Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, mcpear said:

Jestem właśnie w Dallas na krótki wypad weekendowy. Byłem dzisiaj w muzeum "Na szóstym piętrze". Jest to przekształcone poddasze magazynu książek szkolnych z którego w 1963 roku zamachowiec zastrzelił JFK. Muzeum poświecone JFK i jego prezydenturze. Zwiedzając sala po sali przybliżamy się do momentu zamachu aby dojść z wystawą do okna z którego oddano owe fatalne strzały. Muzeum dla ludzi lubiących historię najnowszą to pozycja obowiązkowa. Podziwiam jak Amerykanie potrafią zamienić w miejsce pamięci takie miejsca. Aż naturalnym wydaje mi się, że w Polsce np. Galeria Zachęta mogłaby być zamieniona w muzeum Narutowicza i sala w której zginał zamieniona w salę z wystawą o zamachu. To są w sumie proste pomysły, które Amerykanie potrafią podchwycić.

A ja wlasnie sie wybieram w srode i to jedno z miejsc do ktorych zamierzal zajrzec. Cos jeszcze rekomendujesz ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

A ja wlasnie sie wybieram w srode i to jedno z miejsc do ktorych zamierzal zajrzec. Cos jeszcze rekomendujesz ? 

W zasadzie pokręciłem się po downtown. Spodobała mi się Pioneer Płaza z bardzo ciekawą formą upamietnienia osadników. Poza tym nie ma tu jakichś rewelacyjnych miejscówek. To w sumie mocno biznesowo nastawione downtown 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, MeganMarkle said:

Dzien dobry!

potwierdzam ze rozwód z Harrym to tylko plota :p 

tez się wybieram niedługo do Dallas na pare dni; polecisz coś @kzielu gdzie tam można coś zdrowego i normalnego zjeść na mieście co nie pływa w tłuszczu? No i co tam robić z maluchami :)

Jak wroce to sie odezwe - bede tylko poltora dnia ale cos wynajde sensownego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki <3 

a tak z innej beczki - mamy prawybory czy jak to się tam nazywa… jestem registered voter wiec dostałam do domu ballot ale poszłam w niedziele do Voting Center żeby zobaczyć jak wyglada głosowanie w lokalu. Masakra - zszokowało mnie na wstępie że nikt nie sprawdza ID! Pomijam już sprawdzanie obywatelstwa (które btw powinni sprawdzić bo przy rejestrowaniu się wszystko jest na gębę) ale nawet ID?? Nic… wyraziłam swoje zbulwersowanie na co panie mi tłumaczyły ze weryfikują potem tożsamość po podpisie. Jak? Ręce opadają… podpisać to się może każdy za każdego .. najpierw mnie proszę o napisanie danych osobowych na formularzu (pogwałcenie btw prywatności tych danych wg mnie) potem dziadek to przepisywał do kompa, żeby wydrukować inny formularz , potem głosowałam na kompie który tam był z którego dopiero wydrukował się mój głos który wrzuciłam do urny. Total facepalm :/ wyszłam wkurwiona 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 hours ago, MeganMarkle said:

Total facepalm :/ wyszłam wkurwiona 

Tez by mnie to szokowalo. U nas w malym Colorado wszystko sprawnie sie odbywa, ja wypelnilam balot w domu i wrzucilam do specjalnej skrzynki -- potem emailem dostaje sie potwierdzenie. Najpierw "your ballot has been received" a potem "your vote has been counted!" (Tak, z tym wykrzyknikiem.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Voter ID to kontrowersyjna dosc sprawa - demokraci zdaje sie od zawsze byli przeciw wymaganiu ID bo wymaganie go wg nich wylacza czesc populacji z mozliwosci glosowania (tej biedniejszej). Republikanie sa za bo krzycza ze "fraud" (co oczywiscie jest strzalem w stope bo w ostatnich wyborach fraudelente glosy byly glownie oddawane na ich kandydata).

Tutaj podsumowanie : https://ballotpedia.org/Arguments_for_and_against_voter_identification_laws

w OH ID trzeba pokazywac. 

Ja na primary sie przejde (jezeli nie trzeba byc rejestrowanym jako wyborca jednej z partii - nie wiem mowiac szczerze bo primary w OH sa zwykle dosc bezcelowe) i zaglosuje na Nikki, podoba mi sie jej imie. 

Dodatkowy link z sensownie opisanymi argumentami przeciw : https://www.lwv.org/blog/whats-so-bad-about-voter-id-laws

(wniosek jaki z tego plynie to taki ze US w wielu aspektach kraj trzeciego albo czwartego swiata - w porownaniu do takiej na przyklad Polski czy jakiekolwiek cywiilizowanego europejskiego kraju - pod wzgledem dostepnosci podstawowych rzeczy dla mieszkancow).

Edytowane przez kzielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...