Skocz do zawartości

Czego Nie Lubicie W Usa?


NisseN

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie mia lem to samo pisać, ale Dragony mnie wyręczyła.. Za goroąco/za duszno. Za mało wolnego, podatek doliczany dopiero "przy kasie" (i tak o wiele niższy, niż w naszej nieszczęśliwej ojczyźnie..). System bankowy nie taki.. Rżnica temperatur w metrze :D Droga służba zdrowia. Brak paprykowych chrupków...

Ludzie, co Wy tu jeszcze robicie ??? :D :D :D j/w jak najmniej pracować i mieć benefity? 4 5 albo i 6 tygodni płatnego urlopu ? Czy komuś tutaj naprawdę wydaje się, że bogactwo bierze się z socjalu/EBT/dotacji a nie z ciężkiej pracy ???? Na prawdę żal mi tych, którzy tak myślą, wydaje mi się, że lepiej by im było na Białorusi.

Polakowi nigdy nie dogodzisz....

Ale Ci sie zwieracz scisnal. Watek nie jest zbytnio na powaznie a Ty sie oburzyles jakby Ci ktos biale skarpetki zawinal i nie masz czego do sandalow zalozyc.

Chcesz to sobie ciezko pracuj na to swoje bogactwo a nam pozwol sie byczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Bogactwo amerykanskie wzroslo gigantycznie dzieki pomyslom czysto socjalistycznym (New Deal/GI bill.) Kraje zachodnie ktore maja bardzo socjalistyczne podejscie do rzadzenia naleza do najbogatrzych na swiecie, gdzie ludzie takze maja sporo urlopu, swietna (i tania) sluzbe zdrowia, i dobre (i niedrogie) studia. Tylko zeby to docenic trzeba troche zrozumiec co to jest socjalizm, jak mozna polaczyc socjalizm z demokracja, i odroznic od komunizmu rosyjskiego. Polacy czesto myla jedno i drugie. Ale z drugiej strony, gratuluje, krakus28. You swallowed american propaganda hook, line and sinker.


Dodam czego nie lubie w USA: fakt, ze strzelaniny tu sa codzienna norma. I ze nawet masowy mord 5 i 6cio latkow w szkole nic nie zmienil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma miejsca na swiecie gdzie wszystko jest idealne. Kazdy kraj ma plusy i minusy... Wiadomo ze jak tu mieszkamy to widzimy wiecej pozytywnych aspektow, co nie znaczy ze te zle nie istnieja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie ma miejsca na swiecie gdzie wszystko jest idealne. Kazdy kraj ma plusy i minusy...

Dokładnie. I kazdy wybierze to co mu najbardziej - w określonym połozeniu czasowo-przestrzennym - odpowiada.

Jak widzieliście, wymieniłem powyzej wiele ale to wiele wad USA, rzeczy, które mi się nie podobają, i mógłbym dodac inne - jak umiejętnosc elit do robienia "papki z mózgu" ludziom, którzy - pomimo dosc wyraznych komentarzy! - ulegają prostej jak cep propagandzie pracując za psie pieniądze (jak te zające z reklamy baterii) i głosując na ludzi, ktorzy im co najwyzej psie pieniądze obiecują i jeszcze się cieszą, ze są w zgodzie z "Reagan legacy"... Jesus f...ing Christ; mógłbym dodac kreacjonistów, którzy najchętniej cofneliby kraj do średniowiecza (jeśli nie do wcześniejszych czasów co by nie obrazac kultur przedkolonialnych porównaniami do współczesnych Republikanów ze wschodniego Teksasu); mógłbym wymienic imigrantów awansowanych na "supervisorów"/"team leaderów" którzy nie tylko boją się rozmawiac z przelozonymi, ale wręcz popadają w panikę i nakazują swoim podwładnym zamiatac cokolwiek gdy przełozeni znajdują się w zasięgu ich wzroku...

Mógłbym wymienic wiele innych rzeczy, ale nie zmienia to faktu, ze bez wahania poświęciłbym swoją świetnie płatną pracę w Europie za mozliwosc zaczęcia od początku w USA :)

Dlaczego? A no bo z własnego punktu widzenia, a właściwie nie.. zle, .. powiem tak - zrobiłbym to, poniewaz USA odpowiada na moje indywidualne potrzeby które mialem przez całe zycie i ktore są dla mnie najwazniejsze. I nigdzie indziej one nie mogą zostac spełnione.

Ale to oczywiście temat na inny wątek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Nie wszędzie doliczają podatki... Robiłyśmy zakupy na kilku stacjach i nie było podatków. Nie wiem, czy to było związane z tym, że to były tereny Indian, czy coś, ale tak sobie to tłumaczyłam ;)

A raz robiłyśmy zakupy w Walmarcie i też nie było taxa. No, chyba, że ceny już podane na towarze zawierały tax ;)

Dziwny kraj :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...