Skocz do zawartości

DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany


DV-2019 WYLOSOWANY / NIE WYLOSOWANY   

205 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zostałeś/aś wylosowany/a w loterii DV-2019 ?


Ankieta została zamknięta


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, qrka napisał:

Hej czy ktoś będzie mi w stanie pomóc. 

5 maja KCC wysłało nam maila z prośbą o wysłanie kopii dokumentów. Wysłałam je 6 maja. 7 maja przyszło automatyczne potwierdzenie, że wszystko dotarło i jest w trakcie przetwarzania. Dziś powinniśmy już dostać termin na rozmowę, a my w dalszym ciągu nie otrzymaliśmy potwierdzenia że z dokumentami wszystko ok. Nie bardzo wiemy co w takiej sytuacji zrobić ponieważ wydaje nam się że wszystko zostało dobrze wysłane, tym bardziej że z ich strony żadnego odzewu przez ponad miesiąc nie ma.

Ktoś miał może podobną sytuację?

Jaki masz case number? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tyś
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
24 minutes ago, qrka said:

25xxx ale już rozmawiałam z osobą która ma 26xxx i ona dostała zaproszenie dziś.

Skontaktuj sie z KCC. Upewnij sie, ze otrzymane dokumenty ich satysfakcjonuja. 

http://britsimonsays.com/dv2019-selectees-not-yet-interviewed-please-read-this/

Z tego posta powyzej w szczegolnosci:

Quote

If you have submitted documents, even months ago, but have never got the ready for scheduling email, then you should email KCC with your case number and ask them if they are satisfied with your documents. I do not think the ready for scheduling email is strictly necessary as a part of the process, BUT I don’t want you to sit there and wait thinking things are OK when in fact they are not. By the way, you may have received the auto reply when you submitted. That in itself does NOT mean your documents were OK. It is simply an automatic response from a computer when you send an email. When you email them asking if they are satisfied with the documents KCC will respond within a few days, either with the ready for scheduling email OR with an email that says something like your DS260 is processing, or documents are required. If they say anything like that, send your documents again, and then wait a week at least and then ask them again if they are satisfied.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xarthisius napisał:

Skontaktuj sie z KCC. Upewnij sie, ze otrzymane dokumenty ich satysfakcjonuja. 

http://britsimonsays.com/dv2019-selectees-not-yet-interviewed-please-read-this/

Napisałam już dziś do nich maila, jeśli mi nie odpiszą do jutra to będę dzwonić, aczkolwiek jeśli czegoś by im brakowało to chyba powinni napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Xarthisius napisał:

Oficjalne dane za Maj 2019:

Country Reg DV1 DV2 DV3 Total
Poland EU 9 6 9 24

Łącznie w DV19 dla Polaków: 126 wizy (63 wylosowanych)

W skali 461 wszystkich wylosowanych DV2019 Polaków to chyba mało. ? Wygląda na to, że duża cześć nie wysłała, pozostali czekali z dokumentami na ostatnią chwilę.

Natomiast opóźnienia swoją drogą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy komuś zdarzyło się legitymowac dowodem zamiast paszportu podczas badań lekarskich? Czy może to skutkować jakimiś problemami w ambasadzie? Na rejestracji do lekarza powiedziano mi, że można przyjść z dowodem natomiast wolałabym się upewnić czy to nie będzie problem w ambasadzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Zelka said:

Witam, czy komuś zdarzyło się legitymowac dowodem zamiast paszportu podczas badań lekarskich? Czy może to skutkować jakimiś problemami w ambasadzie? Na rejestracji do lekarza powiedziano mi, że można przyjść z dowodem natomiast wolałabym się upewnić czy to nie będzie problem w ambasadzie. 

Ja poszłam na badania (w Warszawie) z dowodem i zostałam odesłana do domu - nie było zmiłuj, musi być paszport i koniec. Stresu się najadłam co nie miara, bo badania miałam dosłownie na 2dni przed wizyta w ambasadzie i wszystko by przepadło :( na szczęście mieszkałam bardzo niedaleko i udało mi się skoczyć na szybko do domu po paszport i wrócić na czas....

To było w listopadzie 2017, wiec kto wie, może się zmieniło. Ale jednak polecam wziąć paszport dla świetego spokoju, i na badania i do lekarza..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym zaktualizować temat. Dziś byłam na badaniach na Warynskiej, jak również na Wilanowie i w obydwu tych punktach mogłam legitymowac się dowodem. Tak naprawdę decyzja należy do lekarza, który prowadzi badania. Moj przypadek był skrajny, także na przyszłość lepiej pamiętać o paszporcie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...