Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, haneczka019 napisał:

Sami nie wiedzą jaką czynność Trump wykonał... nawarzył piwa, czy ważył piwo? Oto jest pytanie ;).

Piwo się warzy (gotuje) w kadziach Nie waży się piwa ponieważ jest sprzedawane nie wg wagi lecz wg objętości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, quarterback87 napisał:

Jak większość dziadków Andy też używa zdrobnienia swojego imienia. Ja tam z szacunku do starszych to nawet ich pseudonimy piszę z dużej litery.

Andy nie jest zdrobnieniem, jeśli już to raczej zangielszczeniem.:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak większość dziadków Andy też używa zdrobnienia swojego imienia. Ja tam z szacunku do starszych to nawet ich pseudonimy piszę z dużej litery.

Ja tam nie wiem czy to jest jego imię, raczej wątpię. Ale mogę się tylko domyślać jak ma naprawdę na imię. Natomiast szacunek staram się okazywać wszystkim, bez względu na ich wiek. To raczej zachowanie lub wypowiedzi mogą mnie skłonić do tego, żeby kogoś nie szanować. Andy do nich nie należy.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, andyopole napisał:

Tak, oczywiście chodziło mi o warzenie piwa bo o tym mówi artykuł. Powinno być przez "rz" a wszędzie, od tytułu po cały artykuł jest "ż" co jest ordynarnym, niedopuszczalnym błędem. Mówicie że poprawili, to dobrze bo kłuło w oczy. Chciałem to skomentować pod artykułem bezpośrednio ale za dużo ceregieli, najpierw trzeba konto utworzyć. 

O pisanie "andy..." małą literą nie ma co kruszyć kopii bo tak też zaczyna się nick którego używam od, z górą, dwudziestu lat.

A widzisz, za późno przeczytałam ;). Teraz rozumiem o co chodziło jkb... a może Jkb :P, taki żarcik  quarterback87 ;) i ja Twoich błędów w postach nie wytykam. Nie jesteś przecież dziennikarzem. Prawda ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ilon napisał:

Co to znaczy i jak to wyglada w praktyce?

Troche do poczytania:

https://www.thebalance.com/annual-ira-contribution-deadlines-2894496

https://smartasset.com/retirement/4-tips-for-opening-an-ira-before-the-tax-deadline

Szybkie podsumowanie: jesli sie kwalifikujesz na IRA deduction (zalezy od dochodu, filing status, etc.), i jesli wrzucisz kase na konto IRA przed 15 kwietnia (jako 2017 contribution), mozesz sobie to zakwalifikowac jako deduction na rok 2017.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko na minutke tutaj, bo praca goni, ale jak mnie cos zaskoczy to sie dziele... 

Nie zdradzam jakis sekretow, nie mowie o kogo chodzi, ale troche w szoku jestem, bo wlasnie wzielam sie za pewna sprawe i rodzina (polska rodzina, dzieci urodzone w Polsce) owa posiada dzieci dwoje - co by nie bylo nieporozumien taka pisownia jest na aktach urodzenia: Dżastin Brajan  oraz    Wiwien Wanessa. 

Hm... ? Ktos cos?    

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, karina napisał:

Ja tylko na minutke tutaj, bo praca goni, ale jak mnie cos zaskoczy to sie dziele... 

Nie zdradzam jakis sekretow, nie mowie o kogo chodzi, ale troche w szoku jestem, bo wlasnie wzielam sie za pewna sprawe i rodzina (polska rodzina, dzieci urodzone w Polsce) owa posiada dzieci dwoje - co by nie bylo nieporozumien taka pisownia jest na aktach urodzenia: Dżastin Brajan  oraz    Wiwien Wanessa. 

Hm... ? Ktos cos?    

 

 

Dzieci im podziekuja gdy inni się zaczną z nich nabijać.  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...