Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

Lukasz, jak trzyma Cie od grudnia to moze jakies badania by sie przydaly? Moze jakas anemie masz, moze zle sie odzywiasz? Warto zainteresowac sie wlasnym zdrowiem poki nie jest za pozno. ;)

A ja dzisiaj nie zjadlam zadnego lakocia. W sumie to postanowilam, ze od marca sprobuje byc troche na diecie bezglutenowej + dalej bez nabialu. W sumie nie jedzac samego nabialu bardzo duzo rzeczy sobie odmawiam i idzie mi poki co dobrze. Myslalam ze bedzie gorzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz alergii na gluten to dieta bezglutenowa jest bez sensu. Zwykłe komercyjne naciąganie klientów na zbędne wydatki. Jeśli kto czuje się lepiej na tej diecie to przyczyną nie jest odstawienie glutenu tylko fakt ze po prostu więcej uwagi zwraca się na jadłospis.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, andyopole napisał:

Jeśli nie masz alergii na gluten to dieta bezglutenowa jest bez sensu. Zwykłe komercyjne naciąganie klientów na zbędne wydatki. Jeśli kto czuje się lepiej na tej diecie to przyczyną nie jest odstawienie glutenu tylko fakt ze po prostu więcej uwagi zwraca się na jadłospis.

Zalecam przez jakiś czas nie jeździć stałą trasą do pracy, bo cię mafia bezglutenowa może dopaść. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilon ja byłam w tamtym roku na diecie bez laktozy i bez glutenu, ogolnie zmieniłam całkowicie swoj tryb żywienia, bo okazało sie ze mam wiele nietolerancji. Poprawiła mi sie cera, paznokcie, włosy, do tego trenowałam 6x w tygodniu wiec i sie schudło troszkę :P ale ostatnimi czasy miałam problemy z nerkami, dosc rzadka przypadłość bo kamica fosforanowa, musiałam sie troche "podkwasic", wiec zaczęłam jeść spowrotem chleb, ser, mleko, ogolnie dałam sobie na luz z glutenem i nabiałem. Popsuła mi sie moment skóra, wysypało mnie na buzi, a juz było tak ładnie, włosy sie zrobiły jak siano no i po glutenie problemy z brzuchem rzecz jasna... od nowa zaczynam, chociaż wczoraj dwa paczki wciągnęłam. Byłam tez pierwszy raz na siłowni po przerwie i ledwo podnoszę nogę czy rękę, mam zakwasy nawet na karku, plecach i d..pie... ale przynajmniej mam motywacje, jak wyjeżdżałam z Polski podnosiłam najwiecej z grupy pożar instruktorka, a wczoraj byłam najsłabszym ogniwem :P nawet moja mama bierze wiecej na przysiad. Ale dajcie mi miesiąc na odzyskanie kondycji :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak niektórzy pisali. Dieta bezglutenowa to mit. Nie można być uczulonym na gluten- można nie tolerować laktozy (w przypadku nabiału). Głównym źródłem(objawów tego mitycznego uczulenia na gluten) jest glifosat - czyli randap(środek do usuwania chwastów) . Nadużywanie tych środków(przez rolników) powoduje to, że czujemy się i wyglądamy gorzej, następuje "zatrucie organizmu". O tym nikt szeroko nie mówi, bo to jest niepożądane w dzisiejszym "poprawnym" świecie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2017 o 18:08, ilon napisał:

Lapcie, moj nowy spaceship :D

IMG_2851.JPG

Bardzo fajny samochód. Pomimo tego ,że interesuję się motoryzacja to nie mogłem rozpoznać tego samochodu na pierwszy rzut oka. Przód trochę przypominał mi sciona tc. 

Wczoraj udało się zjeść trochę słodkości -6 pączków z 19 jakie zostały wczoraj kupione na 2 osoby. Ale mam nadzieję ,że to pozwoli mi trochę przybrać na wadze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, keeway napisał:

Dieta bezglutenowa to mit. Nie można być uczulonym na gluten

Bzdura. Celiakia (ang. coeliac disease), która polega na nietolerowaniu glutenu (nadwrażliwości na gluten), jest jak najbardziej prawdziwą i udokumentowaną chorobą. Jest też w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób ICD-10. Dla takich osób dieta bezglutenowa jest jak najbardziej potrzebna i zalecana.

Ale dla wszystkich innych osób dieta bezglutenowa nie ma żadnego sensu i zalecanie jej zdrowej osobie jest skokiem na kasę. :)

Edytowane przez Ivortm
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...