Skocz do zawartości

Polska i kontrowersje (nacjonalizm, itp.)


katlia

Rekomendowane odpowiedzi

20 minutes ago, ilya_ said:

na marszu byla moja siostra z mezem i synkiem - oni sa takimi nacjonalistami, ze sie w glowie nie miesci

To jest wlasnie najbardziej w tym wszystkim przerazajace. Nie to, ze paru oszolomow spalilo flage EU. Nie to, ze paru od Bosaka komus transparent zabralo. Tylko to, ze cwierc miliona ludzi twierdzi, ze wszystko jest ok. Przeciez Oni maja sweet focie z usmiechnietymi dzieciakami co machaja polskimi flagami na facebooku. To co sie dzialo z tylu to wymysly jakies. Wraza propaganda!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
4 godziny temu, rzecze1 napisał:

 

W UK polskim narodowcom nie przeszkadza ze sami pracuja dla obcego mocarstwa, od polskiego panstwa domagaja sie dzialan irracjonalnych, bez wzgledu na konsekwencje, tak jakby ostentacyjny, klerykalny, agresywny "patriotyzm" byl lekarstwem na ich osobiste kompleksy.

jak bylem w londynie na doslownie 1,5 dnia rok temu to widzialem 2 kolesi z t-shirtach zolnierze wykleci 

wiem co to jest "niezalezna" - zbyt duzo nie czytam netu, no chyba ze dla beki........

 

nie jestem zwolennikiem pisu, po, narodowcem, korwinowcem czy innym wynalazkiem.

natomiast kieruje sie swoimi wartosciami, takie ktore wg mnie sa dla mnie lepsze, dla mojej rodziny. Za rok,dwa pare lat jak wroce do PL to wole aby ludzie w Polsce na marszach chodzili z bannerami: "chcemy boga" niz: "chcemy teczy". Wole na ulicach miec mezczyzne z przyrodzeniem niz kobiete z przyrodzeniem. Chcialbym aby polak byl gospodarzem w swoim domu, panstwie, a nie, ze beda potworzone getta czy strefy NO-GO, gdzie beda arabowie czy rodziny islamskie z zona,  5 mezow, 12 dzieci...Jesli juz sa imigranci to niech nie narzucaja polakom jak maja zyc i co robic. 

do czego pewne grupy ludzi chca doprowadzic ? Progresywnego swiata im sie zachcialo ? Niech pojada do San Francisco  - najbardziej progresywne i otwarte miasto na swiecie - niech zoabcza co sie dzieje na ulicach.  Chodzia baby z ku$#%$, open drug use...ale co tam - wazne ze flagi teczowe powiewaja i golden gejt stoi to zawsze mozna fote cyknac.

Wiadomo, na swiecie kazdy powinienm byc szczesliwy. 

Nie mam nic przeciwko, usa to nie jest moj kraj, nie jestrem tutaj bosem czy gospodarzem. Napisalem tylko to co widze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ny times LOL - gazeta do ktorej artykuly pisza polacy z polskich, lewicowych gazet, a nastepnie Ci sami polacy pisza artykul z tym samym tekstem do polskiej gazety i cytuja: "Jest glos z USA", albo: "ny times napisal o warszawie - to straszne" - przeciez to jest smrod na odleglosc. Nie wiem jak jest w tych innych gazetach, ale zapewne tez tak jest..........
na marszu byla moja siostra z mezem i synkiem - oni sa takimi nacjonalistami, ze sie w glowie nie miesci. 
TWP i Anne Applebaum też wzór cnót i wyrocznia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, cee napisał:

TWP i Anne Applebaum też wzór cnót i wyrocznia emoji6.png

Akurat i NYT i Applebaum maja ogromny szacunek w USA. To ze wam nie odpowiada, coz, nie zmienia FAKTU ze sa wplywowi -- i to bardzo jezeli chodzi o te nowe pokolenie progresywnych demokratow ktorzy w ogromnych ilosciach wygrali wybory na kongres. A TO KONGRES decyduje o wizach! Powtarzam co powiedzialam wczesniej: dzisiejsza Polska ma bardzo zla opinie i nikt nie bedzie sie wysilal na zniesienie wiz z kraju gdzie masowo maszeruja hitlerowcy.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ilya_ napisał:

jak bylem w londynie na doslownie 1,5 dnia rok temu to widzialem 2 kolesi z t-shirtach zolnierze wykleci 

wiem co to jest "niezalezna" - zbyt duzo nie czytam netu, no chyba ze dla beki........

