Skocz do zawartości

Jakie Mam Szanse Na Wize B2?


Rekomendowane odpowiedzi

Zeby w zyciu tylko byly wydatki na dzinsy, kielbase lub benzyne! Te akurat sa niskie w USA.

Co kosztuje to wyksztalcenie i ubezpieczenie/opieka medyczna, wydatki ktore w Europie nie sa szczegolnie wygorowane, a tu sa wrecz ogromniaste. Ja w tym roku wydam powyzej $10,0000 na ubezpieczenie/opieke dla 3 zdrowych osob! Studia moich dzieci... hmmm... przelicz ile godzin przecietny amerykanin musi przepracowac zeby wyksztalcic dwoje dzieci na publicznej stanowej uczelni a potem rozmawiajmy o "sile nabywczej!"

Czy ja gdzieś napisałem ze USA to raj objawiony. Przeczytaj w wątku Czego nie lubię w USA moj wpis o lekach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

jabba, studia nie sa obowiazkowe, ale doksztalcanie sie po zakonczeniu high school jest niezbedne - i takze szalenie drogie. (Szkola kucharsko/hotelarska niedaleko mnie kosztuje $20,000 na rok.) W tej chwili, przecietny amerykanin z dyplomem z 4-letniej uczelni zarabia milion dolarow wiecej w przeciagu kariery niz ten bez studiow. Nie banalna roznica, ktora sie ciagle zwieksza. Ci bez dyplomu/doksztalcenia ciagle biednieja vis a vis tych innych. Srednia klasa, klasa pracownicza (working class) maleje i biednieje i to w szokujacym tempie.

andy, ja tylko reagowalam na twoj komentarz o kielbasy. Po prostu nie mozna porownywac Polske/UE tak bezposrednio jezeli chodzi o koszty zycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz katlia czyli suma sumarum zwraca mu sie ten koszt, w Polsce rzadko przynosi (obecnie) to korzyść ale szkoła za to za darmo... Niestety ale w kwestii edukacji tez rządzi wolny rynek - to co nie wymaga dużej inwestycji ZAZWYCZAJ (nie mowie ze zawsze) nie przynosi tez dużej stopy zwrotu. A sam "prestiz" bycia osoba z wyższym wykształceniem tez kosztuje. Ja mimo wszystko wolałbym wziąć kredyt i otrzymać edukacje na dobrym poziomie wiedząc ze mi sie to zwróci niż mieć w Polsce cos za darmo ale w gruncie rzeczy będące "l'art pour l'art" i będące ścieżka rozczarowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto twierdzi ze studia w Polsce sie nie odplaca? Przeciez tu na forum jest sporo ludzi wyksztalconych w Polsce ktorzy pracowali w fachu i w Polsce i w USA. I nie wszyscy w dziedzinach techniczno/naukowych, nota bene. Niektorzy studiowali l'art pour l'art i daja sobie rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnośnie postu usera alik i standardu życia to mediana zarobków w rodzinie w stanach w 2015r to ca 53k usd, co przy dzisiejszym kursie jest warte ok 200k PLN, w Polsce natomiast było to jakieś 4k PLN na miesiac co daje 48k PLN rocznie (średnia w PL to ok 4k PLN, MEDIANA 2k PLN na miesiąc oczywiście). Ceny samochodów na przykładzie forda focusa:

USA: 17225 USD co daje ~69000PLN

PL: 64290

Niewątpliwie w tym względzie u nas jest lepiej... :P

http://money.cnn.com/2015/09/16/news/economy/census-poverty-income/

http://www.mybudget360.com/how-much-do-americans-earn-in-2015-household-income-wages-real-income-gdp/

co do polski GUS publikuje tylko średnią , medianę podał minister Morawiecki kilka miesięcy temu (nie chce mi się szukać - słynna prezentacja Morawieckiego ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oss-samochody w USA są tańsze i to w wartościach bezwzględnych - porównaj wersje podstawowa w USA z ta z Polski to zobaczysz różnice :) w USA w tej wersji masz praktycznie wszystko co potrzeba, w Polsce musisz dopłacić jeszcze ok 10k bo sorry brak klimy w dzisiejszych czasach to żart.

Poza tym nie bez kozery ludzie ściagają samochody luksusowe z USA które po przeróbkach i cłach gdzie sama akcyza to ponad 20% ciagle jest taniej. Uważam to za karygodne i pomijam kwestie tego gdzie ile sie zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

andy, ja tylko reagowalam na twoj komentarz o kielbasy. Po prostu nie mozna porownywac Polske/UE tak bezposrednio jezeli chodzi o koszty zycia.

Uzylem tylko takich podstawowych rzeczy, wiadomo ze zycie sklada sie z paru innych.

Tak nawiasem mowiac, polska zwyczajna jest I tak lepsza od 90% amerykanskich kielbas I warta kazdych pieniedzy

;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oss-samochody w USA są tańsze i to w wartościach bezwzględnych - porównaj wersje podstawowa w USA z ta z Polski to zobaczysz różnice :) w USA w tej wersji masz praktycznie wszystko co potrzeba, w Polsce musisz dopłacić jeszcze ok 10k bo sorry brak klimy w dzisiejszych czasach to żart.

Poza tym nie bez kozery ludzie ściagają samochody luksusowe z USA które po przeróbkach i cłach gdzie sama akcyza to ponad 20% ciagle jest taniej. Uważam to za karygodne i pomijam kwestie tego gdzie ile sie zarabia.

Ale to jest kapitalizm w najczystszej postaci ktory od lat Polska przeciez chciala. Dlaczego tyle samochody kosztuja ? Bo moga a ludzie i tak je kupuja. Ceny ksztaltuje rynek i sam sie w pewnym sensie reguluje.A zamiast stworzyc warunki do rozwoju tego rynku to naklada sie podatki i szuka okazji do wyciagniecia pieniedzy skad sie da bo przeciez te idiotyczne obietnice wyborcze trzeba jakos sprobowac spelnic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściagają samochody? Opłaca sie? Lemon'y to i owszem. Ja zeby było śmieszniej mam auto ściągnięte z Europy i zarejestrowane tez w Europie.

Dużo sie tu pisze o kosztach życia. Prawda jest taka ze to tez zależy gdzie sie mieszka (dzielnica itp). Za luksus trzeba zapłacić i juz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...