Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Cos z troche innej bajki - pomyslnie przeszlam "weryfikacje" i w sobote zaczynam wolontariat w Humane Society :) Powiem Wam, ze to jedna z tych rzeczy, ktore mi sie w Ameryce bardzo podobaja - mnostwo ludzi "uprawia" darmowy wolontariat i nie jest to postrzegane jak nasz dawny czyn spoleczny, do ktorego zazwyczaj bylo sie zmuszanym. Nie wiem jak jest w innych stanach, ale tutaj gdzie sie nie pojdzie - muzea, sale koncertowe, schroniska dla zwierzat… wszedzie sa wolontariusze i to w wieku baaardzo poemerytalnym, czesto tez ludzie niepelnosprawni. Naprawde piekny widok.

No to widze, ze ktoś wróci do domu niedługo ze słodkim szczeniaczkiem lub kotkiem, może nawet i z tym i tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos z troche innej bajki - pomyslnie przeszlam "weryfikacje" i w sobote zaczynam wolontariat w Humane Society :) Powiem Wam, ze to jedna z tych rzeczy, ktore mi sie w Ameryce bardzo podobaja - mnostwo ludzi "uprawia" darmowy wolontariat i nie jest to postrzegane jak nasz dawny czyn spoleczny, do ktorego zazwyczaj bylo sie zmuszanym. Nie wiem jak jest w innych stanach, ale tutaj gdzie sie nie pojdzie - muzea, sale koncertowe, schroniska dla zwierzat… wszedzie sa wolontariusze i to w wieku baaardzo poemerytalnym, czesto tez ludzie niepelnosprawni. Naprawde piekny widok.

Prawda. Wszyscy moi znajomi gdzieś się udzielają, szczególnie emeryci. Niedawno przechodziłam drobny zabieg chirurgiczny. Na odział wpisywała mnie dawno nie widziana znajoma, obecnie 76-letnia wdowa. Ponieważ pracowała w administracjji szpitala obecnie wykorzystuje umiejętności przepychania formularzy dyżurując 3 dni w tygodniu od 6 rano do południa jako wolentariuszka. Nie wyglądała na swój wiek - fryzura, dyskretny makijaż, gustowny kostium. "A co mam obijać się po pustym domu, tu przynajmniej jestem użyteczna" odpowiedziała na moje zaskoczenie tym spotkaniem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do wolontariatu to znam osoby co maja po ponad 60 lat i sa wolontriuszami,to samo osoby nieplnosprawne,fakt to nie USA ,jednak powoli i to sie zmienia w Polsce.

Spytajcie sie o takich wolontariuszy w dps,w roznych stowarzyszeniach

znam osobe co ma 90 lat i jest czynna wolontariuszka :)

Niggela dzieki za tego posta bo malo kto pisze na forum o formach wolonatriatu , to czasami ulatwia zycie :)

Np znam przypadek osoby w Kanadzie ze zdobyla doswiadczenie kanadyjskie bedac wolonatriuszka bo tez to jest praca :) ,dala sie poznac i miala lepiej w przyszlosci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl tu gdzies watek o przewozie bagazy przez linie lotnicze. Otoz wczoraj wyslalem dwa kartony po 30 funtow do Turcji. Koszt przesylki $812 za najwolniejsza opcje, gdybym wybral jakis express byloby jeszcze drozej. Po co wiec wozic walizki albo nawet pasazerow jesli za przewoz dwoch paczek mozna wziac taka kase. Kartonow nie trzeba karmic, nie wymagaja rowniez czystej ubikacji ani wody do popicia tabletek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byl tu gdzies watek o przewozie bagazy przez linie lotnicze. Otoz wczoraj wyslalem dwa kartony po 30 funtow do Turcji. Koszt przesylki $812 za najwolniejsza opcje, gdybym wybral jakis express byloby jeszcze drozej. Po co wiec wozic walizki albo nawet pasazerow jesli za przewoz dwoch paczek mozna wziac taka kase. Kartonow nie trzeba karmic, nie wymagaja rowniez czystej ubikacji ani wody do popicia tabletek.

:blink::blink::blink::blink::blink::blink: wow,ale cenia sie.

Ja we wrzesniu wysylalam paczke do Niemiec,ktora wazyla 3 funty i zaplacilam 76$,w srodku byly trzy pary butow nowych o lacznej cenie 35$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelasia, moja przyleciala w zeszlym tyg. Leciala przez Monachium, ze wszystkim dala sobie rade bez znajomosci ang. Na lotnisku w San Francisco dala urzednikowi kartke, ktora jej napisalam - po co jedzie I na jak dlugo (4 miesiace!) I nie miala zadnych problemow. Te nasze mamy sa sprytne I nie ma sie co tak o nie bac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...