Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiscie, ze przyjezdza tu duzo polakow -- bo w Polsce nadal istnieje ten mit Ameryki... Tym dobrze wyksztalconym (za polskie podatki) powodzi sie niezle. Ale znam tez mnostwo amerykanow ktorzy na emeryture wyjezdzaja do Ameryki Lacinskiej... sa ogromne skupiska ekspatow amerykanskich w Meksyku, Kostaryce, Ekwadorze -- pojechali tam na wolniejszy tryb zycia no i tansza opieke lekarska. Coraz wiecej amerykanow jedzie do Europy zachodniej na studia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, cee napisał:

Tak trochę humorystyczne. Skoro rąk tam źle to wracajcie do domu, do ojczyzny :lol:

Moj ulubiony komentarz.

Dla wielu z nas powrot do Polski, to jak prznosiny do kazdego innego kraju. Jestem osoba o tzw. wysokiej specjalizacji. Gdzie bede w Polsce pracowal? Jak juz mowilem wczesniej, niewielu moich znajomych w USA zostalo. Powracali do siebie i wielu z nich na dawne stanowniska. Niktorzy wyjechali do miejsc, gdzie ja nawet turystycznie nie podrozuje. 

Polska jest moim krajem jesli chodzi o krag kulturowy i pochodzenie, ale zawodowo to czarna dziura. Wrzucasz wszystkich do jednego wora, to wracajcie... Czesc ludzi ma rodziny w USA, zyja w USA z rosadku, a nie dlatego, ze w macu dolewki sa za darmo. Tym komentarzem sprowadziles wielowymiarowa sprawe do porownywania ceny big maca. Do czego ma rzeczy porownywac czlowiek, ktorego malo sprawy finansowe obchodza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ughhh to  teraz pojechałeś @KaeR. Sarkazmu nie wyczułeś czy jak? Chodziło o to że z jakiegoś powodu ( np jak u ciebie specjalizacja) ludzie chcą wyjechać z Polski. Ja nikogo nie wrzucam do żadnego wora, zwłaszcza Polaków, bo gdzie ich dwóch tam 3 opinie :lol:

A no i o jakim życiu z rozsądku piszesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cee napisał:

Tak trochę humorystyczne. Skoro rąk tam źle to wracajcie do domu, do ojczyzny :lol:

Dla mnie to bardziej komentarz z typu nie mam wiecej argumentów, wiec .... tak humorystycznie :) 

Poza tym tu nikomu nie chodzi aby wychwalać PL czy USA ale aby przedstawić realistyczny pogląd. To ze jeden wydaje $ 200 na jedzenie tygodniowy a drugi $ 40 to o niczym nie świadczy. Zalezy czy lubisz jesc śmieci czy jakościowe jedzenie. 

Jakoś życia zalezy od wielu czynników, dla każdej dosoby bedą one zupełnie inne. 

Kazdy kraj ma swoje plusy i minusy, jesli jest sie silnym i zdrowym bez wielu obowiązków to USA pewnie jest bardziej typu - raj na ziemi, ale jesli ma sie przewlekłe problemy zdrowotne, brak wykształcenia to właściwie USA chyba jedno z najgorszych miejsc do osiedlenia i przy obecnej administracji, bedzie jeszcze gorzej....

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie komentarz nie będę czytał o wskaźnikach bo nie jem bic macow jest na poziomie co ty wiesz Gowniarzu. W mojej wsi nazywamy takie zachowania starochlopska urka. Jak mam rozmawiać jeśli ktoś nie przyjmuje argumentów które przedstawiam. Po za tym ja się odniosłem jedynie do jedzenia, wydatków na paliwo i ubranie. Żadna z was nie przyznało mi racji, atakując innymi wydatkami, którym się nie zpzeciwialem. 

Podoba mi się natomiast twój ostatni akapit i na tym zakończę ten spór ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cee napisał:

Ughhh to  teraz pojechałeś @KaeR. Sarkazmu nie wyczułeś czy jak? Chodziło o to że z jakiegoś powodu ( np jak u ciebie specjalizacja) ludzie chcą wyjechać z Polski. Ja nikogo nie wrzucam do żadnego wora, zwłaszcza Polaków, bo gdzie ich dwóch tam 3 opinie :lol:

 

Sorry, ze nie wyczulem, bo nawet emotikon na to nie wskazywal. Ja specjalizacje nabylem w USA, gdybym zostal w Polsce moja kariera potoczylaby sie inaczej.

Cytuj

A no i o jakim życiu z rozsądku piszesz?

 Ludzie maja zobowiazania w USA. Nie powiedza dzieciom, ktore znaja Polske tylko z opowiadan, pakujcie sie jedziemy do Polski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cee napisał:

No to parafrazując, jeśli byłoby lepiej w Polsce wtedy mogliby tak powiedzieć? 

Lepiej, gorzej jest sprawa subiektywna i w tej dyskusji z Toba o to nam chodzi. Mnie wspolczynnik Big Maca nie interesuje. Podrozujac po swiecie spotkalem wielu ludzi, ktorzy z naszej perspektywy maja gorzej, ale nie chca wyjezdzac ze swojego kraju. Moja mama ma mala emeryturke w Polsce, ale po wizycie w USA stwierdzila, ze nie moglaby tu mieszkac. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...