Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
16 minut temu, Grzegorz We napisał:

Witam wszystkich, orietuje sie ktoś jak wyglada sprawa prawo jazdy na tzw. Tiry. Polskie prawo jazdy bce posiadam od 15lat interesuje mnie rejon  chicago i okolic. I czy istnieje możliwość zdawania po polsku. Pozdrawiam

tylko ze koszty sa większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy później...

Witam,

Czy orientuje się ktoś czy w Północnej Karolinie na wizie L-1B mogę przez jakiś czas jeździć na polskim prawku (Kilka dni, tygodni) czy pozostaje mi na początku jazda "na czarno" póki nie zrobię amerykańskiego?

Szukam takiego info na stronie DMV ale jakoś nie widzę :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, frugo84 napisał:

Witam,

Czy orientuje się ktoś czy w Północnej Karolinie na wizie L-1B mogę przez jakiś czas jeździć na polskim prawku (Kilka dni, tygodni) czy pozostaje mi na początku jazda "na czarno" póki nie zrobię amerykańskiego?

Szukam takiego info na stronie DMV ale jakoś nie widzę :/

Generalnie jezeli nie jestes "state resident" to w wiekszosci jezeli nie wszystkich stanach mozesz jezdzic na tym ktore masz - podobnie podejzewam jest w NC, tylko czas po ktorym musisz miec lokalne PJ sie rozni miedzy stanami. Przez pare tygodni to w ogole bym sie nie przejmowal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@frugo84

In order to drive legally in North Carolina, you must have a valid drivers license. North Carolina will accept a “valid drivers license issued to [the driver] in his home state or country.” (G.S. §20-8.3)

North Carolina does not recognize the International Driving License although if your home country license is not written in English, it is best to have an International Driving License in addition to your home country license.

Under North Carolina law, “Any other new resident of North Carolina who has a drivers license issued by another jurisdiction must obtain a license from the Division within 60 days after becoming a resident.” (G.S. § 20 7a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Xarthisius napisał:

@frugo84

In order to drive legally in North Carolina, you must have a valid drivers license. North Carolina will accept a “valid drivers license issued to [the driver] in his home state or country.” (G.S. §20-8.3)

North Carolina does not recognize the International Driving License although if your home country license is not written in English, it is best to have an International Driving License in addition to your home country license.

Under North Carolina law, “Any other new resident of North Carolina who has a drivers license issued by another jurisdiction must obtain a license from the Division within 60 days after becoming a resident.” (G.S. § 20 7a)

Czy dobrze rozumiem, że zgodnie z tym mogę przez 60 dni jeździć na polskim prawie jazdy tylko lepiej wyrobić sobie to międzynarodowe bo Policja nie roczyta się po polsku ?

Tylko mam jedną wątpliwość, pierwszy paragraf mówi, że mogę jeździć na polskim prawku, a trzeci, że po 60 dniach muszę wyrobić amerykańskie? Czyżby słowo rezydent było tu kluczowe? Kto to jest "Rezydent"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...