Skocz do zawartości

Dv 2016 Rejestracja Od 1 Pazdziernika Do 3 Listopada 2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 502
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pelasia jak Ci tak zle to po co siedzisz w tych usa?wszyscy emigranci ktorym nie podoba sie ich kraj zamieszkania i narzekaja na niego powinni zostac wyrzuceni z powrotem z kad przybyli

A czy ja gdzieś napisałam, ze mi sie nie podoba? Napisałam, ze jest inna mentalność. Trzeba sobie z tego zdawać sprawę, ponieważ pózniej bedzie płacz. Ja akurat nie narzekam na zbyt długie godziny pracy, moj tydzień zawodowy ma 4 dni i wcale nie jestem part time. Ale widze jak ludzie dookoła sa zabiegani, pracują 10/12 h dziennie po 6/7 dni w tygodniu i wcale nie sa bogaci. Trzeba wiedzieć do jakiej wody sie wchodzi aby pózniej nie było, ze pływać nie umiem.

Ps tez miałam okres czasu gdzie pracowałam 6 dni w tygodniu po 10/11 godzin dziennie. Uwierz mi, do przyjemności to nie należało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w polsce nie trzeba pracowac?wszedzie trzeba pracowac, nie robcie z siebie ciezko pracujacych. jak to usa takie zle to po co bierzecie udzial w loterii zostancie w polsce krainie malkiem i miodem plynacej a moze boicie sie potencjalnej konkurencji?

Popieram w 100%, standardowa śpiewka tych co wyjechali, czyli "nie przyjeżdżajcie tu już i tak roboty nie ma, ciężko i w ogóle", "kiedyś było dobrze ale dzisiaj to panie... pogorszyło się". I standardowy tekst "tutaj trzeba pracować" tak jakby ktoś tego nie wiedział. To samo teksty "bez zawodu to nie ma co szukać", no tak, bo w Polsce be zawodu to można kokosy uszarpać. Ciekawe, że to zawsze opinia internetowych doradców, bo jak rozmawiam z rodziną z USA czy Niemiec to za każdym razem zachwalają i zachęcają do przyjazdu, ale co oni tam wiedzą, pewnie kłamią :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie trzeba pracować ale w USA na pewno wiecej niz w PL. Ja to co chwila słysze, ze u rodziny długie weekendy, dodatkowe dni wolne koło dni świątecznych. Zawsze żartuje, ze w PL macie wiecej dni wolnych niz pracujących. Ktoś jest chory lub troszkę chorujący leci po zwolnienie, tutaj w USA na pol żywi do pracy starają sie dotrzeć. Juz o zostaniu po godzinach nie wspomnę gdzie w PL wszyscy starają w pracy dłużej niz minuty nie zostać. Oczywiście uogolniam. O wakacjach to juz nie ma co mowić, mało kto bierze miesiąc wolnego w USA, w PL jesli jest taka możliwość to dwa razy nie pytaj! Jest inna mentalność w stosunku do pracy w PL i w USA.

@pelasia chyba daaawno w PL nie pracowałaś i kompletnie nie wiem jakich masz znajomych i rodzinę. Wszyscy których znam pracują znacznie więcej niż 8h dziennie, do domu wracają dobrze po 19:00, żeby rano o 6 już zbierać się do pracy. Zwolnienia lekarskie są źle widziane u większości pracodawców więc raczej nikt na L4 nie chodzi, jeśli chce pracę zachować. Jedyne w czym masz rację to urlopy choć nie słyszałam o nikim poza nauczycielami, kto miałby miesiąc wolnego.

Wygląda na to, że jednak PL całkiem blisko do USA pod tymi względami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość moich znajomych pracuje 40h tygodniowo. Moi rodzice oboje maja miesiąc płatnych wakacji. Oczywiście podejrzewam, ze mlodziaki miesiąca na wstępie nie dostaną, pewnie ileś tam lat trzeba przepracować ale ta reguła chyba jest oczywista bez pisania. Moja znajoma w Polsce urodziła 2 dzieci, płatne macierzyńskie czy wychowawcze, pol roku wolnego na każde dziecko. Takze pracuje 40h tygodniowo, jej maz rownież. Widocznie obracamy sie w innym towarzystwie. Tak czy inaczej, nadal uważam, ze w USA pracuje sie wiecej i w żadnym wypadku nie zniechęcam nikogo do przyjazdu tutaj. Wręcz przeciwnie, nawet jesli komus sie nie powiedzie, jest to oczywiście doświadczenie w życiu, które warto miec. Trzeba tylko miec na uwadze, ze amerykańskie filmy a rzeczywistość to dwie rożne sprawy. Jesli ktoś to rozróżnia to niech jedzie i próbuje. Niech mu sie wiedzie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pelasia a polskie filmy a polska rzeczywistosc to dwie takie same rzeczy? Bylem w usa mam rodzine i zycie jest lepsze jak w polsce nawet europie. Ciotka jest pielegniarka pracuje 7 tys dolarow miesiecznie pensja, druga tez tutaj ukonczyla studia pracuje jako accountant dom splacony w wieku 35 lat, przy czym sobie niczego nie odmawia a w polsce gdzie takie rzeczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...