Skocz do zawartości

Loteria wizowa, perspektywy, przyszłość w USA


baca1119

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, andyopole napisał:

W sobote pozegnalismy pewne malzenstwo. ktore opuscilo USA I pojechalo do Norwegi., oczywiscie byli tu legalniei. Sa lekarzami weterynarii.

Jeżeli mają ofertę pracy to zapewne finansowo będą zadowoleni :) Co do pogody to zależy w jaki rejon jadą :) Norwegia:
 

11781617_968657983196129_7983142327155122301_n.jpg

11181630_968649356530325_7870787253659794266_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

@kozdii

Sorry ale kompletnie nie wierzę w porównywalność cen norweskich do amerykańskich. Jeżeli ktoś ma ochotę się wypowiedzieć na ten temat to chętnie poczytam. W NO byłem tylko turystycznie dawno temu i ceny na miejscu mnie przeraziły. 

Zdrowa żywność wszędzie jest droga, nie przychodzi mi do głowy żadne rozwinięte państwo które byłoby wyjątkiem od tej reguły.

Jeżeli chodzi o mnie to dobrze zdaję sobie sprawę z tego, że emigracja do USA pochłonęłaby ogromne fundusze co dodatkowo potwierdza Wasz przykład. Myślę, że 50k PLN na każdego potencjalnego emigranta nie byłoby wcale przesadnymi oszczędnościami.

Na koniec jeszcze artykuł odnośnie cen i siły nabywczej pieniądza w danych krajach - https://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/najdrozsze-i-najtansze-kraje-swiata-chcesz,176,0,1874096.html

I krótki fragment na zachętę ;) :

"Najdroższym krajem świata jest Norwegia. Utrzymanie kosztuje tam o 159 proc. więcej niż w Polsce. Zarabiający głównie na ropie kraj umożliwia swoim pięciu milionom obywateli korzystanie z paliwowych zysków. Wynagrodzenia są tam drugie pod względem wielkości na świecie i sięgają poziomu 3850 euro miesięcznie na rękę. Dlatego statystycznego Norwega po prostu jest stać na to, żeby płacić więcej. Popyt decyduje tam o cenach."

P.S.

15 PLN/h lepsze niż 15 USD/h? :blink: Za 15 PLN w Polsce można obecnie kupić dwie kostki masła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak o jedzeniu tu napiszę ;) Zawsze mnie dziwi jak ludzie narzekają na wysokie ceny zdrowego jedzenia, tak jakby nie było nic pomiędzy McDonaldem a jajkami "pasture raised" za dychę.  Najtańsze jedzenie jest gówniane, ale można też jeść smacznie, zdrowo i całkiem niedrogo. Osobiście nie znam nikogo kto normalnie zarabia i jest zmuszony jadać w fast foodach bo go nie stać na warzywa i mięso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jackie napisał:

Ja tak o jedzeniu tu napiszę ;) Zawsze mnie dziwi jak ludzie narzekają na wysokie ceny zdrowego jedzenia, tak jakby nie było nic pomiędzy McDonaldem a jajkami "pasture raised" za dychę.  Najtańsze jedzenie jest gówniane, ale można też jeść smacznie, zdrowo i całkiem niedrogo. Osobiście nie znam nikogo kto normalnie zarabia i jest zmuszony jadać w fast foodach bo go nie stać na warzywa i mięso.

Gdyby jedzenie bylo tak zarabiste to nie pisano by na opakowaniach NON GMO,  NO Antibiotics
OK ..  moze tansze jedzenie w Europie tez nie jest czasami super, ale jednak GMO nie ma.

@Stefano8
Fakt moze kupisz 6 kostek masla jednak musisz jeszcze zarabiac $15/h bo z tego co wiem to minimalna krajowa to $7.25,

Nie zrozumcie mnie zle ... ja nie neguje USA  
Odpowiedzialem tylko na pytanie z poczatku postu czy warto wyjechac np. z UK.

I zdania nie zmienilem .... jezeli jestes mlody, pracowity, w dobrej kondycji  ... smialo na co czekasz.
Jednak osoby po 35 roku zycia niech sie zastanowia.
Nie zdaza splacic swojego kredytu na dom ... a nie wiem czy chca pracowac na emeryturze.

