Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mcpear napisał:

$2500 kary za jajko uderzyło moją wyobraźnię.

Holy s^%t! No ale w końcu nic im nie zrobili, tylko zabrali czekoladki. To ile jest za Żubrówkę? Te prawdziwa, zdelegalizowana w stanach, a nie ‚deaktywowana’ wersje sprzedawana tutaj? Bo przewoziłem pare razy i nawet sie przyznawałem do tego, nikt słowa nie powiedział. 

Edytowane przez vlade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minutes ago, vlade said:

Holy s^%t! No ale w końcu nic im nie zrobili, tylko zabrali czekoladki. To ile jest za Żubrówkę? Te prawdziwa, zdelegalizowana w stanach, a nie ‚deaktywowana’ wersje sprzedawana tutaj? Bo przewoziłem pare razy i nawet sie przyznawałem do tego, nikt słowa nie powiedział. 

A czemu zubrowka ma byc zdelegalizowana? Przez zdzblo trawy? Wydaje mi sie ze u mnie w monopolowym byla i miala wszystko co trzeba... Jak bede pamietal to nastepnym razem sprawdze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawiera kumaryne, tak, ta trawka. Jest na liście substancji zakazanych przez FDA. Prowadzi do ... uszkodzenia wątroby... Chociaz zeby dojść do stężenia jakie FDA podaje jako podstawę swojego zakazu to trzeba by było pic galon dziennie przez pare tygodni. To co sprzedają w stanach jest syntetyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlade napisał:

Moja siostra, obywatel Bundesrepublik Deutchland, przysłała te ‚kinder niespodzianki’. W stanach nielegalne, nie mozna mieszać jedzenia i artykułów nie nadających sie do spożycia. Moje 3 latki rozpxxxxolily te paczkę w ciągu kilku sekund, wiedziały co to jest z YouTube. I wycie jak reszta została zabrana i schowana. 

Tak sobie myśle, ze ja w ich wieku robiłem awanturę matce, bo nie chciała mi ciastek w SAMie kupić. A były tylko te ciastka i ocet. W końcu wnerwiona moim wyciem wzięła jedno z pudełek,  rozerwała i było puste w środku. I ta scena to jedna z niewielu które pamietam z dzieciństwa.

Delikatnie mówiąc byłeś nieznośny....:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, vlade napisał:

Zawiera kumaryne, tak, ta trawka. Jest na liście substancji zakazanych przez FDA. Prowadzi do ... uszkodzenia wątroby... Chociaz zeby dojść do stężenia jakie FDA podaje jako podstawę swojego zakazu to trzeba by było pic galon dziennie przez pare tygodni. To co sprzedają w stanach jest syntetyczne.

Typowo amerykańskie... Potężne ilości Roundop wylewane gdzie sie tylko da nie przeszkadza FDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, vlade napisał:

Zawiera kumaryne, tak, ta trawka. Jest na liście substancji zakazanych przez FDA. Prowadzi do ... uszkodzenia wątroby... Chociaz zeby dojść do stężenia jakie FDA podaje jako podstawę swojego zakazu to trzeba by było pic galon dziennie przez pare tygodni. To co sprzedają w stanach jest syntetyczne.

Żeby była jasność - trawka jest dla ozbody, kumaryna ze słoika jest dosypywana dla smaku, bez znaczenia czy to Polska czy USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, motorolnik napisał:

Żeby była jasność - trawka jest dla ozbody, kumaryna ze słoika jest dosypywana dla smaku, bez znaczenia czy to Polska czy USA.

Nie szargaj imienia najlepszej polskiej wódki. Jakie dosypywanie ze słoika? Wyciąg zawierający kumaryne uzyskuje sie przez moczenie trawy, wielostopniowe, w wodzie i spirytusie. I tak, oczywiste jest ze potrzeba tego spore ilości i trawka w butelce jest symboliczna, niemniej jednak to co jest w butelce jest tego samego gatunku. W proszku to z tego sie robi trutkę na szczury. A w stanach kumaryny w żubrówce nie ma, bo jest nielegalna. Tutaj to faktycznie dodają jakieś substancje smakowe i aromatyczne które maja udawać kumaryne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, vlade napisał:

Nie szargaj imienia najlepszej polskiej wódki. Jakie dosypywanie ze słoika? Wyciąg zawierający kumaryne uzyskuje sie przez moczenie trawy, wielostopniowe, w wodzie i spirytusie. I tak, oczywiste jest ze potrzeba tego spore ilości i trawka w butelce jest symboliczna, niemniej jednak to co jest w butelce jest tego samego gatunku. W proszku to z tego sie robi trutkę na szczury. A w stanach kumaryny w żubrówce nie ma, bo jest nielegalna. Tutaj to faktycznie dodają jakieś substancje smakowe i aromatyczne które maja udawać kumaryne. 

Mam doktorat z chemii organicznej więc dla mnie kumaryna jest jedna. Nie ma jednej "na trutki" a drugiej do wódki. Tu nawet nie ma izomerii optycznej ani racematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, motorolnik napisał:

Mam doktorat z chemii organicznej więc dla mnie kumaryna jest jedna. Nie ma jednej "na trutki" a drugiej do wódki. Tu nawet nie ma izomerii optycznej ani racematów.

LOL, dla chemika może nie ma znaczenia, ale zapewniam cię ze jest duża różnica pomiędzy wypiciem pół litra Żubrówki a zjedzeniem pudełka trutki na szczury. Jakby chemicy zatrudnieni w FDA sobie z tego sprawę zdawali nie było by problemu z jej kupnem w USA.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...