 

nie jestem zwolennikiem pisu, po, narodowcem, korwinowcem czy innym wynalazkiem.

natomiast kieruje sie swoimi wartosciami, takie ktore wg mnie sa dla mnie lepsze, dla mojej rodziny. Za rok,dwa pare lat jak wroce do PL to wole aby ludzie w Polsce na marszach chodzili z bannerami: "chcemy boga" niz: "chcemy teczy". Wole na ulicach miec mezczyzne z przyrodzeniem niz kobiete z przyrodzeniem. Chcialbym aby polak byl gospodarzem w swoim domu, panstwie, a nie, ze beda potworzone getta czy strefy NO-GO, gdzie beda arabowie czy rodziny islamskie z zona,  5 mezow, 12 dzieci...Jesli juz sa imigranci to niech nie narzucaja polakom jak maja zyc i co robic. 

do czego pewne grupy ludzi chca doprowadzic ? Progresywnego swiata im sie zachcialo ? Niech pojada do San Francisco  - najbardziej progresywne i otwarte miasto na swiecie - niech zoabcza co sie dzieje na ulicach.  Chodzia baby z ku$#%$, open drug use...ale co tam - wazne ze flagi teczowe powiewaja i golden gejt stoi to zawsze mozna fote cyknac.

Wiadomo, na swiecie kazdy powinienm byc szczesliwy. 

Nie mam nic przeciwko, usa to nie jest moj kraj, nie jestrem tutaj bosem czy gospodarzem. Napisalem tylko to co widze. 

^^^^^ I to jest wlasnie problem. Piszesz ze nie chcesz teczy, kobiety z przyrodzenie czy rodzin islamskich, ale nie piszesz dlaczego. "bo mi sie niepodoba". Nie wiem kim jestes, ale masz typowe cechy nietolerancji i ograniczenia umyslowego (sorry) ktore maja grupy zwiazane ze srodowiskiem tzw. narodowym. 

Wyobraz (albo pomysl sobie o nim) sobie swiat gdzie biali mezczyzni byliby mniejszoscia i byli w ten sposob traktowani - komus by sie nie podobalo ze sobie chodza po ulicach... Fajnie ?

(wiem ze bez sensu ta dyskusja ale powstrzymac sie moglem).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat i NYT i Applebaum maja ogromny szacunek w USA. To ze wam nie odpowiada, coz, nie zmienia FAKTU ze sa wplywowi -- i to bardzo jezeli chodzi o te nowe pokolenie progresywnych demokratow ktorzy w ogromnych ilosciach wygrali wybory na kongres. A TO KONGRES decyduje o wizach! Powtarzam co powiedzialam wczesniej: dzisiejsza Polska ma bardzo zla opinie i nikt nie bedzie sie wysilal na zniesienie wiz z kraju gdzie masowo maszeruja hitlerowcy.2
Tvn czy wyborcza też jest opiniotworcza i wplywowa co nie zmienia faktu że manipuluje.
EOT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ilya_ napisał:

jak bylem w londynie na doslownie 1,5 dnia rok temu to widzialem 2 kolesi z t-shirtach zolnierze wykleci

No wierz mi, jest ich całkiem sporo, z jednym się nawet przyjaznie, choc T-shirtów przyznam nie nosi... Na marginesie, Brytyjczycy nie mają oporu zeby odwiedzających ich „narodowych prelengentów” zatrzymywac na lotniskach i odsyłac spowrotem do Polski, nawet Ziemkiewiczowi się przytrafiło... A w Polsce włoscy neofaszyscy mogą maszerowac ile chcą, bo jak mówi pan minister spraw wewnętrznych – to legalna we Wloszech ogranizacja...

5 godzin temu, ilya_ napisał:

wiem co to jest "niezalezna" - zbyt duzo nie czytam netu, no chyba ze dla beki........

