Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie doczytałem głębiej i brakuje sekcji doswiadczenia w zawodzie - które w zawodach STEM jest często ważniejsze niż posiadanie magistra czy tam doktoratu.

Jednak zmieniam zdanie i jest ta ustawa nie do przyjęcia - choćby dlatego, że żeby uczestniczyc w programie to trzeba miec 30 punktów - odliczając opcje z oferta pracy, olimpijczyków, noblistów, ku..a astronautów nie da sie tego uzyskac bedac w pięknym wieku, majac magistra z dziedziny technicznej i władać angielskim jak mistrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
27 minut temu, vlade napisał:

Może doprowadzić do nadpodaży 30 letnich ludzi z doktoratem i dobrymi wynikami na toefl czy innym tam.

 

Jeżeli czytasz jakiekolwiek fora o imigracji do Kanady, to natychmiast zapoznajesz się z problemem jaki niesie ze sobą imigracja opierająca sie na punktach: cała masa ludzi ze znakomitym wykształceniem i świetną znajomością angielskiego/francuskiego albo nie może znaleźc pracy w ogóle, albo zapieprza w zawodach jak np. taksówkarz. Ani wykształcenie ani znajomość języka nie gwarantują że jest się tzw. makertable, zwłaszcza w USA, gdzie na studiach oprócz zdobywania wykształcenia wyrabia się znajomości.

Poza tym: nie wiem jak jest w innych zawodach, ale w moim jeśli jesteś imigrantem to posiadanie magistra czy doktoratu zdobytego w innym kraju będzie znakomitym utrudnieniem, a nie ułatwieniem w znalezieniu pracy. Nie dostaniesz roboty na niższym szczeblu bo jesteś overqualified, a pozycje takie jak clinical leader wymagają wieloletniego doświaczenia zdobytego na amerykańskim rynku pracy, wraz ze znajomością tutejszch warunków, przepisów, i procedur. Więc błędne koło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Jackie napisał:

Poza tym: nie wiem jak jest w innych zawodach, ale w moim jeśli jesteś imigrantem to posiadanie magistra czy doktoratu zdobytego w innym kraju będzie znakomitym utrudnieniem, a nie ułatwieniem w znalezieniu pracy. Nie dostaniesz roboty na niższym szczeblu bo jesteś overqualified, a pozycje takie jak clinical leader wymagają wieloletniego doświaczenia zdobytego na amerykańskim rynku pracy, wraz ze znajomością tutejszch warunków, przepisów, i procedur. Więc błędne koło.

W mojej branży (controls engineering) największe zapotrzebowanie jest na ludzi z kilkuletnim doświadczeniem pracy na konkretnym sprzęcie i każda sensowna zagraniczna oferta pracy posiada wymagane minimum 3-6 lat doświadczenia. Jeszcze nie spotkałem nikogo z doktoratem kto nadawałby sie do tej roboty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rynr napisał:

W mojej branży (controls engineering) największe zapotrzebowanie jest na ludzi z kilkuletnim doświadczeniem pracy na konkretnym sprzęcie i każda sensowna zagraniczna oferta pracy posiada wymagane minimum 3-6 lat doświadczenia. Jeszcze nie spotkałem nikogo z doktoratem kto nadawałby sie do tej roboty :)

Kolega automatyk, no proszę, właśnie uciekam z obiektu gdzie stroilem na żywca jeden układ regulacji bo bez tego swojej własnej roboty nie mogłem zrobic, taki burdel moi amerykańscy koledzy zostawili. U mnie w firmie doktoraty porobili ludzie, którzy nie radzili sobie z wdrożeniami u klientów, a najlepsi ciagle byli na wyjazdach. 

A co do tej ustawy - to ja przepchną. Musza coś dużego w końcu pokazać, a legalna imigracja to raz ze dotyczy w sumie niewielkiej ilości osób, a dwa te osoby siedzą cicho, grzecznie czekając na swoją kolej, nikt nie bedzie robił awantur, marszów i miasteczek namiotowych ani pokazywał ckliwych historyjek w mediach. A skończy sie jak @Jackie pisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest odpowiedni Watek  do mielenia tego tematu??? Chyba raczej nie poszukajcie tematu o odpowiednich wizach i tam debatujcie  zostawcie ten watek ludziom wylosowanym w  dv2018. Kolejne strony ekspertow o czyms co nie ma nic wspolnego z tematem wylosowany/niewylosowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, vlade napisał:

A co do tej ustawy - to ja przepchną. Musza coś dużego w końcu pokazać, a legalna imigracja to raz ze dotyczy w sumie niewielkiej ilości osób, a dwa te osoby siedzą cicho, grzecznie czekając na swoją kolej, nikt nie bedzie robił awantur, marszów i miasteczek namiotowych ani pokazywał ckliwych historyjek w mediach. A skończy sie jak @Jackie pisze. 

Bardzo prawdopodbny scenariusz. W GOP nikt za imigrantow ginac nie bedzie, Trump desperacko potrzebuje jakiegos "sukcesu" bo wszyscy rowno sie nasmiewaja z jego dotychczasowych (alternatywnych) osiagniec wiec mysle ze jest to bardzo prawdopodbne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kzielu napisał:

Jak najbardziej ma wspolnego bo za chwile to wylosowanie nie bedzie mialo zadnego znaczenia...

Co jeszcze bardziej śmieszne za 2 tygodnie zostaną rozesłane zaproszenia do ambasady na październik, a końcem września okaże się loteria jest nieaktualna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...