Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Teraz, rynr napisał:

Ok, ale znajduje wlaśnie ten act z lutego 2017. To o tym rozmawiamy? Odniosłem wrażenie, że jest coś nowego

Nie. To samo, z tym ze jest wiecej histerii na ten temat bo Trump chce odwrocic uwage od Rosji i sankcjami ktore kongres zmusil go do podpisania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, prem napisał:

Patrzac obiektywnie to rozwiazanie wcale nie jest takie zle i staje sie szansa dla ludzi z odpowiednimi kwalifikacjami oraz wykształceniem jak rowniez znajomością jezyka i nie mam tu na mysli goralsko-angielskiego:)

Tylko ze w tekście tej ustawy nie ma ani słowa o tym, albo ja ślepy jestem. Jest o likwidacji DV, limitach na uchodźców, tylko małżonek i niepełnoletnie dzieci do sponsorowania rodzinnego, wiza nieimigracyjna dla rodziców obywateli. 'Merit based immigration' - nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, vlade napisał:

Tylko ze w tekście tej ustawy nie ma ani słowa o tym, albo ja ślepy jestem. Jest o likwidacji DV, limitach na uchodźców, tylko małżonek i niepełnoletnie dzieci do sponsorowania rodzinnego, wiza nieimigracyjna dla rodziców obywateli. 'Merit based immigration' - nie widzę.

 

Bo to co jest teraz proponowane ma ciut więcej dorzucone. Tu jest najnowsza wersja: https://www.cotton.senate.gov/?p=press_release&id=765

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, vlade napisał:

Tylko ze w tekście tej ustawy nie ma ani słowa o tym, albo ja ślepy jestem. Jest o likwidacji DV, limitach na uchodźców, tylko małżonek i niepełnoletnie dzieci do sponsorowania rodzinnego, wiza nieimigracyjna dla rodziców obywateli. 'Merit based immigration' - nie widzę.

A właśnie o tym chciałem poczytać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zdążą przepchnąć to przed 2 października, to dv2018 będzie anulowana :/

 

Cytuj

SEC. 2. ELIMINATION OF DIVERSITY VISA PROGRAM. 
EFFECTIVE DATE.—The amendments made by this section shall take effect on the first day of the first fiscal year beginning on or after the date of the enactment of this Act. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia. USA to nie Kanada, tam sie nie pcha pol świata. Te punkty trochę takie, no nie wiem, bardzo dobry angielski jest wart polowe noblisty. Wszystkie kategorie imigracyjne w jednym worku, możliwość sponsorowania przez prace konkretnego człowieka praktycznie wyeliminowana. Może doprowadzić do nadpodaży 30 letnich ludzi z doktoratem i dobrymi wynikami na toefl czy innym tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...