Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, rzecze1 said:

Przyznam, ze nie intersowałem się i nie wiem jakie były statystyki z lat poprzednich... ale to się wydaje szokująco mało, czyz nie?

Jezeli patrzec na liczbe przyznanych wiz w odniesieniu do liczby wylosowanych, to ten rok juz jest "lepszy" niz poprzedni, a jeszcze we wrzesniu beda wizy dawac...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
21 godzin temu, rzecze1 napisał:

Przyznam, ze nie intersowałem się i nie wiem jakie były statystyki z lat poprzednich... ale to się wydaje szokująco mało, czyz nie?

Zobaczymy jak się będą kształtować statystyki w nadchodzącej loterii tj po wprowadzeniu wymogu podania numeru paszportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Wkrotce planuje wylot do USA w celu aktywacji zielonej karty. Czy jest ktoś tutaj mi w stanie podpowiedziec jakie ubezpieczenie wykupić? Lece tylko na tydzien, narazie w celach bardziej turystycznych, planuje powrót i osiedlenie trochę później. Z tego co wiem turystyczne odpada, jako że wraz z przekroczeniem granicy nabywamy status rezydenta, czy ktoś może się pochwalić jakie ubezpieczenie wykupił? Dodam, że nie przebywam aktualnie w Polsce i nie będę też w niej przed wylotem do Stanów, więc najlepiej jakbym mogła wykupić takie ubezpieczenie już z zagranicy. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Milex said:

Wraz z przekroczeniem granicy nie stajesz się automatycznie rezydentem, my na początku kupiliśmy tutaj: https://www.visitorscoverage.com/

Jest dokladnie odwrotnie. Cala idea activation trip polega na tym, zeby sie stac rezydentem przed wygasnieciem wizy... Rezydentem stajesz sie w momencie kiedy IO wpuszcza Cie do kraju i stempluje Ci wize w paszporcie. Od tego momentu wiza + stepel traktowane sa jako zielona karta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Xarthisius napisał:

Jest dokladnie odwrotnie. Cala idea activation trip polega na tym, zeby sie stac rezydentem przed wygasnieciem wizy... Rezydentem stajesz sie w momencie kiedy IO wpuszcza Cie do kraju i stempluje Ci wize w paszporcie. Od tego momentu wiza + stepel traktowane sa jako zielona karta.

Racja. Od tego momentu ma się prawa oraz obowiązki rezydenta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chciałem się podzielić wrażeniami jak wyglądało moje  pierwsze przekroczenie na granicy. Jestem W NY od kilku dniu a lądowanie miałem na JFK. 

Po wylądowaniu są dwie linie po prawej dla obywateli i rezydentów a po lewej dla pozostałych, oczywiście cały tłum poszedł na prawo i oczywiście ja też. Dopiero po chwili się zorientowałem, że trzeba było iść po drugiej stronie, ale to było bez znaczenie bo i tak stał pan który kierował kolejka i krzyczał na ludzi :) Zapytałem się go gdzie mam się ustawić ( bo miałem takie dylemat czy już mam iść do kolejki gdzie rezydenci czy nie , zresztą dużo osób które  przekracza granicę po raz pierwszy z wiza imigracyjna ma pewnie ten dylemat ), to kazał mi iść tam gdzie wizy turystyczne itp. Tak też znalazłem się prawie na końcu kolejki w oczekiwaniu do urzędnika. Gdzieś po ponad godzinie czasu w końcu nadeszła moja kolej i co najlepsze i tak podszedłem do tych urzędników którzy wcześniej obsługiwali rezydentów i obywateli ( w zależności gdzie było mniej osób to tam kierowali do okienka) . Podszedłem dałem mu paszport oraz kopertę ( żadnych zdjęć RTG nie dawałem), Pan kazał m się ustawić do kamery do zdjęcia, rozerwał kopertę posprawdzał  czy dane w papierach zgadzają się z danymi w wizie, żadnych odcisków ode mnie nie chciał, w sumie to nawet słowa z nim nie zamieniłem. Trochę byłem zdziwiony,że nie brał odcisków ale chyba wiedział co robi :) . Tak więc po około 2 minutach milczenia i nie zamienienia ani słowa z a  urzędnikiem znalazłem się w USA.  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...