Skocz do zawartości

Czy Warto Wyjechać Do Alabamy?


marta_marta

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiadając krótko na pytnie - nie. Nie warto.

Tak jak pisali inni - rasizm (obustronny), ogólne jakieś takie zaniedbanie, niechlujstwo (własne i przestrzeni publicznej), fanatycy religijni (centrum pasa biblijnego), dodałbym jeszcze pogodę (gorąco, wilgotno, parno) i akcent. Na Południu spędziłem łącznie 8 miesięcy i muszę powiedziec, ze jest to specyficzny region. Niby ciągle w granicach zachodniej cywilizacji, ale jakby w oddzielnym rezerwacie. Ludzie, media, wszyscy właściwie są TOTALNIE odcięci od świata i w ogólnie niezainteresowani poznaniem czegokolwiek innego poza własnym stanem, if that.

10 lat temu mi się tam podobało, ale wtedy - raz - takie ciągle bezpiecznie odcięcie od domu/Zachodu było mi potrzebne, a dwa - byłem młody i prawie wszystko mnie fascynowało :) Dziś, mając do wyboru inne miejsca na pewno bym tam nie zamieszkał. Jezeli jednak komuś nie zalezy na świadomej, aktywnej, otwartej lokalnej społeczności, kulturze, muzeach, itp, a ma dobrą pracę i samochód w którym będzie przemykał z tej pracy do domu i ewentualnie innych miejsc zainteresowania jak markety czy coś, to da się tam zyc, a i w niektórych miejscach przyroda jest piękna.

Poza tym Alabama ponoc i tak duzo lepsza niz Mississippi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
  • 3 lata później...
3 minutes ago, KubuśPan said:

Jak tak opisujecie Alabamę to już mi się podoba. Cisza, spokój jak w Bieszczadach. Stary rytm życia. Coś jak bajka. No i Orest UMP z tamtą był. :)

Byłam i w Bieszczadach i w Alabamie i jest to kompletnie inna liga... ubliżyłeś mocno tym komentarzem naszym przepięknym Bieszczadom..:( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MeganMarkle napisał:

Byłam i w Bieszczadach i w Alabamie i jest to kompletnie inna liga... ubliżyłeś mocno tym komentarzem naszym przepięknym Bieszczadom..:( 

Bardziej mi chodziło o klimat społeczny. Jeśli chodzi o ģóry i lasy i to rześkie poranne powietrze. To może masz rację. Ale ja lubię takie zadupia. Można się wyciszyć i słuchać jak trawa rośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, KubuśPan said:

Bardziej mi chodziło o klimat społeczny. Jeśli chodzi o ģóry i lasy i to rześkie poranne powietrze. To może masz rację. Ale ja lubię takie zadupia. Można się wyciszyć i słuchać jak trawa rośnie.

Jak lubisz odludzia to pomysł o Wyoming czy Montanie, Arizonie....jest masa ciekawszych stanów niż AL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Jackie zablokował ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...