Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Milex napisał:

hej,

jesli tak jak my zlozyliscie wniosek o SSN w ambasadzie w Polsce to mozecie sie nie doczekac - polecam dzwonic i pytac czy w ogole ruszyli sprawe.
My odczekalismy urzedowe 30 dni, a pozniej moglismy zlozyc wniosek juz na miejscu w SSA i dostalismy kartki po tygodniu

Hej,

 
my wniosek o wydanie nr SSN zawarty mieliśmy w formularzu DS-260 (wysłany jeszcze w tamtym roku) Nic innego nie wypełnialiśmy. Udało mi się w końcu dodzwonić do biura SSN i pani poinformowała, że na wydanie numeru to należy czekać od 4 do 8 tygodni :/ 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
31 minutes ago, ceglan said:

Hej wszystkim!

Jeśli wylosowałem GC i dołączę żonę do wniosku, to żona dostanie unconditional GC nawet jeśli ślub był zaraz przed rozmową w konsulacie?

Tak. Conditional GC sa tylko dla osob sponsorowanych poprzez malzenstwo i ich dzieci (co nie jest tym samym co bycie derived beneficiary ze wzgledu na bycie malzonkiem osoby, ktora wylosowala DV) oraz inwestorow (i ich dzieci).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, Xarthisius said:

@ceglan jak tam wogole postepy? Kiedy Zona ma interview? Paszport z wiza Ci odeslali?

@Xarthisius Dziękuję za szybką odpowiedź!

Czyli oboje dostajemy wizę na 10 lat i nie musimy się martwić o dodatkowe przeboje z USCIS po 2 latach?

Dostałem już paszport i kopertę z powrotem, bo do połowy sierpnia miałem ważność wizy DV-1 więc musiałem przekroczyć granicę co już zrobiłem. Będę informował na bieżąco jak zakończyła się cała sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

z końcem tego roku planujemy wybrać się do USA na tydzien aby aktywować green card.

Mam kilka pytań odnośnie wyjazdu, pierwsze to czy ktoś leciał w tym celu na Hawaje, chce się upewnić że nie będzie to problem przy aktywizacji zielonej karty jako, że jest to wyspa i lecimy tylko na tydzien także nie uda nam się osobiście odebrać zielonych kart (dodatkowo adres wskazany do wysyłki kart to Kalifornia),

drugie pytanie czy nie będzie to problem dla urzędnika, że przylatujemy tylko na tydzien

i trzecie moje pytanie to czy po aktywacji karty możemy wrócić do USA dopiero po około 10/11 miesiącach jako że mamy jeszcze kilka spraw do załatwienia-czy to nie będzie za długo? 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Zelka said:

Cześć,

z końcem tego roku planujemy wybrać się do USA na tydzien aby aktywować green card.

Mam kilka pytań odnośnie wyjazdu, pierwsze to czy ktoś leciał w tym celu na Hawaje, chce się upewnić że nie będzie to problem przy aktywizacji zielonej karty ...

Nope, polowa Australijczykow tak robi. W "dziwniejszych" miejscach ludzie aktywuja swoje zielone karty, np. w Dublinie w Irlandii...

5 hours ago, Zelka said:

drugie pytanie czy nie będzie to problem dla urzędnika, że przylatujemy tylko na tydzien

Nie.

5 hours ago, Zelka said:

i trzecie moje pytanie to czy po aktywacji karty możemy wrócić do USA dopiero po około 10/11 miesiącach jako że mamy jeszcze kilka spraw do załatwienia-czy to nie będzie za długo? 

Juz sie o to pytalas: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda jestem z DV2020 ale może ktoś z edycji 2019 miał podobną sytuację:

jeżeli jest wylosowany i zabiera ze sobą członka rodziny to przy pierwszym wlocie do USA muszą te osoby być razem? Czy jest szansa że osoba wylosowana poleci pierwsza, a ja (żona wylosowanego) doleciałabym np. 2 tygodnie pozniej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, cclaudia said:

Ja co prawda jestem z DV2020 ale może ktoś z edycji 2019 miał podobną sytuację:

jeżeli jest wylosowany i zabiera ze sobą członka rodziny to przy pierwszym wlocie do USA muszą te osoby być razem? Czy jest szansa że osoba wylosowana poleci pierwsza, a ja (żona wylosowanego) doleciałabym np. 2 tygodnie pozniej? 

When traveling to the United States, the primary (or principal) applicant must enter before or at the same time as family members with visas. [1]

[1] https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-interview/diversity-visa-after-the-interview.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/3/2019 at 5:11 PM, ceglan said:

Czyli oboje dostajemy wizę na 10 lat i nie musimy się martwić o dodatkowe przeboje z USCIS

Nie tylko dostaniecie GC na 10 lat bez żadnych haczyków, ale jeszcze już po 5 latach pobytu możecie się ubiegać o obywatelstwo USA :) (pod warunkiem, że utrzymywaliście rezydenturę i byliście grzeczni)

15 hours ago, cclaudia said:

jeżeli jest wylosowany i zabiera ze sobą członka rodziny to przy pierwszym wlocie do USA muszą te osoby być razem? Czy jest szansa że osoba wylosowana poleci pierwsza, a ja (żona wylosowanego) doleciałabym np. 2 tygodnie pozniej? 

Wylosowany zawsze musi wlecieć wcześniej lub w tym samym czasie co pozostali. Spokojnie wiec możesz dolecieć do męża później. Wiele osób tak robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...