Skocz do zawartości

Prezydent Donald Trump - wydarzenia


ilya_

Rekomendowane odpowiedzi

Zatem tak, Trump narobi troche zamieszania, ale w porownaniu do zmian w Polsce ktorych katalizatorem była jego ostatnia wizyta, zamieszanie to w perspektywie historycznej będzie miało małe znaczenie. Polska zaś niestety udowadnia, ze rację na Zachodzie mieli Ci którzy mówili, ze przyjmowanie krajów Europy Srodkowej i Wschodniej do NATO i UE jest przedwczesne. Ze sowietyzacja ludzi była totalna, mentalnosc poddańcza i roszczeniowa nie zostanie wykorzeniona przez kilka pokoleń, i ze predzej czy pozniej spoleczenstwa te nauczone byc wodzonym przez twarde ręki zbawców tych czy owych, odwrócą się od Europy i wpadną w swojskie klimaty zycia pod wodzą "pana" (a - w przypadku Polski - "pana i plebana"), który jak będzie trzeba zainterweniuje na rynku paliwa, czy masła. So there you go...

A jeśli ktoś zastanawia się co będzie dalej, to - spoiler alert - według podręcznika "Jak zostac dyktatorem", po punktach Obietnice i miłe twarze, Sypniecie groszem, Stworzenie WROGA, opanowanie sądów i trybunałów... czas przychodzi na: organizacje pozarządowe (agenci "ulicy i zagranicy") , niezalezne od rzadu media, i, jesli starczy czasu, uniwersytety (ze sobie niech tu zgadnę, będzie się to nazywac "Ustawa o Narodowym Szkolnictwie Wyzszym :) ... ). Zatem watch this space!

Ale w tych podłych czasach strachu i nienawiści, ostatnio uśmiałem się jak kolega, który mieszka tu w Szkocji a ma siostrę w Orlando, odpowiedział jej, ze głosuje na Szkocką Partę Narodową, Scotish National Party. Nacjonalistów. Nacjonalistów?!? Porąbało Cię?!? Tylko, ze siostra nie wiedziała, ze tutejsza Partia Nacjonalistyczna wspiera imigrację, jest ultraliberalna i proeuropejska (jak i zbyt gospodarczo rozdawnicza/socjalistyczna jak na mój gust)... Po prostu totalnie alternatywny świat i na przekór wszystkiemu co się dzieje dookoła... Trafiłem tu totalnie przypadkiem, ale okazało się, ze jest to jedyne miejsce, które moge w dzisiejszych czasach z pełnym sumieniem nazwac domem.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, katlia napisał:

Jak zawsze, ciekawie piszesz, rzecze1

Dzięki. Na tematy historyczno-społeczno-polityczne na dobre rozgaduję się dopiero po kieliszku czerwonego wina; Ci co mnie znają dobrze dla świętego spokoju nawet nie zaczynają tematu. A ze wódki nie piję od lat, na sporcie się nie znam, to w Polsce byłem skończony juz długo zanim klero-nacjonaliści przejęcli władzę; a teraz to juz w ogóle tylko zostały fora imigracyjne ;)

A poza tym za kilka, lub kilkanaście lat, jak juz ludzie będą palic legitymacje i wybielac swoją przeszłosc ze wstydu, ze kiedykolwiek popierali obecny "nie będziemy juz więcej latac z tchórzami/zabiliście mi brata" rezym Kaczyńskiego, chcę byc w stanie udowodnic, ze od początku byłem PRZECIW. Bo ponoc w internecie zosstaje wszystko :)

Edytowane przez rzecze1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, rzecze1 napisał:

Dzięki. Na tematy historyczno-społeczno-polityczne na dobre rozgaduję się dopiero po kieliszku czerwonego wina; Ci co mnie znają dobrze dla świętego spokoju nawet nie zaczynają tematu.

Jezeli znajdziesz sie kiedys w Colorado to zapraszam na wino - francuzkie, hiszpanskie, kalifornijskie, argentynskie lub z Chile - twoj wybor. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, rzecze1 napisał:

A poza tym za kilka, lub kilkanaście lat, jak juz ludzie będą palic legitymacje i wybielac swoją przeszłosc ze wstydu, ze kiedykolwiek popierali obecny "nie będziemy juz więcej latac z tchórzami/zabiliście mi brata" rezym Kaczyńskiego, chcę byc w stanie udowodnic, ze od początku byłem PRZECIW. Bo ponoc w internecie zosstaje wszystko :)

Ja to juz widzialam w USA... ludzie wstydzili sie gubernatora, czy prezydenta i robili wielkie oczy "No kto mogl na niego glosowac?!" No, ktos glosowal i to masowo, ale nikt potem nie chcial sie przyznac. Fakt, o dzisiejszych sladach w internecie nawet nie pomyslalam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie jest temat o Polsce ale muszę to gdzieś napisać - czy to ja zwariowałem czy to raczej świat oszalał? Nie mam pojęcia co się w tej chwili faktycznie dzieje w Polsce, nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Czy to rząd ma racje czy opozycja? Nie miałbym dużych wątpliwości gdyby nie to, że PiS ma ciągle ogromną przewagę w sondażach nad resztą i widzę również na przykładzie wielu ludzi, że oni faktycznie tę partię popierają. Do tego dochodzi ta nachalna i prymitywna propaganda z rządowej telewizji...

Więc jak to jest? Zmienia nam się właśnie ustrój i przestajemy być demokratycznym państwem czy też to opozycja i "kasta sędziowska" walczą o swoje przywileje?

To nie są dobre czasy na mieszkanie w tym kraju dla osób o poglądach podobnych do moich.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SuperTraveller napisał:

Co prawda to nie jest temat o Polsce ale muszę to gdzieś napisać - czy to ja zwariowałem czy to raczej świat oszalał? Nie mam pojęcia co się w tej chwili faktycznie dzieje w Polsce, nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Czy to rząd ma racje czy opozycja? Nie miałbym dużych wątpliwości gdyby nie to, że PiS ma ciągle ogromną przewagę w sondażach nad resztą i widzę również na przykładzie wielu ludzi, że oni faktycznie tę partię popierają. Do tego dochodzi ta nachalna i prymitywna propaganda z rządowej telewizji...

Więc jak to jest? Zmienia nam się właśnie ustrój i przestajemy być demokratycznym państwem czy też to opozycja i "kasta sędziowska" walczą o swoje przywileje?

To nie są dobre czasy na mieszkanie w tym kraju dla osób o poglądach podobnych do moich.

 

4-star-wars-quotes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...