Skocz do zawartości

DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany


DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany  

231 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2018 ?



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,9 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
Dnia 27.07.2018 o 10:13, filipp napisał:

 

1) DS uzupełniłem danymi z paszportu, który stracił ważność - obecnie mam nowy paszport. Czy muszę to gdzieś zgłaszać ? Czy wystarczy, że na rozmowę przyniosę oba? 

2) Mój status cywilny zmienił się, ożeniłem się. Czy muszę o tym informować ambasadę, tak by żona mogła być ze mną podczas rozmowy ?

Próbowałem dodzwonić się pod infolinię dot. zielonej karty, ale łączyło mnie tylko z automatyczną sekretarką. 

 

 

Cześć, 

Po wielu próbach dodzwoniłem się do ambasady i uzyskałem odpowiedzi na moje pytania:

1) Wystarczy przynieść oba paszporty

2) Nie chcę siać chaosu na forum dla osób które mają jeszcze rozmowy, ale chciałbym poinformować Was o informacji jaką dziś uzyskałem. 

Dzwoniłem dziś do ambasady by uzyskać informacje co mam zrobić by, żona mogła pójść razem ze mną na rozmowę. Rozmowa umówiona jest w połowie września. Pani w ambasadzie powiedziała, że wiza dla mnie (dla mojego numeru) jest zarezerwowana, jednak nie daje gwarancji, że dla rodziny będzie wiza. Limit jest wyczerpany i każda wiza jest już zarezerwowana. Czy ktoś, kto zgłaszał ostatnio swoją rodzinę na rozmowę dostał podobne informacje ? 

Czy jeśli to prawda, jest inny sposób by razem wyjechać do USA ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, filipp napisał:

Cześć, 

Po wielu próbach dodzwoniłem się do ambasady i uzyskałem odpowiedzi na moje pytania:

1) Wystarczy przynieść oba paszporty

2) Nie chcę siać chaosu na forum dla osób które mają jeszcze rozmowy, ale chciałbym poinformować Was o informacji jaką dziś uzyskałem. 

Dzwoniłem dziś do ambasady by uzyskać informacje co mam zrobić by, żona mogła pójść razem ze mną na rozmowę. Rozmowa umówiona jest w połowie września. Pani w ambasadzie powiedziała, że wiza dla mnie (dla mojego numeru) jest zarezerwowana, jednak nie daje gwarancji, że dla rodziny będzie wiza. Limit jest wyczerpany i każda wiza jest już zarezerwowana. Czy ktoś, kto zgłaszał ostatnio swoją rodzinę na rozmowę dostał podobne informacje ? 

Czy jeśli to prawda, jest inny sposób by razem wyjechać do USA ? 

Pojechać, złożyć o sponsorowanie żony a to trwa dwa lata a przez ten czas być dłużej w Stanach niż w Polsce, zarabiać odpowiednią sumę pieniędzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

16 minut temu, sly6 napisał:

Pojechać, złożyć o sponsorowanie żony a to trwa dwa lata a przez ten czas być dłużej w Stanach niż w Polsce, zarabiać odpowiednią sumę pieniędzy. 

Dziękuje za odpowiedź.

Myślałem, że te dwa lata dotyczą sytuacji, w której w trakcie otrzymania zielonej karty jest się stanu wolnego, a dopiero po jej otrzymaniu się żeni. Sądziłem, że jeśli w dniu otrzymania GC jestem żonaty, to proces dwóch lat nie dotyczy.

Czy sponsorowanie wymaga posiadania określonej kwoty na koncie, dochodów, itp...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, filipp napisał:

 

Dziękuje za odpowiedź.

Myślałem, że te dwa lata dotyczą sytuacji, w której w trakcie otrzymania zielonej karty jest się stanu wolnego, a dopiero po jej otrzymaniu się żeni. Sądziłem, że jeśli w dniu otrzymania GC jestem żonaty, to proces dwóch lat nie dotyczy.

Czy sponsorowanie wymaga posiadania określonej kwoty na koncie, dochodów, itp...?

A dlaczego mialby nie dotyczyc ? Jezeli Twoja zona zielonej karty nie otrzyma to nie ma mozliwosci zeby ja otrzymala z loterii w jakikolwiek sposob po koncu wrzesnia - zostaje tylko sponsorowanie opisane powyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, filipp said:

Czy sponsorowanie wymaga posiadania określonej kwoty na koncie, dochodów, itp...?

Tak, musisz pokazac ze otrzymujesz dochod na poziomie przekraczajacym 125% federalnej granicy ubostwa. Dla 2 osobowej rodziny i wieszkosci stanow to $20575.

Update: W sumie nie musisz byc to Ty. Moze to byc dowolny inny LPR albo USC, ktory zgodzi sie reczyc za Twoja Zone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Xarthisius napisał:

Tak, musisz pokazac ze otrzymujesz dochod na poziomie przekraczajacym 125% federalnej granicy ubostwa. Dla 2 osobowej rodziny i wieszkosci stanow to $20575.

Update: W sumie nie musisz byc to Ty. Moze to byc dowolny inny LPR albo USC, ktory zgodzi sie reczyc za Twoja Zone.

 

27 minut temu, sly6 napisał:

Każdego roku są podawane kwoty. Jeśli nie masz odpowiednich dochodów to musisz mieć kogoś kto ma i kto podpisze odpowiednie dokumenty. 

Dziękuję Wam ; ) może szczęście uśmiechnie się jeszcze raz i znajdzie się jedna zielona karta więcej dla żony ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.07.2018 o 18:32, filipp napisał:

Cześć, 

Po wielu próbach dodzwoniłem się do ambasady i uzyskałem odpowiedzi na moje pytania:

1) Wystarczy przynieść oba paszporty

2) Nie chcę siać chaosu na forum dla osób które mają jeszcze rozmowy, ale chciałbym poinformować Was o informacji jaką dziś uzyskałem. 

Dzwoniłem dziś do ambasady by uzyskać informacje co mam zrobić by, żona mogła pójść razem ze mną na rozmowę. Rozmowa umówiona jest w połowie września. Pani w ambasadzie powiedziała, że wiza dla mnie (dla mojego numeru) jest zarezerwowana, jednak nie daje gwarancji, że dla rodziny będzie wiza. Limit jest wyczerpany i każda wiza jest już zarezerwowana. Czy ktoś, kto zgłaszał ostatnio swoją rodzinę na rozmowę dostał podobne informacje ? 

Czy jeśli to prawda, jest inny sposób by razem wyjechać do USA ? 

Witam,

Ja dzisiaj otrzymałam taka sama informacje od Ambasady ale mejlowo, ponieważ nie mogłam sie tam dodzwonić. Tez napisali, ze nie gwarantują ze maz dostanie wizę. Aczkolwiek ja juz uzupełniłam dla niego wniosek w marcu a wysłałam im akt ślubu w zeszłym roku także brak słów, ze dopiero teraz powiedzieli ze dodadzą go do sprawy.

no cóż musimy czekać.. rozmowa na początku września. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • sly6 odpiął ten temat

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...