Skocz do zawartości

Polskie Prawo Jazdy W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, pluton158 said:

Super, dzięki :)

A jeśli ten termin 10 dni przekroczę, to znaczy że nie będę mógł prowadzić samochodu na polskim prawie jazdy, tak? Wtedy tylko w grę wchodzi wyrobienie amerykańskiego?

Z góry dziękuję!

Wg prawa jak przenosisz się do Kalifornii i stajesz się rezydentem to masz 10 dni na wyrobienie prawa jazdy. Myślę że jak cię trooper zatrzyma to nic ci nie zrobi (w sensie mandat), ale jak po 10 dniach spowodowałbyś kolizję / stłuczkę to firma ubezpieczeniowa i jej prawnicy wynaleźliby ten kruczek jak magik wyjmuje królika z kapelusza i nie zwrócili by kosztów naprawy twojego i poszkodowanego wozu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
9 godzin temu, pelasia napisał:

Ja bym sie mniej martwiła prawkiem, a bardziej ubezpieczeniem za samochód....

W jakim sensie? Historia ubezpieczeniowa? Czy wysokie koszty ubezpieczenia samochodu bez amerykańskiego prawa jazdy? Z góry dzięki :)

8 godzin temu, mcpear napisał:

Wg prawa jak przenosisz się do Kalifornii i stajesz się rezydentem to masz 10 dni na wyrobienie prawa jazdy. Myślę że jak cię trooper zatrzyma to nic ci nie zrobi (w sensie mandat), ale jak po 10 dniach spowodowałbyś kolizję / stłuczkę to firma ubezpieczeniowa i jej prawnicy wynaleźliby ten kruczek jak magik wyjmuje królika z kapelusza i nie zwrócili by kosztów naprawy twojego i poszkodowanego wozu.

Wszystko jasne. Podziękował! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pluton158 napisał:

W jakim sensie? Historia ubezpieczeniowa? Czy wysokie koszty ubezpieczenia samochodu bez amerykańskiego prawa jazdy? Z góry dzięki :)

Wiele firm nie ubezpieczy cię bez amerykańskiego prawka. Pewnie wiąże sie to z brakiem możliwości sprawdzenia twojej histori wykroczeń drogowych. Nie mowię, ze nie ma firm, poniewaz mnie 11lat temu ubezpieczono na polskim prawku ale to był tak krótki okres, ze nie pamietam jaka to była firma. No i oczywiscie kosztowała dwa razy tyle. Takze nie wiem jak by sie wywiązali w przypadku wypadku, nie miałam przyjemności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pelasia napisał:

Wiele firm nie ubezpieczy cię bez amerykańskiego prawka. Pewnie wiąże sie to z brakiem możliwości sprawdzenia twojej histori wykroczeń drogowych. Nie mowię, ze nie ma firm, poniewaz mnie 11lat temu ubezpieczono na polskim prawku ale to był tak krótki okres, ze nie pamietam jaka to była firma. No i oczywiscie kosztowała dwa razy tyle. Takze nie wiem jak by sie wywiązali w przypadku wypadku, nie miałam przyjemności :D

Czyli widzę, że dosyć ciekawie może być :D A powiedz mi, wiesz może jak wygląda sprawa, jeśli się chce wypożyczyć samochód na parę dni (oczywiście też na polskim prawku :D) Raczej problemów nie powinno być, tak? Co do kosztów wypożyczenia + ubezpieczenia, to też nie powinno mieć znaczenia, skąd się ma prawko? Dzięki za info ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz i Avis bez problemu wypożycza na polskie prawo jazdy. Nie wołają dokumentu międzynarodowego. Nie zmienia to faktu, że 10 dni po przeprowadzce i staniu się rezydentem stanu Kalifornia masz obowiązek posiadania prawa jazdy wydanego przez Kalifornię. To serio nie jest takie trudne - wymaga w sumie 2 godzin w DMV i zdania prostego testu. Jak dobrze pamiętam to 36 pytań i możesz zrobić 6 błędów (chyba, a może 7) i możesz zdawać po polsku jak się boisz językowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cee napisał:

A jak się ma sprawa wypożyczenia auta na kogoś? Płaci obywatel US a na lotnisku, w rentals, zgłasza się osoba z polskim prawkiem. Nie wiem jak to się dokładnie odbywa itp ale czy jest możliwość że ktoś zarezerwuje mi auto?

? Wszystko sprowadza sie do tego kto bedzie "authorized driver". Zawsze moze wypozyczyc jedna osoba i dodac druga jako authorized driver. Zwykle wymagaja pokazania karty przy odbiorze samochodu i prawa jazdy ktore zostalo podane przy rezerwacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie możesz ty wypożyczyć na siebie? Czemu ma służyć ta kombinacja? Nie wiem czy scenariusz który opisujesz jest możliwy. Generalnie przychodzisz i mówisz "Nazywam się Kowalski, Smith ma tu rezerwację. Chcę jego auto" - Na moje to nie zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnej kombinacji. Osoba która bardziej się orientuje w tych sprawach chce wypożyczyći mi auto. Jeśli nie da się w ten sposób pójdę i sam spróbuję. Po to jest forum aby znaleźć jak najwięcej możliwości. Tyle ilu jest użytkowników tyle spraw i możliwości.

Zatem pytam czy jest taka możliwość, czy ktoś "przychodził przez taki proces" gdzie kto inny robi rezerwację na auto, (obywatel US), a kto inny się zgłasza bez prawka z US.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...