90% Polakow przyjezdzajac tutaj naprawde ma duze szanse na sukces.
Z zawodu jestem elektrykiem i w firmie elektrycznej znalazlem zatrudnienie.
Sposrod 50 pracownikow tylko 7 ma wyksztalcenie lub jakis kurs elektryczny ....  dlaczego ...  nikogo nie stac na szkole.

P.S. Zapraszam do ciekawego artykulu :))
http://www.dontwasteyourmoney.com/earn-rent-every-state/?partner=raycom&utm_content=buffer3b9f0&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kozdii napisał:

Gdyby jedzenie bylo tak zarabiste to nie pisano by na opakowaniach NON GMO,  NO Antibiotics
OK ..  moze tansze jedzenie w Europie tez nie jest czasami super, ale jednak GMO nie ma.

E tam, GMO nie koniecznie znaczy ze zle - polowe co sie slyszy na ten temat to paranoja oparta bardziej na propagandzie niz faktach.

Truskawki -- nawet te organiczne -- to GMO (bo genetycznie 'wyprodukowane' od poziomek.) Tak samo jak nektarynki i wiekszosc sliwek, i winogron. Co myslisz robil Mendel w 19ym wieku kiedy 'odkryl' podstawy genetyki? Tworzyl kwiaty GMO i jarzyny GMO! 

Hormony, antybiotyki OK, mozna polemizowac, chociaz to w Europie byly mad cows, a nie w USA ;) Oba takze raczej latwo omijac. U mnie w Costco kurczak bez hormonow, bez antybiotykow, range fed i cage-free, grillowany i gotowy do jedzenia, kosztuje $5. Nie mow mi ze w Polsce lub Norwegii to byloby tansze. 

A bardziej w temacie, sluchaj musicie sie rozejzec po sklepach, bo ja kupuje organiczne jedzenie, chodze na farmers markets, jem bardzo zdrowo - i nie wydaje duzo na jedzenie. Nawet w moich normalnych sklepach typu supermarket mam spory wybor organicznych produktow ktore sa tansze teraz niz 5 lat temu - bo jest na nie wiekszy popyt, jest wiecej rodzajow i wiecej konkurencji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, katlia napisał:

E tam, GMO nie koniecznie znaczy ze zle - polowe co sie slyszy na ten temat to paranoja oparta bardziej na propagandzie niz faktach.

Truskawki -- nawet te organiczne -- to GMO (bo genetycznie 'wyprodukowane' od poziomek.) Tak samo jak nektarynki i wiekszosc sliwek, i winogron. Co myslisz robil Mendel w 19ym wieku kiedy 'odkryl' podstawy genetyki? Tworzyl kwiaty GMO i jarzyny GMO! 

Hormony, antybiotyki OK, mozna polemizowac, chociaz to w Europie byly mad cows, a nie w USA ;) Oba takze raczej latwo omijac. U mnie w Costco kurczak bez hormonow, bez antybiotykow, range fed i cage-free, grillowany i gotowy do jedzenia, kosztuje $5. Nie mow mi ze w Polsce lub Norwegii to byloby tansze. 

A bardziej w temacie, sluchaj musicie sie rozejzec po sklepach, bo ja kupuje organiczne jedzenie, chodze na farmers markets, jem bardzo zdrowo - i nie wydaje duzo na jedzenie. Nawet w moich normalnych sklepach typu supermarket mam spory wybor organicznych produktow ktore sa tansze teraz niz 5 lat temu - bo jest na nie wiekszy popyt, jest wiecej rodzajow i wiecej konkurencji. 

Ale my kupujemy właśnie w Costco bo wychodzi najtaniej oraz w farmers markets ! Staramy sie organic na ile sie da!
Dla przykładu: 3 paczki miesa mielonego - organic 20 $ w Costco :(
 Niestety ale co miesiac na  jedzenie schodzi nam 800 -1000 $ i odrazu powiem, że ne ma w tym restauracji, ale gotowanie tylko w domu.
Miesieczne wydatki w sumie to 3500 $ wliczajac 2 samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...