Skocz do zawartości

Ewaluacja Polskiego Dyplomu


Nigella

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Witam,

Mam w PL biuro rachunkowe, zatrudniam 8 pracowników, 15 lat doświadczenia w księgowości. Mam zieloną kartę i muszę pracować i przebywać też w USA. W Polsce przy moim nadzorze, firma będzie działać samodzielnie, zastanawiam się co musiałbym zrobić, aby w miarę szybko zająć się także księgowością w USA, otworzyć swoje biuro lub znaleźć pracę w księgowości. Jakie problemy napotkam, jakie uprawnienia są konieczne i jak długo trwa ich uzyskanie?

Będę wdzięczny za informację. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

joanna30: tak, wiem. I dokładnie - ewentualnego. Jednak wolę zawczasu określić sobie co i jak, bo jak się napalę na ten zawód i zacznę sobie układać przyszłość w tym zawodzie, a się okaże, że nie i bum, że trzeba, np. 2-3 lata szkoły zrobić, i co robić? Wolę wiedzieć jakie mam opcje, żeby ustalić co robić i zaplanować sobie różne drogi. 

 

I jeszcze. Czytałam pewnie watek tu, na forum (wątek jest zamknięty). Ktoś napisał, ze bezczelność w USA popłaca. To prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ViWolf napisał:

Ktoś napisał, ze bezczelność w USA popłaca. To prawda?

U mnie nie, który zaczął podskakiwac został na moja sugestie wywalony przez bossa. Podskakiwanie rozumiem jako wymadrzanie sie nie poparte nie tylko umiejętnościami ale i checiami. Jeśli ktoś nic nie umie ale chce się nauczyć zawsze będzie miał moje poparcie.

W moim wieku może słabiej widzę ale idiotów rozpoznaję z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MarianCz123! napisał:

Witam,

Mam w PL biuro rachunkowe, zatrudniam 8 pracowników, 15 lat doświadczenia w księgowości. Mam zieloną kartę i muszę pracować i przebywać też w USA. W Polsce przy moim nadzorze, firma będzie działać samodzielnie, zastanawiam się co musiałbym zrobić, aby w miarę szybko zająć się także księgowością w USA, otworzyć swoje biuro lub znaleźć pracę w księgowości. Jakie problemy napotkam, jakie uprawnienia są konieczne i jak długo trwa ich uzyskanie?

Będę wdzięczny za informację. Dziękuję.

https://www.becker.com/cpa-review/requirements
https://www.aicpa.org/becomeacpa/licensure.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dla mnie wszystko jasne co do tego zawodu :)

Trzeba szukać cos innego. 

 

Megan, racja. Tak jest wszędzie, nie tylko w USA. Teraz się zastanawiam jaką postawę mają ludzie w USA jeżeli chodzi o pracę, o zdobywanie czegoś - stanowiska, itp. Nie wiem, czy ja się zrozumiale wyraziłam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, ViWolf said:

 

Megan, racja. Tak jest wszędzie, nie tylko w USA. Teraz się zastanawiam jaką postawę mają ludzie w USA jeżeli chodzi o pracę, o zdobywanie czegoś - stanowiska, itp. Nie wiem, czy ja się zrozumiale wyraziłam. 

Nie ma czegos takiego jak jedyna sluszna "postawa". Według mnie bez sensu jest generalizowac. Postawy ludzi sa tak roznorodne jak same Stany. To co bedzie doceniane przez jednego pracodawce, moze nie byc wazne dla drugiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...