No przed powrotem do ojczyzny to bym zaczął, Polska się trochę zmieniła :)  Dodałbym media braci Karnowskich, WSieci, WPolityce, Gazeta Polska, no i jak ktoś „katolicki” to oczywiście Nasz Dziennik (btw, w ogóle Nasz Dziennik i Gazeta Polska to teraz jedyny właściwie wybór polskiej prasy w Business Lounge na Okęciu, masakra :rolleyes: ) Tak czy inaczej, trzeba czasem zajrzec, tak aby byc zorientowanym co w trawie piszczy.

5 godzin temu, ilya_ napisał:

(...) natomiast kieruje sie swoimi wartosciami, takie ktore wg mnie sa dla mnie lepsze, dla mojej rodziny. Za rok,dwa pare lat jak wroce do PL to wole aby ludzie w Polsce na marszach chodzili z bannerami: "chcemy boga" niz: "chcemy teczy". Wole na ulicach miec mezczyzne z przyrodzeniem niz kobiete z przyrodzeniem. Chcialbym aby polak byl gospodarzem w swoim domu, panstwie, a nie, ze beda potworzone getta czy strefy NO-GO, gdzie beda arabowie czy rodziny islamskie z zona,  5 mezow, 12 dzieci...Jesli juz sa imigranci to niech nie narzucaja polakom jak maja zyc i co robic.

O! I to jest bardzo ciekawy post! Poglądy na to jak ktoś powinien zyc mam bardzo podobne, właściwie prawdopodbnie duzo bardziej konserwatywne od Ciebie.  Bo z doświadczenia obserwuję, ze kierowanie się – w naszym kulturowym przypadku - społeczną nauką Kościoła, przynosi osobiście człowiekowi duzo więcej korzyści, takze tych materialnych, niz bycie „hipisem”, narokomanem czy jakimś innym „wolnomiłościowcem”.

Ale to co nas najwyrazniej rozni to granica do której jesteśmy się w stanie się posunąc aby narzuc swoje poglądy innym. Bo to jak zyję ja, i jak ja chcę wychowac swoje dzieci to jedna sprawa; ale to jak zyją inni – zupełnie inna. Bo - moim zdaniem - ta sprawa jest NIE MOJA. To esencja dzisiejszego konfliktu na swiecie.

Chcesz aby Twój kraj był i był nazywany demokracją szanującą wolnosc wyboru wszystkich swoich obywateli – spoko, ale wtedy będziesz musiał się pogodzic z faktem, ze czesc, czasem większa czesc, będzie zyła odmiennie od Ciebie. Kto wie, moze nawet czesc... tak jak piszesz w przykładzie...  załozy sobie siusiaka tam gdzie powinna byc myszka... I w ogóle nie powinno Cię to obchodzic, właściwie to nie wiem dlaczego ktoś miałby o tym myślec? Czy przypadkiem od zaglądania ludziom do rozporków i pod sukienki nie mamy juz biskupów?

Z drugiej strony... chcesz zyc w kraju w którym tylko osoby mające Twoje poglądy będą się czuc komfortowo – bądz przygotowany na to, ze pozostałe grupy trzeba będzie – stopniowo – zdominowac prawnie, utrudnic im zycie, zastraszyc, wypędzic (chocby do San Francisco... nie pieerwszy raz w polskiej historii..) a tych co nie będą chcieli isc po dobroci i dalej będą „robic dym” – uwięzic lub zabic. Ludzie lubią byc wolni, i są często przekorni, im bardziej ciśniesz na jedną opcję, tym większy będzie opór, zatem jak juz zaczynasz, to lepiej bądz przygotowany ze będziesz musiał sprawę doprowadzic do końca...

I teraz – jeśli ktoś jest za opcją drugą, to fair enough. Jeśli większosc obywateli taką opcję przegłosuje i przymusi resztę do stosowania się, so be it, go for it. Ale dlaczego ludzie się burzą gdy na Zachodzie (Polacy czy lokalni) piszą w gazetach, ze Ci co chcą opcji drugiej robią rzeczy konieczne do spełnienia opcji drugiej?... tego juz nie rozumiem? Powinniście byc dumni, ze pani Applebaum pisze, ze odchodzimy od liberalnej demokracji. Przeciez to jest to czego chcecie? W czym jest problem? Jeśli ja bym tego chciał, to byłby z takich artykułów dumny. Potwierdzają, ze coś robię!

