Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

OK. Skoro to tylko kwestia "wprawy przy rezerwowaniu" to poproś tę osobę co dokonuje rezerwacji aby wpisała Twoje dane, twój numer (zagranicznego prawa jazdy) i twoją kartę kredytową. Unikniesz wszelkich problemów. Wypożyczanie aut przez osoby z polskim prawem jazdy jest możliwe. Co prawda ja mam tylko doświadczenia z Avisa i Hertza, ale ludzie przyjeżdżający na wakacje korzystają z różnych wypożyczalni i to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Godzinę temu, cee napisał:

Nie ma żadnej kombinacji. Osoba która bardziej się orientuje w tych sprawach chce wypożyczyći mi auto. Jeśli nie da się w ten sposób pójdę i sam spróbuję. Po to jest forum aby znaleźć jak najwięcej możliwości. Tyle ilu jest użytkowników tyle spraw i możliwości.

Zatem pytam czy jest taka możliwość, czy ktoś "przychodził przez taki proces" gdzie kto inny robi rezerwację na auto, (obywatel US), a kto inny się zgłasza bez prawka z US.

 

 

Tylko jakie to ma znaczenie ? Prawo jazdy nie wpływa absolutnie na nic, nie potrafisz zarezerwować samochodu na stronie wypożyczalni ? Może jakiś kurs obsługi internetu ?

Wszystko się sprowadza do tego kto za samochód odpowiada. Jeżeli Ty będziesz odbierał bez jego obecności, to muszą być Twoje dane podane tak czy inaczej. Jeżeli on wypożyczy i odda Tobie to jeżeli Ci ten samochód ukradną, on będzie za niego płacił bo ubezpieczenie - jeżeli wykupi - nie będzie obowiązywało. Tym bardziej jeżeli nie wykupi. Wszelkie uszkodzenia - tak samo. Nie wiem co tu chcesz oszczędzić. Nie pomyliło Ci się z wątkiem o rejestracji samochodu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, cee napisał:

No to git. Rozważam różne opcje i jedna z nich jest wypożyczenie auta. Oczywiście Polak szuka oszczędności swoim kosztem, ale to chyba mamy w naturze emoji6.png
Dzięki za odpowiedź.

jak pisze Kzielu wyżej,możesz odebrać lecz ubezpieczenie inaczej działa niż w np Polsce. Jeśli obywatel wpisze samego siebie to później ściągną wszystko z jego karty bo ubezpieczenie nie pokryje nic. I takie to będą oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o oszczędności w wypożyczeniu auta czy ubezpieczeniu. Chodzi o fakt że bilet jest dwukrotnie tańszy do Vegas niż Phoenix i jest lepsze połączenie. To wszystko. I daruj sobie kzielu te uszczypliwosci w stylu obsługi internetu czy coś. Naprawdę pytania zadać nie można, abyś nie robił podjazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cee napisał:

Nie chodzi o oszczędności w wypożyczeniu auta czy ubezpieczeniu. Chodzi o fakt że bilet jest dwukrotnie tańszy do Vegas niż Phoenix i jest lepsze połączenie. To wszystko. I daruj sobie kzielu te uszczypliwosci w stylu obsługi internetu czy coś. Naprawdę pytania zadać nie można, abyś nie robił podjazdu.

No rozumiem oszczędności na bilecie lotniczym, ale dlaczego tego samochodu sam nie zarezerwujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł pewnie godny rozwagi. Nadal nie rozumiem czemu miałby kolego twój wynająć to na Siebie a nie na Ciebie (skoro nie chodzi o oszczędności w wynajmie auta czy ubezpieczeniu jak piszesz). Wejdź na strone rentalscars.com wpisz gdzie chcesz wynająć, gdzie oddać i jak długo chcesz wypożyczyć - to ci da dobre oszacowanie ile to będzie kosztowało. Zwróc uwagę czy oferują ci auto z ubezpieczeniem. Wg moich szacunków wynajęcie auta w Hertzu lub Avisie (o ile nie masz jakiś korporacyjnych, hotelowych lub lotniczych zniżek - pewnie inne agencje wynajmu będą tańsze) na 24 h aby przejechać z Vegas do Phoenix będzie kosztowało około 200 USD z wszystkim podatkami, opłatami za mileage (w przypadku krótkiego wynajmu często wypożyczalnie ograniczają kilometraż) i opłatą za zwrot auta w innej lokalizacji + około 30 USD ubezpieczenia za dzień. Ale to szacunki moje. Najlepiej sprawdzać samemu w konkretnych datach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear ja nie napisałem że chce aby ktoś wynajął na siebie i broń boże na mnie. Nie robiłem jeszcze tego nigdy I dokładnie nie znam przebiegu całego jak to wygląda i co potrzebne. Narazie są to moje takie "suche" przemyślenia i szukanie różnych rozwiązań. Jak przyjdzie co do czego to sobie i sam wynajmę, tylko czy w przypadku płatności kartą debit z Polski nie jest to np droższe. Czy nie ma żadnych przeszkód czy obostrzen co do wypożyczenia auta przez obywatela innego kraju. To wszystko.

W Polsce jakbym chciał wypożyczyć auto nie miałbym problemu, ale np taki ktoś nie wiem z Ukrainy czy Białorusi mógłby być inaczej postrzegany. Takie są fakty bo gdzie go później znajdziesz? Chyba że jestem w błędzie i takie coś nie ma w ogóle miejsca.

Ostatnio jak wypozyczalismy auto na dobę to kosztowało to $70 plus paliwo nasze. Nie wnikalem w ubezpieczenia czy inne rzeczy bo nie ja za to płaciłem i generalnie mnie to nie interesowało. Ja zwiedzalem
Także nawet jeśli z ubezpieczeniem wyszło by dwie stowki to i tak byłbym kilka godzin szybciej w pkt docelowym i o kilka stów taniej. A kwestia wypożyczenia auta jest już sprawą drugorzędna. Pytanie było tylko czy może to zrobić obywatel US, zapłacić, wpisać mnie jako kierującego itp. Jeśli nie ma różnicy i ja z Polski mogę sobie wynająć na tych samych zasadach to luz, oczywiście że zrobię to sobie sam. Z nudów porostu zadałem takie pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...