Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Joanna30 napisał:

A czek scashuj, bo to zadania zlecone i oni się muszą z nich rozliczyć. Inaczej kasa idzie do depozytu i potem jest z nią zabawa ;)

Żeby to była chociaż kwota czterocyfrowa to bym poleciał raz dwa. Gdybym tyle czasu spędził w pracy plus wydatki to zarobiłbym wiele więcej. W ogóle byłem zdziwiony ze podczas spotkania online z Konsulem za którymś razem zaczął mówić o dietach, nawet nie wiedziałem że coś dostaniemy. Zawsze idę do Banku z czekami na koniec miesiąca bo często kupuje coś do firmy i nie mogę doprosić się o przelew tylko mi czek wypisują. 

 

 

3 godziny temu, Łukasz90 napisał:

Zawsze mnie interesowały grzyby w USA podobno są bardzo podobne do tych Polskich

Prawdziwki, gaski są identyczne. Rydze są ciemniejsze a kurki jasnobrązowe, nie takie żółciutkie jak w Polsce. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, andyopole said:

Żeby to była chociaż kwota czterocyfrowa to bym poleciał raz dwa. Gdybym tyle czasu spędził w pracy plus wydatki to zarobiłbym wiele więcej. W ogóle byłem zdziwiony ze podczas spotkania online z Konsulem za którymś razem zaczął mówić o dietach, nawet nie wiedziałem że coś dostaniemy. Zawsze idę do Banku z czekami na koniec miesiąca bo często kupuje coś do firmy i nie mogę doprosić się o przelew tylko mi czek wypisują.

Nie używasz appki bankowej w telefonie? Tam pewnie masz funkcję "mobile deposit". To nowoczesny i bezpieczny kraj. Robisz zdjęcie karteczki i bank przelewa ci pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mcpear napisał:

To nowoczesny i bezpieczny kraj.

Tiaaa, szczególnie w dziedzinie bankowości. Za wire transfer kilku tysięcy skroili mnie na $45. 

Muszę przyznać że mnie zainspirowałeś, lenistwo wzięło górę i zainstalowałem wreszcie tę appkę choc do tej pory omijalem ten wynalazek. Czeki scashowane.  :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 11/17/2023 at 8:59 PM, andyopole said:

Nie tylko polska ta klasyka. Sam kupilem (Home Depot} pralke z suszarka w "black wednesday" za naprawde dobra cene. W piatek ten zestaw byl "po swiatecznej obnizce" duzo drozszy.

Ta „klasyka” to obawiam się przyszła do Polski właśnie z ojczyzny kapitalizmu. 

Dziwnie mi się to pisze gdy o tym myślę, ale… 20 lat temu :blink:…. i to nie był „Black Friday” ale „end of summer season sale” czy coś takiego… pamietam jak na nocce zmienialiśmy ceny na wyższe o 50% aby 3 noce czy coś później je znowu zmienić i „spuścić” powiedzmy o 50%.

Klient i tak „zyskiwał”, ale właściciel jeszcze bardziej, zwłaszcza, że sprzedawał mało  co warte „shite”.

Tania siła robocza ze wschodniej Europy była przynajmniej zadowolona, extra „ołwertajmy” na zmienianie naklejek cen :D

Amerykański kapitalizm w pigułce :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj gotówki uzywaja tylko nielegalni. Pójdziesz do jakiegoś banku i wymienią...

 

edit: generalna zasada dolarowa jest taka ze w USA zadne banknoty ani monety   NIGDY nie traca waznosci jak to bywa w wielu krajach.

Edytowane przez andyopole
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, andyopole said:

Tutaj gotówki uzywaja tylko nielegalni. Pójdziesz do jakiegoś banku i wymienią...

 

 

Eeee, no nie przesadzaj :D, są np. knajpy w NYC (i to nie jakieś speluny), gdzie przyjmują tylko gotówkę (albo wydaną przez siebie kartę). Np. w Peter Luger tak jest.

EDIT: Od jakiegoś czasu przyjmują karty debetowe (kredytowych nie), ale jeszcze nie tak dawno było tak jak piszę wyżej.

Edytowane przez Zuza007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...