Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 minuty temu, cee napisał:

Obal ten argument z paliwem np. 

Z jakim paliwem ? Oczywiscie ze sa rzeczy tansze w US - tak samo jak sa rzeczy drozsze. Nie samym paliwem czlowiek zyje, szczegolnie jak jezdzi do pracy rowerem albo komunikacja miejska...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie przeliczanie i porownywanie wszystkiego w ten sposob  - ile zaplace w $$$ a ile w PLN za chleb, buty, itp jest troche dziecinne. Jest w tym tyle roznych zmiennych; koszty zycia, inne wydatki.. Jak ktos "sporo" zarabia w Polsce to tak samo bedzie go stac na wszystko, jak tego kto "sporo" zarabia w USA bedzie stac na wszystko w USA.

Jak sie ma kiepska prace to wszedzie sie bedzie klepac biede.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, cee napisał:

Gorzej jeśli w pl ma się w miarę dobra pracę gdzie na zachodzie w podobnej dostaje się pensje 4x wyższą. Ile wy już czasu jesteście poza Polską? 

No dobrze, ale na tym "zachodzie" beda inne wydatki na zycie, rachunki, podatki... I sie okaze, ze ta wyzsza pensja tez wcale nie starcza na wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden z forumowiczów wyżej napisał że wydaje ok 200 dudków na cotygodniowe groceries. Ja wydaje na 5cio osobową rodzinę ok 400pln. Zacząłem temat o wydatkach na jedzonko. Do innych kosztów się nie odnosilem i nie mówiłem,  że zostaje Ci z górka że pod materac upychasz zielone. 

 

Dołożę później jeszcze takie aspekty jak ubiór czy paliwo no ale nie tylko tym człowiek żyje ;)

W sumie bilet za $600(zarobione w tydzien)  też inaczej wygląda jak za 2400 PLN (zarobione w miesiac)  ;) chodzi mi tylko o wskaźnik bic Mac,  do którego się odniosłem, ale część  z was nie musi tego czytać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...