Skocz do zawartości

Transfer pieniedzy


Labs92

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26.06.2017 o 17:41, cee napisał:

Ja przelewalem właśnie z ing złotówki i zapłaciłem 40zl prowizji. Kurs wymiany byl usredniony I porównywalny z PayPal. 

to rozumiem ze skoro mam na ing konto walutowe i dolary na koncie to oplace tylko 40zł i kwota znajdzie sie na american account

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
34 minuty temu, Labs92 napisał:

to rozumiem ze skoro mam na ing konto walutowe i dolary na koncie to oplace tylko 40zł i kwota znajdzie sie na american account

Ja bym sprawdziła u źródła (czyli w banku). Prowizje dla kont złotówkowych i walutowych bywają inne (w końcu w przypadku transferu z konta w PLN bank zarabia również na spreadzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.ingbank.pl/indywidualni/tabele-i-regulaminy/tabela-oplat-i-prowizji

Pkt 3.3

Przelew walutowy na rachunek w innym banku poza krajem 

Podpkt c. 

Przelew internetowy -  pozostałe przelewy (czyt. Poza Unią) 

 

Opłata 40zl 

Obowiązuje od 1.07.2017r.

Wczesniej też taka stawka była. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwazaj, bo bank amerykanski moze sobie konkretny % prowizji przywlaszczyc...

Jak sie bawilem w przelewy do kanady to wpierw puscilem maly przelew (alior sie reklamowal wowczas ze przelewy zagraniczne za 0PLN jesli sie skorzysta z ich kantoru) ale bank kanadyjski walnal mi wlasnie % jak tym darmowym wysylalem, wiec lepsza opcja bylo jak zaznaczalem ze mimo wszystko chce zaplacic w aliorze.

Wszystko zalezy od sytuacji i ile chcesz przelac.

Jesli mniejsza kwota (do $10k) to bym sie w przelewy nie bawil osobiscie tylko wzial gotowke. 

Jesli wiecej to $10k gotowka, a na reszte bym zalozyl konto w polskim citibanku dolarowe i podpial debetowke pod konto USD - wyplaty z bankomatów citi w usa masz wowczas za $0 jesli sie nie myle.

Jest wiele opcji zalozenia karty w USD bedac w Polsce, mozesz nawet wejsc na www.skrill.com

Osobiscie w przelewy bym sie dopiero zaczal bawic od okolo $100k... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 6/25/2017 at 4:53 PM, Labs92 said:

Czy z konta walutowego $ w Polsce bez problemow wysle dolary na amerykanskie konto?

Ja ostatnio wysylalam. Wyslane to bylo wire transfer z minimalna oplata w obu bankach. Musisz znac SWIFT code i adres banku w stanach, opriczy oczywiscie numberu banku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Ja robiłam przelew z walutowego konta w mBanku do BoA i tanio to nie wyszło :/ bank amerykański dodatkowo pobrał prowizje za przyjęcie przelewu... masakra ogólnie. Ale wiem że np mając konto w Citi banku w Europie i w Citi w US można zrobić bez ekstra opłat transfer nawet całkiem dużej kasy. Może ktoś tu skomentuje czy to tylko legenda? Bo mój mąż sie upiera ze tak jest i tak właśnie zrobimy z nasza kasą jak przyjdzie czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/26/2017 at 4:45 AM, Labs92 said:

w prywatnej wiadomosci podaj :D

Czemu w prywatnej? Niech poda publicznie i niech chętni wpłacają, a co :P podanie komuś swojego numeru konta nie daje mu przecież w żaden sposób dostępu. Można mu tylko przelać kasę wiec czemu nie... 

podaj numer @andyopole, zaczniemy zamiast lajkow wpłacać ci po 1$ napiwku :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minutes ago, MeganMarkle said:

Ja robiłam przelew z walutowego konta w mBanku do BoA i tanio to nie wyszło :/ bank amerykański dodatkowo pobrał prowizje za przyjęcie przelewu... masakra ogólnie. Ale wiem że np mając konto w Citi banku w Europie i w Citi w US można zrobić bez ekstra opłat transfer nawet całkiem dużej kasy. Może ktoś tu skomentuje czy to tylko legenda? Bo mój mąż sie upiera ze tak jest i tak właśnie zrobimy z nasza kasą jak przyjdzie czas ;)

Ale BoA Cie tyle skroil? Tez w Polsce mam mBank, tutaj WF. Prowizje WF od przelewu bierze od sztuki a nie od kwoty ($15) takze jest zaniedbywalna, a mBank z tego co pamietam ma jakis limit na poziomie 200PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...