Skocz do zawartości

Czego Nie Lubicie W Usa?


NisseN

Rekomendowane odpowiedzi

Do tej pory nie lubie:

jedzenia i cen zdrowego jedzenia

braku chodnikow i ludzi spacerujacych

Tego ze kazdy jezdzi samochodem

Sluzby zdrowia

Tego ze trzeba miec pozwolenie na wszystko

O i ze kupujac piwo bezalkoholowe trzeba pokazywac ID-paranoja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 157
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ceny lekow. Lek na nadcisnienie, ktory musze brac. W USA na miesiac kosztuje $258 a online, ten sam lek, od tego samego japonskiego producenta, tez na miesiac: $54.60, dostawa z UK wliczona w cene zakupu.

Przy okazji w aptece zapytalem o lek na nadcisnienie ktory bralem kiedys. Piec lat temu na m-c kosztowal $70, po roku $96, gdy podniesli po kolejnym roku na $115 zaczalem kupowac online. Dzis ten sam lek, na miesiac, kosztuje $248.

To juz zakrawa na jakas paranoje. Dobrze ze czlowiek troche sie po swiecie potrafi obracac i umie znalezc taniej bo przyszlo by zginac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie wiem czy to tylko u mnie w domu, czy to tak wszedzie, ale strasznie denerwuja mnie te gniazdka. Nonstop mi cos wypada z gniazdka, jak nie ladowarka, jak nie suszarka to sto innych rzeczy. Niektore sprzety trzymaja sie dosc dobrze, ale niektore to kilku sekund nie wytrzymaja. Dzisiaj wlasnie zdenerwowalo mnie to tak bardzo, ze az postanowilam o tym wspomniec :D

O, i jeszcze jedna rzecz. Bylam ostatnio u lekarza rodzinnego i odnioslam wrazenie, ze ta lekarka spadla w ogole niewiadomo skad. Roznica pomiedzy lekarzem moim rodzinnym w Polsce a tutaj byla ogromnaaaa. No ale to juz niewazne. Zdziwilo mnie to bardzo, bo kazala mi zrobic badanie krwi - termin na badanie krwi dostalam na za miesiac :o Myslalam, ze to bedzie tak jak u nas, mam zrobic badania krwi, ide na nastepny dzien rano i mi robia. A tu takie rozczarowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi nic z gniazdek nie wypada. Moze jakieś stare gniazdka sa u ciebie, nie wiem. Jesli chodzi o lekarza to zalezy gdzie. Jak u mnie lekarka chce widzieć moje wyniki badań krwi to mi krew pobierają natychmiast ( chyba, ze chca abym była na czczo) i najczesciej sa wyniki za tydzien. A ze kłują mnie dość często to staram sie pojawiać rzadziej niz cześciej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i jeszcze jedna rzecz. Bylam ostatnio u lekarza rodzinnego i odnioslam wrazenie, ze ta lekarka spadla w ogole niewiadomo skad. Roznica pomiedzy lekarzem moim rodzinnym w Polsce a tutaj byla ogromnaaaa. No ale to juz niewazne. Zdziwilo mnie to bardzo, bo kazala mi zrobic badanie krwi - termin na badanie krwi dostalam na za miesiac :o Myslalam, ze to bedzie tak jak u nas, mam zrobic badania krwi, ide na nastepny dzien rano i mi robia. A tu takie rozczarowanie..

Bo w sumie krew robi sie podczas wizyty lub idzie sie do jakiegos laba. Nigdy nie czekalem dluzej niz dzien. W sumie krew robie czesto bo moj ubezpieczyciel lubi wiedziec czy mu kosztow nie narobie jakas choroba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja juz jestem tu okragle 5 lat... Hmm.

Czy ktos mial w Stanach albo w Polsce laserowa korekte oczu? Patrzac na ceny to jest nieporownywalna roznica, a co nie znaczy ze w USA jest lepiej, czyz nie? Przypomnialo mi sie jak ktos powiedzial "sluzba zdrowia", srednio to pasuje to Polskiej nazwy w Stanach, gdzie lepiej by bylo to nazwac "bogaty lekarz".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...