Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

OK. Nie martew się wynajem auta jest niebywale łatwy - tak jak ktoś wspomniał uprzednio to prosty formularz, który wypełniasz w internecie i to wszystko. Nie ma problemu, że jesteś Polakiem i masz polskie prawo jazdy - serio nie stanowi to żadnych przeciwskazań ani dodatkowych problemów. Problemem jest na 100% karta debetowa!! Większość wypożyczalni nie honoruje jej (musi być kredytowa). Jest to forma wiarygodności klienta. Skoro bank dał ci kartę kredytową to jesteś jakś zaufanym klientem tego banku (takie jest rozumowanie z grubsza) i my możemy spokojnie oddać ci kluczyki do auta bo jest duża szansa że wrócisz z nim. Czyli duża część nie wynajmie ci w ogóle jak nie masz kredytowej karty, a jak ci wynajmie będzie to dużo droższe z dużo większą kaucją. Pamiętaj że w przypadku debetowej karty rozliczanej w złotówkach pobiorą ci kaucję od razu, którą bank przeliczy po kursie sprzedaży walut na złotówki, Jak zwrócą ci kaucję później to bank ci ją zwróci przeliczając na złotówki po kursie zaukupu waluty. Czyli nawet jak ci pobiorą i zwrócą tylko 500 USD (a w przypadku debetowej może to być dużo więcej - jako mało zaufany klient) to jeśli spread w twoim banku jest 30 groszy to jesteś na dzień dobry stratny 150 PLN. Kaucja może być nawet i 2000USD co da różnicę w spreadzie 600PLN.

Wracając do oryginalnego pytania wg mnie obywatel US nie może wynająć, zapłącić samemu i NIE ZGŁOSIĆ się po odbiór wpisując ciebie jako kierującego. Wg mnie nie będzie różnicy jak zrobisz to ty z Polski (zawsze będziesz mógł znaleźć jakieś zniżki Marriotta / Hiltona / Lufthansy na internecie), które będziesz mógł wpisać co dadzą ci od 10-20% zniżki. Ubezpieczenie będziesz musiał kupić (raczej), ale ubezpieczenie twojego znajomego i tak by Ciebie nie obejmowało, Aczkolwiek KARTA KREDYTOWA to konieczność (wg mnie). :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@mcpear super post!!!! dziękuję. Właśnie o tym mówiłem od początku. W skrócie, obywatel US rezerwuje łatwiej i taniej auto niż obywatel innego kraju. Zatem moje pytanie było jak najbardziej zasadne czy jest opcja aby ktoś wypozyczyl I opłacił, zgłaszając mnie oczywiście, ale nawet nie pojawił się na odbiór. Trzeba zadzwonić do takiej wypożyczalni porostu i się zapytać czy jest taka opcja. Jeśli natomiast wspomniane spready maja "zjeść" to co mógłbym zaoszczędzić to proste że wolę polecieć dłużej i drożej do punktu docelowego popijając w czasie lotu podwójnego Jacka.

Btw. Tysiące ludzi nie używa neta i jakoś dają radę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cee przeczytaj to jeszcze raz:

5 godzin temu, mcpear napisał:

...Wracając do oryginalnego pytania wg mnie obywatel US nie może wynająć, zapłącić samemu i NIE ZGŁOSIĆ się po odbiór wpisując ciebie jako kierującego. Wg mnie nie będzie różnicy jak zrobisz to ty z Polski (zawsze będziesz mógł znaleźć jakieś zniżki Marriotta / Hiltona / Lufthansy na internecie), które będziesz mógł wpisać co dadzą ci od 10-20% zniżki. Ubezpieczenie będziesz musiał kupić (raczej), ale ubezpieczenie twojego znajomego i tak by Ciebie nie obejmowało, Aczkolwiek KARTA KREDYTOWA to konieczność (wg mnie). :):):)

Za bardzo kombinujesz to po pierwsze. Po drugie teoretyzując..  nawet jakbyś znalazł taką wypożyczalnie ( a nie znajdziesz) bo zawsze właściciel karty musi być przy odbiorze samochodu, to i tak byś musiał płacić za dodatkowego kierowce. Więc na końcu i tak by wyszło drożej niż byś sobie ten samochód wynajął sam...

