Jump to content
gosc333

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?

Recommended Posts

Dnia 4.06.2019 o 11:17, esme napisał:

Nic nie musisz mieć. Nikt o to nie pyta. Mnie dzisiaj Pani konsul maglowała w związku z poprzednim pobytem w USA ale o dokumenty finansowe nie spytała. 

No i wiza przyznana. 

Chciałam serdecznie podziękować za wskazówki, pomoc i cierpliwość w udzielaniu odpowiedzi wszystkim aktywnym użytkownikom forum. Bez Was byłoby dużo trudniej. :-D

@esme jeśli jeszcze tutaj zaglądasz sprawdź proszę priv. Mam do Ciebie kilka ważnych pytań. Bardzo mi zależy na kontakcie. Dziękuje.

Edited by cargool

Hej,

Mam pytanie. Ilu osobom stąd które są już po rozmowach zdarzyło się że prosili o jakieś dokumenty finansowe? Czy jest jakaś umowna minimalna kwota którą przydałoby się posiadać? I czy wyciąg z konta powinien wystarczyć?

Przypuszczam że padały już odpowiedzi na te pytania, lecz nie mogę tego odnaleźć, a zbliża nam się termin rozmowy i troszkę popadamy w paranoję szczególnie właśnie w związku z tym poświadczeniem finansowym.

• Like 1

Dnia 22.08.2019 o 16:17, qrka napisał:

Hej,

Mam pytanie. Ilu osobom stąd które są już po rozmowach zdarzyło się że prosili o jakieś dokumenty finansowe? Czy jest jakaś umowna minimalna kwota którą przydałoby się posiadać? I czy wyciąg z konta powinien wystarczyć?

Przypuszczam że padały już odpowiedzi na te pytania, lecz nie mogę tego odnaleźć, a zbliża nam się termin rozmowy i troszkę popadamy w paranoję szczególnie właśnie w związku z tym poświadczeniem finansowym.

Ja co prawda z DV2020 ale w obowiazkowych dokumentach nikt tego nie wymienia z tego co czytalam. Myslicie ze udanie sie bez takich dokumentow bedzie ok? Ja osobiscie zbieram dolary do przyslowiowej skarpety, w gotowce, wiec na koncie kokosow nie bedzie :P

13 minut temu, Xarthisius napisał:

Oficjalne dane za Lipiec 2019:

Country Reg DV1 DV2 DV3 Total
Poland EU 8 5 3 16

Łącznie w DV19 dla Polaków: 170 wizy (85 wylosowanych)

gdzie można znaleźć te dane na stronie?

36 minut temu, Xarthisius napisał:

Oficjalne dane za Lipiec 2019:

Country Reg DV1 DV2 DV3 Total
Poland EU 8 5 3 16

Łącznie w DV19 dla Polaków: 170 wizy (85 wylosowanych)

Z tego co mi się przypomina wylosowanych było znacznie więcej.. czyżby reszta poległa na kolejnych etapach? 

1 minutę temu, lukasz007 napisał:

Z tego co mi się przypomina wylosowanych było znacznie więcej.. czyżby reszta poległa na kolejnych etapach? 

Najczesciej bywa ze wylosowani po rozpatrzeniu "za i przeciw"  w ogole nie rozpoczynaja procedury.

1 minutę temu, andyopole napisał:

Najczesciej bywa ze wylosowani po rozpatrzeniu "za i przeciw"  w ogole nie rozpoczynaja procedury.

Szkoda bo odbierają szansę tym którzy by chcieli.. To trochę tak jak pies ogrodnika.. 

1 hour ago, mvgda said:

gdzie można znaleźć te dane na stronie?

https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-statistics/immigrant-visa-statistics/monthly-immigrant-visa-issuances.html

albo tu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/issuances.html w bardziej interaktywnej formie.

Edited by Xarthisius

22 minutes ago, lukasz007 said:

Szkoda bo odbierają szansę tym którzy by chcieli.. To trochę tak jak pies ogrodnika.. 

Nikt nikomu nie zabiera szansy - wiz jest do rozdania 50000 (na świat), a wylosowanych jest 100000. Wiec jak ktoś się rozmyśli z wylosowanych to biorą kolejnego... żadna wiza nie przepadnie bo ktoś się rozmyślił. Nawet gdyby ponad 50tys osób jednak zrezygnowało - wtedy robią „dolosowanie”. Aczkolwiek od lat do takiego nie doszło..