Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

30 minutes ago, katia25 said:

Podepnę się pod ten temat jeśli można. Wypełniłam ds260 i zaznaczyłam by wydano dla mnie także SSN - nie posiadałam go wcześniej, bo w USA nie pracowałam. Pytanie moje jest następujące:

czy po przylocie do USA muszę jeszcze udać się do jakiegoś urzędu by ten SSN wyrobić, czy po prostu czekam aż przyjdzie na wskazany podczas rozmowy w ambasadzie adres? Jestem jeszcze z rzutu DV2018. Wiem ze SSN szybciej przychodzi niz GC. Bede wdzięczna za odpowiedzi.

Wesolych Świąt!

Czekasz do 3 tygodni. Jezeli po tym czasie nie przyjdzie wybierz sie do biura SSA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
15 minutes ago, katia25 said:

Ja jadę tylko aktywować wizę i po tygodniu wracam na 3 miesiące do PL. Dopiero w kwietniu wyjeżdzam, jakby SSN nie było do kwietnia to rozumiem, że wtedy też mogę się tam udac?. Dzięki Ci Xarthisius za odpowiedz. Pozdrawiam

Tak, z tym ze bardziej bym sie martwil sytuacja kiedy ten SSN przyjdzie, a Ciebie tam nie bedzie. Pod adresem, ktory podalas w DS-260, ktos mieszka? Podalas ta osobe jako c/o w adresie? Twoje nazwisko widnieje na skrzynce pocztowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/20/2018 at 7:30 PM, ceglan said:

Dzwoniłem do KCC i powiedzieli żebym odblokował wniosek i zaktualizował adres, bo na spotkaniu z konsulem moje dane będą niezgodne. 

Dziś w końcu dostałem odpowiedź od KCC "Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the KCC"

Mój numer to 087XX, więc termin rozmowy powinienem dostać wkrótce? (Na styczeń odcięcie jest na 8800 wiz na Europę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ceglan napisał:

Dziś w końcu dostałem odpowiedź od KCC "Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the KCC"

Mój numer to 087XX, więc termin rozmowy powinienem dostać wkrótce? (Na styczeń odcięcie jest na 8800 wiz na Europę)

Teraz będą tzw odrabiać Twoje dane i może być ze dostaniesz zaproszenie za miesiąc lub dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2018 o 01:38, ceglan napisał:

Dziś w końcu dostałem odpowiedź od KCC "Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member, and you have provided all required documentation to the KCC"

Mój numer to 087XX, więc termin rozmowy powinienem dostać wkrótce? (Na styczeń odcięcie jest na 8800 wiz na Europę)

Czy według nowych przepisów teraz jest tak, że po wylosowaniu numerka wypełniasz wniosek DS-260 i czekasz na odpowiedź KCC, żeby dosłać skany dokumentów czy bez czekania wysyłasz skany dokumentów w tym samym czasie co wypełniasz wniosek? Może ja czegoś nie rozumiem, ale np. zaświadczenie o niekaralności z kraju w którym się mieszka trzeba wyrobić na krótko przed rozmową w konsulacie, ale jednocześnie wysłać jego skan do KCC, żeby w ogóle ten termin na rozmowę dostać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Dinozaur said:

Czy według nowych przepisów teraz jest tak, że po wylosowaniu numerka wypełniasz wniosek DS-260 i czekasz na odpowiedź KCC, żeby dosłać skany dokumentów czy bez czekania wysyłasz skany dokumentów w tym samym czasie co wypełniasz wniosek? Może ja czegoś nie rozumiem, ale np. zaświadczenie o niekaralności z kraju w którym się mieszka trzeba wyrobić na krótko przed rozmową w konsulacie, ale jednocześnie wysłać jego skan do KCC, żeby w ogóle ten termin na rozmowę dostać

Po wylosowaniu numerka wypełniasz wniosek DS-260 i czekasz na odpowiedź KCC, żeby dosłać skany dokumentów. Później dostajesz termin rozmowy i musisz te dokumenty mieć ze sobą. Zaświadczenie o niekaralności jest ważne przez 1 rok, więc jak wyrobisz świeżo przed wysłaniem do KCC to wystarczy aby zabrać je na rozmowę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...