Skocz do zawartości

Chciałem Powiedzieć Że...


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 hours ago, andyopole said:

Co tu qrna tak cicho? East Coast juz chyba sie wykopal spod sniegu?

U nas na campusie przypadek odry. Sadzac po publikacji potencjalnych miejsc gdzie mozna sie bylo zarazic, jakis student/ka dorabiajacy w steakhouse'ie. W ciagu paru dni sie pewnie okaze czy w centralnym IL duzo anty-wackow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarłem do chałupy i słucham wiadomości. Za rzeką, w Vancouver WA, już ok. 20 przypadków Odry. Rzeką się nazywa Columbia, nie Odra. ;)

Dobrze że rodziców miałem madrych i zaszczepili.

 

edit: najnowsze informacje, już 31 zachorowan w Clark County WA, przy granicy z Oregonem.

Edytowane przez andyopole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katlia napisał:

Amen. 

Nie tak do końca było to pewne. Od rodzicow juz sie nie dowiem a wiekszosc rodzinnych dokumentów poplynela w 1997 roku. Ale, w grudniu, przed moim wylotem do Polski zaczalem robic dochodzenie. Siostra (młodsza) wiedziała na pewno że chorowala na Odrę w roku ladowania Amerykanów na księżycu czyli 1968 lub 1969. To by znaczyło że nie była szczepiona. W tej sytuacji stracilem pewnosc. Chcialem wiedziec na pewno bo na poczatku stycznia mialem w planie byc na Targach w WAWie, gdzie moja firma miala stoisko. Tam przyjezdza duzo ludzi z krajow dawnego ZSRR a tam wiadomo, Odra szaleje, przy moim stanie zdrowia zachorowanie  na te chorobę to nie jest dobry pomysł. Wydzwonilem wiec moja Primary Physician a ta zrobila mi order na badanie krwi na ilosc przeciwcial. Okazalo sie ze mam ich tyle ze na pewno bylem szczepiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko trzy tygodnie przerwy w przerwie pracy rzadu. Akurat tyle zeby zrobic zalegle wyplaty i dalej nicnierobienie przez czesc darmozjadów. Dobrze bo i nam goverment wisi kase za kilka faktur.

Tak w ogóle śmieszą mnie te kolejki federalnych pracowników do food banków. Nie uwierzę że w miarę przyzwoicie+ oplacani ludzie głodują z powodu opóźnienia jednej czy dwóch wyplat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, andyopole napisał:

To tylko trzy tygodnie przerwy w przerwie pracy rzadu. Akurat tyle zeby zrobic zalegle wyplaty i dalej nicnierobienie przez czesc darmozjadów. Dobrze bo i nam goverment wisi kase za kilka faktur.

Tak w ogóle śmieszą mnie te kolejki federalnych pracowników do food banków. Nie uwierzę że w miarę przyzwoicie+ oplacani ludzie głodują z powodu opóźnienia jednej czy dwóch wyplat.

Po 1. Nie powiedzialabym zeby kazdy pracownik federalny byl dobrze oplacany. Jakie federalni maja wyplaty wystarczy poczytac, bywaja tacy ktorzy maja 15 tys rocznie. Wcale to nie jest taka mala liczba osob ktora tak, przynajmniej poczatkowo, zarabia . 

Po 2. Federalni tez sa zadluzeni jak kazdy inny. Wielu zyje paycheck to paycheck. 

Po 3. Znam pracownikow federalnych ktorzy sa np. samotnymi matkami z 4 dzieci na utrzymaniu. 

Kolejna sprawa jest fakt ze shutdown nastapil we wlasciwie jednym z najgorszych okresow w roku tzn. wtedy kiedy ludzie sa splukani po zakupie zarcia na swieta, prezentow i biletow lotniczych by spedzic ten czas z rodzina. W tym roku wydaje sie, ze ludzie beda bardziej ostrozni z wydawaniem kasy na swieta. 

Edytowane przez Paulina_89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...