Drugą kwestią, która osobiście mnie najbardziej drazni, to podszywanie się dzisiejszych „patriotów” pod historię która nijak się ma do ich poglądów. Narodowcy, czy ludzie o nietolerancyjnych poglądach obchodzący 11 listopada? Come on! To tak jakby wnukowie dzisiejszych "pisowców" obchodzili 4 czerwca i celebrowali Lecha Wałęsę... Piłsudski - socjalista i "lewak" - narodowców (którzy BTW zabili pierwszego polskiego prezydenta) wsadził do obozu w Berezie Kartuskiej, razem z ukraińskimi nacjonalistami i komunistami...

Osobiście mam duzo większy szacunek do nielicznych juz narodowców którzy znają swoją przeszłosc, Piłsudskiego nadal - tak jak ich przodkowie przed wojną - uwazają za niemieckiego agenta i zdrajcę, i dalej składają kwiaty na grobie Niewiadomskiego... Głęboko się z nimi nie zgadzam, ale przynajmniej szanuję ich za spójnosc ideologicznego przekazu, więdzę historyczną i otwartosc w głoszeniu poglądów.

Zatem chcecie wspierac budowę opresyjnego, społecznego skansenu do którego sami zjedziecie na starosc po skorzystaniu z dobrodziejstw liberalnego Zachodu? Go for it. Ale nie mówcie, ze to ma jakikolwiek związek z patriotyczną przeszłością polskich bohaterów, przyznajcie ze nie macie przykładu sukcesu takiego podejścia w historii – i wezcie odpowiedzialnosc za to do czego to doprowadzi. Nie wiązcie tego z piękną - i drastycznie odmienną od tego co proponujecie - historią Polski. Nie jest wasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kzielu napisał:

^^^^^ I to jest wlasnie problem. Piszesz ze nie chcesz teczy, kobiety z przyrodzenie czy rodzin islamskich, ale nie piszesz dlaczego. "bo mi sie niepodoba". Nie wiem kim jestes, ale masz typowe cechy nietolerancji i ograniczenia umyslowego (sorry) ktore maja grupy zwiazane ze srodowiskiem tzw. narodowym. 

 

 

spoko, szanuje Twoje zdanie. Z tym, ze wiem, ze polscy narodowcy nie znosza imigrantow. Mi idea imigrantow w panstwach podoba sie. Podoba sie z ekonomicznego itp tid punktu widzenia. USA jest wysoko rozminietym trzecim panswem, w ktorym zyje. Imigranci maja duze znaczenie. 

To, ze ktos pisze co mu sie nie podoba, a co podoba to znaczy, ze jest ograniczony umyslowo ? Kazdy chyba moze miec jakies zdanie. Nie kazdy kraj na swiecie musi wygladac jak USA czy utopia lewackiego - teczowego swiata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, ilya_ napisał:

To, ze ktos pisze co mu sie nie podoba, a co podoba to znaczy, ze jest ograniczony umyslowo ? Kazdy chyba moze miec jakies zdanie. Nie kazdy kraj na swiecie musi wygladac jak USA czy utopia lewackiego - teczowego swiata. 

Jak nie potrafi napisac dlaczego mu sie nie podoba i jaka szkode tojemu  przynosi - to tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ilya_ napisał:

Kazdy chyba moze miec jakies zdanie. Nie kazdy kraj na swiecie musi wygladac jak USA czy utopia lewackiego - teczowego swiata. 

OK, ale Polska jest w UE, wiec jezeli korzysta z pieniedzy europejskich, i wysyla cale pokolenia mlodych ludzi tam pracowac i takze chce zeby wojska amerykanskie budowaly bazy w Polsce to odrzucanie wartosci tych miejsc jest szczytem jezeli nie bezczelnosci to przynajmniej hipokryzji. I wszyscy na zachodzie to rozumieja. Tylko (niektorzy) Polacy nie, i potem sie dziwia kiedy Zachod/USA im nie ufai nie bardzo szanuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...