Skocz do zawartości

Transfer pieniedzy


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

5 minutes ago, Xarthisius said:

Ale BoA Cie tyle skroil? Tez w Polsce mam mBank, tutaj WF. Prowizje WF od przelewu bierze od sztuki a nie od kwoty ($15) takze jest zaniedbywalna, a mBank z tego co pamietam ma jakis limit na poziomie 200PLN.

Ja juz nie pamietam teraz dokładnie ile to było bo było ponad rok temu, ale ok.50$ nas wyszły prowizje po obu stronach co wg mnie jest bardzo dużym kosztem :/ No ale cóż... był mus to mus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minute ago, MeganMarkle said:

Ja juz nie pamietam teraz dokładnie ile to było bo było ponad rok temu, ale ok.50$ nas wyszły prowizje po obu stronach co wg mnie jest bardzo dużym kosztem :/ No ale cóż... był mus to mus.

Nie no jasne, wszystko zalezy od kwoty. Jak przesylasz $100 to wlos sie jezy, no ale jak masz zamiar przelac wszystkie swoje oszczednosci jednym przelewem to ~$50 mozna przezyc ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, Xarthisius said:

Nie no jasne, wszystko zalezy od kwoty. Jak przesylasz $100 to wlos sie jezy, no ale jak masz zamiar przelac wszystkie swoje oszczednosci jednym przelewem to ~$50 mozna przezyc ;) 

No można, tylko boli i tak bo sie nie jest przyzwyczajonym do płacenia za jakiekolwiek przelewy. Zawsze wszystko wszędzie za darmo szło. Teraz trzeba sie przyzwyczaić do opłat... i przerzucić na płacenie paypalem, karta kredytowa albo może wkrótce bitcoinem? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, MeganMarkle said:

No można, tylko boli i tak bo sie nie jest przyzwyczajonym do płacenia za jakiekolwiek przelewy. Zawsze wszystko wszędzie za darmo szło. Teraz trzeba sie przyzwyczaić do opłat... i przerzucić na płacenie paypalem, karta kredytowa albo może wkrótce bitcoinem? :P

W calym tym biznesie konwersji oszczednosci zycia i tak najwazniejszy jest kurs PLNUSD. Jak Ci smutno z powodu oplat, to pomysl ze moglas wygrac loterie rok temu i miec ten problem powiedzmy w okolicach grudnia 2016. Policz roznice i zobaczysz ze od razu Ci sie zrobi lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Xarthisius said:

W calym tym biznesie konwersji oszczednosci zycia i tak najwazniejszy jest kurs PLNUSD. Jak Ci smutno z powodu oplat, to pomysl ze moglas wygrac loterie rok temu i miec ten problem powiedzmy w okolicach grudnia 2016. Policz roznice i zobaczysz ze od razu Ci sie zrobi lepiej :)

Hehe, no to są argumenty nie do zbicia :P Ja wtedy rok temu kupowałam dolary właśnie po 4zl wiec bolało podwójnie :/ 

A teraz aż miło patrzeć jak dolar leci na pysk... Thank you Donald Trump! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MeganMarkle napisał:

No można, tylko boli i tak bo sie nie jest przyzwyczajonym do płacenia za jakiekolwiek przelewy. Zawsze wszystko wszędzie za darmo szło. Teraz trzeba sie przyzwyczaić do opłat... i przerzucić na płacenie paypalem, karta kredytowa albo może wkrótce bitcoinem? :P

To trzeba sie przyzwyczajać, w USA za wszystko sie płaci, nawet za odebranego smsa (choc juz najczesciej wszyscy oferują darmowki) A o przelewach zapomnij, tutaj sie nimi nie operuje jak w PL. Trzeba sie przerzucić na czeki i karty kredytowe. :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Ja robiłam przelew z walutowego konta w mBanku do BoA i tanio to nie wyszło :/ bank amerykański dodatkowo pobrał prowizje za przyjęcie przelewu... masakra ogólnie. Ale wiem że np mając konto w Citi banku w Europie i w Citi w US można zrobić bez ekstra opłat transfer nawet całkiem dużej kasy. Może ktoś tu skomentuje czy to tylko legenda? Bo mój mąż sie upiera ze tak jest i tak właśnie zrobimy z nasza kasą jak przyjdzie czas ;)

jest cos takiego jak Citi Global Transfer ja mialem za free nie wiem jak jest teraz, nie sprawdzalem, ale chyba warto. Trzeba miec konto Citi w PL i w USA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, karusek said:

jest cos takiego jak Citi Global Transfer ja mialem za free nie wiem jak jest teraz, nie sprawdzalem, ale chyba warto. Trzeba miec konto Citi w PL i w USA

Dokładnie tak! I właśnie chcieliśmy teraz otworzyć tu konto w Citi w US ale sie okazało że ani w OH ani w KY nie maja żadnej placówki :o facepalm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, pelasia said:

To trzeba sie przyzwyczajać, w USA za wszystko sie płaci, nawet za odebranego smsa (choc juz najczesciej wszyscy oferują darmowki) A o przelewach zapomnij, tutaj sie nimi nie operuje jak w PL. Trzeba sie przerzucić na czeki i karty kredytowe. :lol: 

Właśnie się zastanawiam jak to wszystko tu funkcjonuje bez przelewów.. Jak płacicie rachunki za internet czy telefon? Chodzicie na poczte jak w średniowieczu? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...