się w przyszłym roku. Terytorialnie należymy do Los Angeles ale teraz konsulowie nie chcą jeździć po "swoich" miastach w celu zbierania wniosków paszportowych tak jak było to za poprzedniej władzy. 

Koledze w ubiegłym roku kończył się paszport to w ogóle nie mógł się z nikim w LAX dogadać w sprawie ustalenia terminu wizyty w konsulacie. Za to bez problemu załatwił sprawę w Houston TX, wsiadł w samolot, załatwił sprawę i tego samego dnia był nazad. 

Jeszcze dużo czasu upłynie zanim homo sovieticus wymrze ostatecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andyopoleZerknelam na strone konsulatu w Chicago i rzeczywiscie cos tam pisze o obslugiwanych terytoriach. TN na tej liscie nie ma... znaczy ze w ogole by mnie nie przyjeli i mam szukac "swojego" konsulatu? 

Edit. Najwyrazniej TN jest obslugiwany przez konsulat w Waszyngtonie... fajnie, 3 godziny dalej niz Chicago ode mnie. :)

Edytowane przez Roelka v.2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

@andyopoleZerknelam na strone konsulatu w Chicago i rzeczywiscie cos tam pisze o obslugiwanych terytoriach. TN na tej liscie nie ma... znaczy ze w ogole by mnie nie przyjeli i mam szukac "swojego" konsulatu? 

Edit. Najwyrazniej TN jest obslugiwany przez konsulat w Waszyngtonie... fajnie, 3 godziny dalej niz Chicago ode mnie. :)

Sprawdź FL i TX.

edit: Sorry, na Florydzie jest (był?) chyba tylko Konsulat Honorowy. TN "podlega" rzeczywiście pod Washington DC.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minutes ago, andyopole said:

Sprawdź FL i TX.

edit: Sorry, na Florydzie jest (był?) chyba tylko Konsulat Honorowy.

Wlasnie sprawdzalam na gov.pl i FL nie bylo na liscie. Z drugiej stronie na tej ich stronie jest napisane "You can apply for a passport in any Polish consular office". Wiec sama nie wiem. Nie chce sobie robic niepotrzebnych wycieczek  :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Roelka v.2 napisał:

Wlasnie sprawdzalam na gov.pl i FL nie bylo na liscie. Z drugiej stronie na tej ich stronie jest napisane "You can apply for a passport in any Polish consular office". Wiec sama nie wiem. Nie chce sobie robic niepotrzebnych wycieczek  :p 

Tak jak pisałem wyżej, kolega, pomimo że "podpadamy" urzędowo pod LAX to załatwił wszystko w Houston TX. Próbuj więc tam gdzie Ci wygodniej. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

Wlasnie sprawdzalam na gov.pl i FL nie bylo na liscie. Z drugiej stronie na tej ich stronie jest napisane "You can apply for a passport in any Polish consular office". Wiec sama nie wiem. Nie chce sobie robic niepotrzebnych wycieczek  :p 

Zadzwoń do konsulatu, albo napisz maila żeby był bardziej namacalny dowód, i zapytaj czy Cię poza regionem obsłużą 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, andyopole said:

Mój kończy się w przyszłym roku. Terytorialnie należymy do Los Angeles ale teraz konsulowie nie chcą jeździć po "swoich" miastach w celu zbierania wniosków paszportowych tak jak było to za poprzedniej władzy. 

Koledze w ubiegłym roku kończył się paszport to w ogóle nie mógł się z nikim w LAX dogadać w sprawie ustalenia terminu wizyty w konsulacie. Za to bez problemu załatwił sprawę w Houston TX, wsiadł w samolot, załatwił sprawę i tego samego dnia był nazad. 

Jeszcze dużo czasu upłynie zanim homo sovieticus wymrze ostatecznie.

U mojej znajomej bylo podobnie. Nie mogla sie dogadać z LA, poleciala do TX i wszystko zalatwila w jeden dzien.  Moj paszport wygasl chyba z 4 lata temu i jakos sie za to wziąć nie moge. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...