Skocz do zawartości

Dv 2016 Rejestracja Od 1 Pazdziernika Do 3 Listopada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

@pelasia do młodziaków nie należę, młoda 40-tka ze mnie. Nie wiem gdzie pracują Twoi znajomi i w jakim mieście ale w Warszawie mało kto pracuje 40h tygodniowo faktycznie (bo na papierze to owszem) nadgodziny są czymś stałym i oczekiwanym .

Co do urlopu to owszem przysługuje Ci 26 dni, jednak nie bierze sie tego ciągiem, mało tego wielu ludzi ma zaległe urlopy z kilku nawet lat, bo zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na taka nieobecność w pracy.

Co do urlopu macierzyńskiego to akurat sie zgadza i w tym faktycznie PL różni sie od USA.

Mnie sie wydaje ze jeśli chodzi o prace to czy w PL czy w USA jeśli chcesz zarabiać i coś osiągnąć to trzeba tak samo zapitalac w robocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 502
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pelasia nie pisze jakie branze a to dosc istotne

Pamietac nalezy ze sa takie cos jak biura,urzedy ktore maja okreslona ilosc godz i nic wiecej ani tez mniej

np nauczyciele maja wiecej wakacji ;)

Pamietam czasy w PRL gdzie byla jedna praca i byla po poludniu inna praca wiec to nie tak ze dzis,teraz tak sie pracuje,kiedys podobnie czlowiek za pier....i to tak z 12-15 godz dziennie .

a co do tych opowiesci to jest wiele i kazda prawdziwa

jednym sie udaje a innym nie chociaz podobnie robia,pracuja

Ladnie sie pisze i czyta ze ktos ma splacony dom a teraz zadajcie pytanie zwyklym Amerykanom dlaczego nie maja splaconego domu,a zarabiaj tez nie zle ;)

Kiedys duzoo sie pisalo na temat Kanady,jak to latwo sie zyje,prosto,pojechalo troche osob,i okazalo sie ze jedni maja dobrze a inni maja pod gorke.

a teraz takie pytanie proste,jesli mi sie nie podoba Polska i tak zle to moge jechac np cala Unia jest otwarta,jak tak mnie rodzina zachecia z Niemiec to jade tam zobaczyc,poznac ,zakosztowac tego zycia :) i pewnego dnia dolece do USA

znam pewna osoba,nie pytala sie po forach,nie pisala a robila swoje,bylo jej zle w Polsce,spakowala sie i poleciala po za Polske,pozniej poleciala prawie sama do USA w wieku 65 lat i zapier...w pracy aby miec,dostac ,wiele dostala w pracy bo roznie bywalo lecz miala cel i do tego darzyla

teraz ma GC i zyje nadal,pracuje ...da sie /?tak da sie lecz nie siedzac,piszac..a nalezy robic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba też zauważyć że ludzie chcą wyjechać z PL z powodu sytuacji jaka tutaj panuje.
A nie pracy.

Z pracą sobie poradzę w USA, a dodatkowo pomoże mi zawód tj. Nożownik ( na spokojnie idzie sprzedać nóż za minimum 200$ - oczywiście ręcznie robiony) Nawet wtedy zmniejszą mi się koszty wykonania ich... Nie będę musiał ściągaćmateriałów z... USA.
Z 10-20 noży na miesiąc robi miły dodatek do wypłaty.

Polecam prowadzenie firmy w PL.
Gdzie jesteś traktowany jak potencjalny przestępca. ( właśnie mam kontrolę podatkową, od tak z d*py... Dobrze że wszystkie papiery mam ok. )
Podatek dochodowy i składki zarzynają szczególnie startujących.

A teraz spróbuj prowadzić firmę w USA..

Jest duża różnica...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rob ten biznes w USA ;)

a teraz spytaj sie ludzi tutaj co pisza dlaczego nie maja swoich biznesow,jak jest z podatkami bo sa pewne roznice i jak podpaniesz z IRS to masz nie wesolo..

kiedys Karina wyjasniala na czym polega otworzenie biznesu ,gdzie sa roznice i jak to dobrze robic aby cos wyszlo

niby fajnie sie mowi,pisze a cos wiecej sie dowiedz i zobaczysz ze bywa z tym roznie.

i co ciekawe ze USA nie w czolowce juz w robieniu biznesu,sa inne kraje

tak piszemy o USA lecz to tez nalezy wziasc pod uwage


a ida Ci ludzie na wybory

ja chcialem wyjechac z innych powodow i w latach 90tych kiedy to sie uwazalo ze Polska bedzie w czolowce Panstw ,szkoda tylko ze prawie wszedzie sa podobne postawy ludzi ;) trzeba udowadniac ze nie jest wielbladem a co ciekawe ze ludzie pisza jak to im sie wierzy-ufa zagranica..ja mam za to inne zycie,sprawy

chociaz postepuje dobrze,staram sie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do biznesu,to moze to Wam pomoze zrozumiec co i jak :)

tak pomoze ,na tym polega forum,ze piszemy i pomagamy aby cos wyszlo.czy to z wiza,wyjazdem,praca :)

http://forum.usa.info.pl/topic/22914-self-employed/

powodzenia wszystkim osobom.,w loterii,wyjezdzie,pobycie,pracy i biznesie

jedynie prosze o jedno,przygtujcie sie na wyjazd,pobyt,poznajcie plusy,minusy :) i kazda wypowiedzi sie liczy w zyciu pozniejszym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że jednak PL całkiem blisko do USA pod tymi względami.

Zależy gdzie pracujesz.

A USA w porównaniu do Europy to obóz pracy. 10dni urlopu to trochę mało.

I to ciągłe życie na kredyt. Kiedyś będą tam mieli wielkiego kolapsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie pracujesz.

A USA w porównaniu do Europy to obóz pracy. 10dni urlopu to trochę mało.

I to ciągłe życie na kredyt. Kiedyś będą tam mieli wielkiego kolapsa.

No tak, bo w Polsce wszyscy wszystko kupują za gotówkę ;)

Co do urlopów w PL to juz nie jest tak jak kiedyś - naprawdę wiele osób nie bierze urlopów z rożnych względów - najczesciej ze względu na brak takiej możliwości w pracy, mało kto może sobie pozwolić w tych czasach na długie nieobecności w pracy. Obecnie najcześciej wykorzystywaną formą urlopu jest 5 dni plus weekend przed i po, czyli jakieś 9 dni wolne ciągiem.

Gro moich znajomych ma zaległe urlopy zebrane z kilku ostatnich lat - rekordzista ma 78 dni zaległego urlopu.

Urlop niby sie należy, ale niekoniecznie należy go brać ;)

Myśle że demonizujecie warunki pracy w USA a idealizujecie te panujące w PL - pracować cieżko trzeba i tu i tu, jeśli chce sie cos osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt tutaj do tych 10 dni urlopu nie dodaje np federalnych dni wolnych od pracy ;)

a do generlizowania to faktycznie,nie ma tak dobrze w Polsce ani tez tak zle w USA ;) zalezy kto jak ma w pracy,ulozy sobie wolne

np w okresie swiat bozego narodzenia a nowego roku,ile to osob ma wolne ;) nie raz pisalismy o tym.

zle jak sie cos generalizuje i wpycha sie wszystko do 1 worka

jesli ktos jak kto sie mowi zapier...w Polsce a do tego wie jak szukac pracy,jest dobry w tym to sie odnajdzie zagranica,czy to w USA,w Kanadzie znam takie osoby ze szybko sie odnalazly a byly takie ze szukaly,szukaly....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...