Skocz do zawartości

Loteria Wizowa 2018 Rejestracja Od 4 Października Do 7 Listopada


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,3 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
3 minuty temu, cee napisał:

Oczywiście że jest sprawą subiektywną ale więcej osób wyjeżdża z Polski do Ameryki i z Ameryki do Polski.

 

A gdzie maja jechac? Nie jestem zreszta pewien czy rzeczywiscie tak duzo osob do USA z Polski przyjezdza. Te kilka osob z loterii plus pewnie najwieksza liczba w kategoriach rodzinnych. Zreszta to, ze Polska jest w loterii wskazuje, ze wcale tak duzo nie wyjezdza. Dla Amerykanina, Polska to kraj jeden z prawie 200, wiec to zadne zaskoczenie nie jest. Jeszcze niedawno mozna bylo poczytac ile Polakow wraca do Polski. To byly historycznie najwyzsze liczby. Bylo to spowodowane kryzysem w USA i wlasnie wzrostem kosztow zycia. Komentarz mojej mamy byl spowodowany tym co zobaczyla, czyli tak naprawde duzo syfu, tektury, cos co byloby uznane w Polsce za biede. A mogla to zobaczyc bo zamiast I-95 jechalismy US-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pelasia napisał:

Bo sie filmow amerykanskich naogladali :) 

To też, ale ja mam inne odczucia. Pojechałem turystycznie bo zawsze chciałem zobaczyć. Przyszłość wiszące z Holandią jednak zycie potoczyło się inaczej. To też zależy od tego jak się zobaczy te Amerykę. Zgodzę się z wami że jeśli tak na żywioł ktoś jedzie to będzie mega rozczarowany. Z drugiej zaś strony jak ktoś ma trochę oleju w głowie i trochę pomocy to można coś zdziałać. 

@KaeR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cee napisał:

 

1 minutę temu, cee napisał:

KaeR oczywiście odsetek jest mniejszy ale w dalszym ciągu ludzie wyjeżdżają z pl. Łatwiej jest się osiedlc w Eu. 

Ludzie zawsze beda wyjezdzac. Dla Polaka przenosiny z Krakowa do Gdanska, to nie to samo co z LA do Richmond czy z NYC, wiec jak Amerykanin chce zmienic otoczenie to nie musi jechac do Polski. Zreszta Amerykanie sa przekonani o tym, ze to jest najlepszy kraj na ziemi. W rzeczywistosci nie jest, ale taka jest mentalnosc. jak jechalem do USA, to tez myslalem, ze fajnie. Fajnie to jest na poczatku a potem to miejsce, jak kazde inne. Pracujac minimum 50h/tygodniowo (ja bym powiedzial, ze jestem blizej 60+) z tego super kraju nie za wiele mam... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jak ten temat powraca na forum to mam wrażenie, że nasi drodzy emigranci forumowi myślą, że w PL domy i samochody kupuje się za gotówkę, opieka zdrowotna jest "darmowa" i ogólnie nic tylko żyć pełnią życia w tym raju.

Od dawna nie mam ochoty udzielać się tutaj, ale jak czytam, że Polska jest tańsza niż Stany to mam wrażenie, że ludziom się w doopach poprzewracało w tej Ameryce :P

Mnie zatem interesuje inna kwestia - czy przeciętna polska pensja pozwala nabyć więcej dóbr niż jej odpowiednik w US?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, SuperTraveller napisał:

Zawsze jak ten temat powraca na forum to mam wrażenie, że nasi drodzy emigranci forumowi myślą, że w PL domy i samochody kupuje się za gotówkę, opieka zdrowotna jest "darmowa" i ogólnie nic tylko żyć pełnią życia w tym raju.

Od dawna nie mam ochoty udzielać się tutaj, ale jak czytam, że Polska jest tańsza niż Stany to mam wrażenie, że ludziom się w doopach poprzewracało w tej Ameryce :P

Mnie zatem interesuje inna kwestia - czy przeciętna polska pensja pozwala nabyć więcej dóbr niż jej odpowiednik w US?

 

Tak sie zlozylo, ze w Polsce zylem i pracowalem dluzej niz w USA. Leczylem sie w Polsce i nie przypominam sobie, zeby mnie lub moja rodzine to zrujnowalo finansowo. Skladke si eplaci, wiec w tym sensie nie jest darmowo, ale w USA placisz Medicaid i nawet skorzystac sie nie da. 

Tak na marginesie, samochody w Polsce kupowalem za gotowke. 

I tak, Polska jest tansza niz Stany. Zylem w obydwu krajach, wiec mam porownanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, więc ja mogę odnieść się do UK gdzie pomieszkałem najdłużej do tej pory jeżeli chodzi o mieszkanie poza PL. Stać mnie było na zdecydowanie więcej niż w Polsce. Czy zatem UK też jest tańsze do życia niż USA?

P.S.

W Polsce nie słyszy się o bankructwie z powodu służby zdrowia - tu się po prostu umiera zanim leczenie w ogóle się zacznie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, SuperTraveller napisał:

Zawsze jak ten temat powraca na forum to mam wrażenie, że nasi drodzy emigranci forumowi myślą, że w PL domy i samochody kupuje się za gotówkę, opieka zdrowotna jest "darmowa" i ogólnie nic tylko żyć pełnią życia w tym raju.

Od dawna nie mam ochoty udzielać się tutaj, ale jak czytam, że Polska jest tańsza niż Stany to mam wrażenie, że ludziom się w doopach poprzewracało w tej Ameryce :P

Mnie zatem interesuje inna kwestia - czy przeciętna polska pensja pozwala nabyć więcej dóbr niż jej odpowiednik w US?

A z kolei zawsze lepiej wiedza jak sie zyje w USA osoby który nigdy tam nie mieszkały, były turystycznie albo słyszały z opowiadań rodziny/znajomych. Nikt z forumowych emigrantów nie pisze tego zeby sie wymądrzać tylko wyrażają swoje zdanie na podstawie doświadczenia, mówią jak jest. A niektórzy uważają ze ktos ich na sile próbuje zniechęcać czy cos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...