Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Za Trumpa Polska w koncu wstanie z kolan:

"Donald Trump zapewnił, że jeżeli wygra wybory, to zajmie się sprawą zniesienia amerykańskich wiz dla Polaków już w pierwszych tygodniach po objęciu urzędu. Sprawę przyłączenia Polski do ruchu bezwizowego poruszył podczas spotkania z Trumpem prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej (KPA) Frank Spula. - Powiedziałem mu, że sprawa ciągnie się od wielu lat i dopominanie się o to jest dla nas żenujące, ale od 2004 roku staramy się o zniesienie amerykańskich wiz dla Polaków. Usłyszałem od Trumpa, że jak zostanie prezydentem, to załatwi to. Odpowiedziałem: będziemy trzymać pana za słowo - relacjonował prezes KPA"

Czyli okazuje sie, ze sprawa wiz wynika z czystej zlosliwosci poprzednich prezydentow.

Gdzies czytalem, ze z sondazu wynika, ze Polonia zamierza glosowac na Trumpa. Trzeba jednak pamietac, ze jest Polonia, ktora glownie glosowala na PiS i "druga" Polonia, ktora nie jest glupia. Niestety patrzac na wyniki wyborow w Polsce i glosy oddane w USA, wynika, ze ta pierwsza grupa jest wieksza.


własnie przeczytałem że rząd w Polsce chce wprowadzić jednolity podatek progresywny, czyli połączyć pit + zus i najwyższa składka będzie 40%... na działalności gospodarczej plus 23% vat. Ja pitole.

Skads trzeba wziac kase na gospodarcze pomysly PiS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahahahah! Polonia uslyszy "zniesienie wiz" i od razu zaglosuje na Trumpa. ;)

Eh, moge sie zalozyc, ze JESLI Polska dolaczy do ruchu bezwizowego ( ktos sie chce zalozyc, ze 90% ludzi uzna ruch bezwizowy = ZADNYCH WIZ ;)) to rownie szybko zostanie z niego wyrzucona. Juz widze tych wszystkich januszy zostajacych nielegalnie po przyjechaniu na VWP.

Niestety, mam dosc slaba opinie o rodakach... Mam takie a nie inne doswiadczenia zarowno z Polski jak i UK. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech nie znosza wiz, bo jak moja mama przyjedzie mi dzieci bawic to ma siedziec pol roku, a nie 3 miesiace :D

Zawsze mozna ja wyslac po wize. :)

Zauwazylem na IAD, ze returning ESTA idzie do innej kolejki niz wizowcy i ludzie na ESTA po raz pierwszy. Czyli moze warto. :)

Nikt nie stara sie nawet troche poinformować w temacie. Gdy Polacy słyszą zniesienie wiz to juz myślą o przeprowadzce. Nie zdają sobie sprawy, ze to tylko mowa o turystycznych. Ale by sie działo ....

Z mojego wewnetrznego sondazu wsrod znajomych wynika, ze temat wiz maja w d*pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KAER - jak tam rozmowa poszla w srode? :P

Dzieki za pamiec. Nie bylem z siebie zadowolony do konca. Troche to bylo dziwnie i przebiegalo inaczej niz moje poprzednie rozmowy. Bylo 15 pytan, 2 min na kazde. Troche ciezko cos sensownego powiedziec w dwie minuty i musialem skracac przygotowane odpowiedzi w biegu (mam baze danych typowych pytan i odpowiedzi, bo dla treningu przeszedlem przez kilka rozmow w ostatnim roku:)) . Poprzednie rozmowy trwaly jakas godzine i bylo przewaznie conajmniej z 5 minut na odpowiedz. Bylo tez kilka pytan typu soft, ktore trzeba zbullshitowac. Lepiej czuje sie gadajac o technicznych sprawach i tez jest mniejsza mozliwosc zagiecia mnie w tych tematach.

Dzis dostalem zaproszenie na in person. Bedzie za ponad dwa tygodnie. 20-30 min prezentacja i 30 min interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pamiec. Nie bylem z siebie zadowolony do konca. Troche to bylo dziwnie i przebiegalo inaczej niz moje poprzednie rozmowy. Bylo 15 pytan, 2 min na kazde. Troche ciezko cos sensownego powiedziec w dwie minuty i musialem skracac przygotowane odpowiedzi w biegu.

Hmmm gdzieś cos takiego ostatnio widziałam LOL :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...