I pierwszy raz słysze żeby obywatelowi było łatwiej i taniej wynająć auto. Obywatelstwo nie ma tutaj żadnego znaczenia, natomiast może mieć wiek poniżej 25 roku życia

Ewentualnie to że jago ubezpieczenie może obejmować samochody z wypożyczalni - ALE tylko i wyłącznie jak on je prowadzi. 

Więc niestety za wiele tutaj nie przyoszczędzisz, także wynajmij samochód tak jak wynajmuje je setki tysięcy ludzi dziennie i ciesz się zwiedzaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, cee said:

Zatem moje pytanie było jak najbardziej zasadne czy jest opcja aby ktoś wypozyczyl I opłacił, zgłaszając mnie oczywiście, ale nawet nie pojawił się na odbiór.

Może rzeczywiście nie była moja odpowiedź bardzo klarowna. Wg mnie NIE MA TAKIEJ OPCJI :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, mcpear napisał:

Problemem jest na 100% karta debetowa!! Większość wypożyczalni nie honoruje jej (musi być kredytowa).

 Czyli duża część nie wynajmie ci w ogóle jak nie masz kredytowej karty, a jak ci wynajmie będzie to dużo droższe z dużo większą kaucją.

Pamiętaj że w przypadku debetowej karty rozliczanej w złotówkach pobiorą ci kaucję od razu, którą bank przeliczy po kursie sprzedaży walut na złotówki, Jak zwrócą ci kaucję później to bank ci ją zwróci przeliczając na złotówki po kursie zaukupu waluty. Czyli nawet jak ci pobiorą i zwrócą tylko 500 USD (a w przypadku debetowej może to być dużo więcej - jako mało zaufany klient) to jeśli spread w twoim banku jest 30 groszy to jesteś na dzień dobry stratny 150 PLN. Kaucja może być nawet i 2000USD co da różnicę w spreadzie 600PLN.

 

@agatenka jeśli to nie są oznaki łatwiejszego/tańszego wypożyczenia to nie wiem co może nimi być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, cee napisał:

@agatenka jeśli to nie są oznaki łatwiejszego/tańszego wypożyczenia to nie wiem co może nimi być.

Nie są. Nikt zdrowy na głowę nie przyjeżdża tu i wypozycza samochód karta debetową. Przy kredytowej jest dokładnie identycznie.

Nie pisałeś gdzieś że starasz się o E-2 ? Jeżeli tak, to nie wierzę że nie masz kredytowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz nie wierz, nie mam. Nigdy mi nie była potrzebna. Teraz wiem że będzie ale to jest całkiem inna historia. Po za tym w Polsce to jest dopiero pierwsze pokolenie kart kredytowych i uwierz mi ze nie wszyscy mają. Nadal mam znajomych 30+ którzy nawet nie mają konta w banku.
Po za tym to że ktoś nie ma karty kredytowej tylko debetowa skutkuje tym że albo musi wybulic więcej hajsu za wypożyczenie, chociażby przez wspomniany spread, albo aplikować przed wyjazdem o kartę kredytowa ze ssojego banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cee napisał:

@agatenka jeśli to nie są oznaki łatwiejszego/tańszego wypożyczenia to nie wiem co może nimi być.

Tak jak napisał kzielu - nie są. To nie zależy od obywatelstwa tylko od tego czym płacisz. I tak samo się to odbywa na całym świecie, czy to Stany, czy Tajlandia czy Rpa.

Karta kredytowa > kartra debetowa

Także raz dwa do banku aplikować o nową karte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...