Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, vlade napisał:

Sponsorować może teoretycznie, ale nie dostanie zmiany statusu. W praktyce mama musiałaby wyjechać ze stanow i odczekać 10 lat bana.

To dziwne, ale  znam parę, która się zalegalizowała własnie po 21 latach- syn ich za sponsorował. W zeszłym roku po raz pierwszy byli  z wizytą w Polsce i wrócili bez problemu, w tym roku jadą ponownie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze usłyszysz ze nie miałeś racji bo prawnik załatwił zatwierdzone i130. Tylko teraz AOS nie przeszedł i trzeba mu płacić dodatkowo za jakieś Łejwery. Chociaż za Trumpa bardziej możliwe jest ze od razu po mamusie smutni panowie  przyjada jak poda na wniosku gdzie mieszka.

6 minut temu, Patipitts napisał:

A po dwudziestuparu latach to czasem nie ma dożywotniego bana?

Jak to pierwszy raz i wyjedzie zanim USCIS sie połapie to nie. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Karuzelka napisał:

To dziwne, ale  znam parę, która się zalegalizowała własnie po 21 latach- syn ich za sponsorował. W zeszłym roku po raz pierwszy byli  z wizytą w Polsce i wrócili bez problemu, w tym roku jadą ponownie.

Dopytaj sie szczegółów, bo chyba nie jest to dokładnie taka sytuacja. Overstay może być wybaczony tylko małżonkowi lub dziecku obywatela, rodzicom nie. Meksyk juz dawno by sie wyludnił jak by to bylo możliwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, vlade napisał:

Dopytaj sie szczegółów, bo chyba nie jest to dokładnie taka sytuacja. Overstay może być wybaczony tylko małżonkowi lub dziecku obywatela, rodzicom nie. Meksyk juz dawno by sie wyludnił jak by to bylo możliwe ;)

Wydaje mi się, że  Meksykanie mają ten problem, że oni nie przesiedzieli swojej wizy, tylko dostali się do kraju nielegalnie, a z tego co wiem, to tego tak łatwo w USA nie wybaczają.

Z tego co wiem to para ta jest tutaj od 25 lat, mają własną firmę i dwa domy, wszystkiego tego dorobili się będąc tutaj nielegalnie i ich syn dopiero po skończeniu 21 lat ich "zalegalizował". Sprawą zajmował się prawnik z Chicago. Jak będę miała okazję wypytam o szczegóły.

Edytowane przez Karuzelka
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Karuzelka napisał:

Z tego co wiem to para ta jest tutaj od 25 lat

No to był to rok 1993, bany na 3/10 lat wprowadzili w 1996. Może z tego powodu nie podpadali pod te zakazy, ale to by trzeba było Kariny zeby wyjaśniła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Jestem w środowisku pań "na domkach". Pytanie mam bo nie jestem zbyt biegły w temacie.

Czy mama będąca tu 20+ lat nielegalnie może być sponsorowana przez swą corke 21+ lat tutaj urodzoną?

Ile postow tyle opinii ;) 

Sponsorowanie mamy to jest kategoria IR (immediate relative), w zwiazku z czym overstay jest przebaczany i nie ma bana 3/10 letniego, o ile mama nie wyjedzie, oraz wjechala legalnie, tj. nie jest OWI. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszedlem przypadkiem na strone glowna forum i patrze ze cos mi mryga nachalnie po prawej stronie. Zanim sobie dodalem odpowiednie filtry do antyspamu, z ciekawosci kliknalem na jeden link (kancelaria, ktora jest cyt. "liderem w dziedzinie prawa amerykanskiego"). Nawet maja "prowadzenie" spraw DV. Cennik:

Honorarium w przypadku prowadzenia sprawy po wylosowaniu "zielonej karty":

* przygotowanie i rejestracja on-line formularza DS-260: 1000 zł/osobę.
* Dzieci poniżej 16. roku życia (nieukończopne 16 lat w dniu rejestracji formularza DS-260): 500zł/osobę
* po zatwierdzeniu przez National Visa Center formularza DS-260, pomoc w przygotowaniu wymaganach dokumentów - konsultacje: 1000 zł/rodzinę
* po wyznaczeniu terminu wizyty w konsulacie przez NVC, przygotowanie do interview w konsulacie, elektroniczna rejestracja sposobu odbioru paszportów: 500 zł/rodzinę (opcjonalnie)

Aplikant we własnym zakresie dokonuje opłaty imigracyjnej po uzyskaniu wizy: 220 USD/osobę.

Czyli 3 osobowa rodzina: 4000 PLN. A tu czlonkowie forum, jak frajerzy, za darmo pomagaja... BTW "nieukończopne" pisownia oryginalna (pelna profeska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jkb napisał:

Ile postow tyle opinii ;) 

Sponsorowanie mamy to jest kategoria IR (immediate relative), w zwiazku z czym overstay jest przebaczany i nie ma bana 3/10 letniego, o ile mama nie wyjedzie, oraz wjechala legalnie, tj. nie jest OWI. 

Masz racje, przy AOS wszyscy IR  sa wlaczeni, tylko przy procesie konsularnym rodzice nie moga dostac waivera. Bylem w bledzie :ph34r:. @andyopole - twoje kobitki najwyrazniej beda mogly zostac w stanach, @Karuzelka -nie trzeba pytac o szczegoly, mogli tak zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Xarthisius napisał:

Wszedlem przypadkiem na strone glowna forum i patrze ze cos mi mryga nachalnie po prawej stronie. Zanim sobie dodalem odpowiednie filtry do antyspamu, z ciekawosci kliknalem na jeden link (kancelaria, ktora jest cyt. "liderem w dziedzinie prawa amerykanskiego"). Nawet maja "prowadzenie" spraw DV. Cennik:

Honorarium w przypadku prowadzenia sprawy po wylosowaniu "zielonej karty":

* przygotowanie i rejestracja on-line formularza DS-260: 1000 zł/osobę.
* Dzieci poniżej 16. roku życia (nieukończopne 16 lat w dniu rejestracji formularza DS-260): 500zł/osobę
* po zatwierdzeniu przez National Visa Center formularza DS-260, pomoc w przygotowaniu wymaganach dokumentów - konsultacje: 1000 zł/rodzinę
* po wyznaczeniu terminu wizyty w konsulacie przez NVC, przygotowanie do interview w konsulacie, elektroniczna rejestracja sposobu odbioru paszportów: 500 zł/rodzinę (opcjonalnie)

Aplikant we własnym zakresie dokonuje opłaty imigracyjnej po uzyskaniu wizy: 220 USD/osobę.

Czyli 3 osobowa rodzina: 4000 PLN. A tu czlonkowie forum, jak frajerzy, za darmo pomagaja... BTW "nieukończopne" pisownia oryginalna (pelna profeska).

to jak powiem żonie , że ma mi zapłacić za załatwienie wszystkiego to do końca życia śniadanie do łóżka albo rzut wałkiem w moim kierunku  hi hi  . Zawsze ktoś szuka naiwnego... A dawać komuś swoje dane do  DS-260 to czyste szaleństwo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...