Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Ivortm napisał:

Bzdura. Celiakia (ang. coeliac disease), która polega na nietolerowaniu glutenu (nadwrażliwości na gluten), jest jak najbardziej prawdziwą i udokumentowaną chorobą. Jest też w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10. Dla takich osób dieta bezglutenowa jest jak najbardziej potrzebna i zalecana.

Ale dla wszystkich innych osób dieta bezglutenowa nie ma żadnego sensu i zalecanie jej zdrowej osobie jest skokiem na kasę. :)

Madrego to I przyjemnie posluchac. Ilonko, sluchaj starszych i nie daj sie naciagac na kase (vide: moj post, ostatni na poprzedniej stronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo produkty bezglutenowe są zazwyczaj droższe od zwykłych odpowiedników? Jeżeli nie ma medycznych podstaw do przejścia na dietę bezglutenową, to zwyczajnie nie ma po co tego robić. Gluten sam w sobie nie jest szkodliwy.

Bezglutenowe niekoniecznie przekłada się na zdrowsze, mniej kaloryczne, mniej tłuste czy organiczne. Może tak być, ale nie musi, zależy od konkretnego przypadku. Niektóre produkty, przy których "gluten-free" jest dodane na siłę, muszą stosować zamienniki glutenu, które niekoniecznie są zdrowe.

Jak ze wszystkim w życiu, trzeba wykorzystywać zdrowy rozsądek. Nie wszystko co bezglutenowe jest dobre i nie wszystko co bezglutenowe jest złe. Mi chodzi o to, że nie ma sensu, by "dopłacać" do gluten free, tylko dlatego, że akurat panuje moda na takie diety.

Edytowane przez Ivortm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, andyopole napisał:

Ilonko, sluchaj starszych i nie daj sie naciagac na kase (vide: moj post, ostatni na poprzedniej stronie).

Andy, no jakbym slyszala moja mame i tate :D

Ivortm, ogolnie nie chce mi sie teraz rozpisywac dlugo, bo ciezko pracuje (!!! :D) ale moja dieta z moda na diety nie ma nic wspolnego. Gdybym nie musiala to nie ograniczalabym wielu rzeczy ktore lubie. Ale jak juz czlowiekowi zaczyna brakowac pomyslu na konkretny problem to probuje sie chyba wszystkiego o czym sie slyszalo/czytalo. Ja wychodze z zalozenia, ze nie zaszkodzi sprobowac, moze akurat :)

Edytowane przez ilon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ilon napisał:

Andy, no jakbym slyszala moja mame i tate :D

 

Jak będzie trzeba to i pasa wezme. Jestem zwolennikiem tradycyjnych metod wychowawczych.

Co do diety. Jem wszystko co lubię. Piekę pelnoglutenowy chleb. Wedze sam szynki, poledwice i boczek. A jak mam smaka to sobie posmaruje pajde chleba swojskim smalcem ze skwareczkami. Przy moim wzroście 183 cm ważę 88 kg co w moim wieku jest przyzwoitym wynikiem. Sztuka polega na tym żeby się nie nazerac tym wszystkim.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, ilon napisał:

Ivortm, ogolnie nie chce mi sie teraz rozpisywac dlugo, bo ciezko pracuje (!!! :D) ale moja dieta z moda na diety nie ma nic wspolnego. Gdybym nie musiala to nie ograniczalabym wielu rzeczy ktore lubie. Ale jak juz czlowiekowi zaczyna brakowac pomyslu na konkretny problem to probuje sie chyba wszystkiego o czym sie slyszalo/czytalo. Ja wychodze z zalozenia, ze nie zaszkodzi sprobowac, moze akurat :)

Wierzę na słowo i szanuję :)

Sam też ograniczyłem sobie pewne rzeczy, a co dla mnie najtrudniejsze, to więcej ruchu próbuję wdrożyć na co dzień. Jakoś się człowiek zasiedział w tym biurze, trzeba to zrównoważyć :)

Edytowane przez Ivortm
wysłane za szybko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...