Skocz do zawartości

Polska i kontrowersje (nacjonalizm, itp.)


katlia

Rekomendowane odpowiedzi

Z tematu zeszliśmy, zgadzam się, ale to juz moderatorów wina Ale z tym, ze generalizujemyw jedną stronę,  to się nie zgodzę. "My" propagujemy wolnosc (a juz na pewno nikt osobiscie chyba nie oskarzy o lewicowosc ) . Wolnosc.  Tyle, i az tyle. Generalizacja byłaby gdybyśmy chcieli zmusic innych aby zachowywali się tak jak nie wiem, "lewica"? "My" tylko chcemy aby ludzie szanowali innych, mówimy im dlaczego się mylą, i oczekujemy na kontragrumenty którym jesteśmy się w stanie otwarcei przyjrzec (przynajmnej ja), czy to tak duzo? Jak na razie tych kontrargumentów nie ma.
Generalizujecie w jedną stronę bo z ponad ćwiartki miliona ludzi robicie marsz faszystow bo przyszło kilku debili, a z tekstami dla zagranicznej prasy to wcale nie jest teiria spiskowa tylko udowodnione po wielokroc przypadki nadużyć i nadinrepretacji.
To był ostatni mój post w tej sprawie. Dalej linki będę wklejal odnośnie zniesienia wiz, jak coś mi wpadnie na tapetę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 138
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
1 minutę temu, cee napisał:

Generalizujecie w jedną stronę bo z ponad ćwiartki miliona ludzi robicie marsz faszystow bo przyszło kilku debili, a z tekstami dla zagranicznej prasy to wcale nie jest teiria spiskowa tylko udowodnione po wielokroc przypadki nadużyć i nadinrepretacji.
To był ostatni mój post w tej sprawie. Dalej linki będę wklejal odnośnie zniesienia wiz, jak coś mi wpadnie na tapetę emoji12.png

Hmm... i tu jest nieporozumienie.. Większosc ludzi biorących udział w marszu niepodległości nie czuła się świadomie, i  stricte, faszystami, (nie wiem czy w ogóle ktoś tak tu napisał, ale jesli, to bede sie z nim/nią kłócic).  Większosc tych ludzi, faszystowskiej ideologi, świadomie lub nie, po prostu uległa. Mozna powiedziec, ze była "faszystowskimi lemingami..." (dokładnie tak samo jak zwykli Niemcy w latach 30-tych. Absolutnie. Oni tez chcieli dobrze i nic "nie wiedzieli", i nota bene, tak jak dzis Polacy, mieli duzo racji!).

Większosc stała się tej ideologii biernymi narzedziami. A dziś,  @ilya_  moze uwazac, ze nie jest faszystą, ale jeśli mówi, ze to Polacy (zakładam biali katolicy mówiący w języku polskim? Bo nie wiem czy dla niego istnieje jakaś inna definicja "Polaków"? Bo i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi?)  mają narzucac swój styl zycia innym w Polsce, no to to jest z DEFINICJI faszyzm (nie nazim BTW!). No na tym z definicji faszyzm polega :) Ja niw wiem jak bardziej delikantnie to wyjasnic? :)

I osobiście - tak jak wczesniej pisalem - nie mam z tym problemu. A miejcie jaja i wezcie odpowiedzialnosc za to mówicie. Przyznajcie, ze nie sprawdziło się to w przeszłosci, ale liczycie (na Boga chyba?) ze sprawdzi się w przyszłości. Bo to z czym mam problem to podszywanie się dzisejszych "faszystów" po Piłsudskiego, polskich powstańców, wielkośc I RP,  czy historycznych bohaterów II RP! i okresu wojny To jest BULL SHIT!

Chcecie propagowac swoje obecneg poglądy? Róbcie to no swój rachunek! Bo jak zaczniemy cytowac Piłsudskiego, o wszach i pasących kury idiotach, to zatęskinicei za kometarzami @kzielu czy @andyopole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, cee napisał:

Generalizujecie w jedną stronę bo z ponad ćwiartki miliona ludzi robicie marsz faszystow bo przyszło kilku debili, a z tekstami dla zagranicznej prasy to wcale nie jest teiria spiskowa tylko udowodnione po wielokroc przypadki nadużyć i nadinrepretacji.
To był ostatni mój post w tej sprawie. Dalej linki będę wklejal odnośnie zniesienia wiz, jak coś mi wpadnie na tapetę emoji12.png

Słyszałeś przysłowie o łyżce dziegciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle to co to odróznia semi-religijne, opresyjne rezimy, od społeczeństw wolnych, "przekornych" i dowcipnych to rzeczy typu właśnie jak ponizej: " don't be stupid, be a smarty, come on and join a nazi party"..." Zyd o Holocauscie... Trzy jeśli nie cztery pokolenia miną zaminim coś takiego bedzie mozna pokazac w Polsce o Smoleńsku.... W Polsce to dla niektórych byłby wylew gwarantowany....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja trzeci pod rząd, a co
Zauważ proszę drogi kolego, że to właśnie ta lewicowa, liberalna strona mówi wszystkim jak ma żyć. To oni mówią cały czas ze maja rację a reszta to zascianek, ciemnogrod i w ogóle zacofanie. W takim razie wszyscy jak jeden mąż to faszysci.
Co do marszu to w POprzednich latach nikt nie pisał o fassystach czy wręcz nazistach jak plonela budka pod ambasada rosyjska czy dziwnym trafem kostka brukowa była porozkladana na trasie marszu. Zadumy na każdym jednym marszu. Teraz od 3 lat jakoś spokój Race palą toż to faszyzm. Wierzę że przytlaczajaca większość w tym marszu nie jest lemingami jak to ujales i szła tylko dlatego że czuje się Polakami, tolerancyjni Polakami. Ludźmi mówiącym po polsku, wyznajacych te same wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna. Rozumiejacych rodzinę jako związek kobiety z mężczyzną mających dzieci, ale też nie zakazujaccych bycia sobie homoseksualista. Notabene taki model jest wpisany do polskiej konstytucji, której to tak kodziarze czy inni liberałowie bronią.
Ostatnio trafiłem na ciekawostkę z Australii bodajże, gdzie radykalny prawak (mężczyzna) wypowiadał się na temat aborcji w tamtejszym parlamencie. Został zaatakowany przed Panią z frakcji zielonych (chyba ), że nie jest kobietą i nie ma prawa wypowiadać się na ten temat. Po chwili oznajmił, że od dzisiaj czuje się kobietą, zatem będzie dalej walczył o zakaz.
Nie mówię teraz o tym jakie prawo w tej kwestii powinno być, tylko pokazuję jak ta "droga" zjada swój ogon i jest pełna absurdów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.11.2018 o 18:54, rzecze1 napisał:

 

Większosc stała się tej ideologii biernymi narzedziami. A dziś,  @ilya_  moze uwazac, ze nie jest faszystą, ale jeśli mówi, ze to Polacy (zakładam biali katolicy mówiący w języku polskim? Bo nie wiem czy dla niego istnieje jakaś inna definicja "Polaków"? Bo i do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi?)  mają narzucac swój styl zycia innym w Polsce, no to to jest z DEFINICJI faszyzm (nie nazim BTW!). No na tym z definicji faszyzm polega :) Ja niw wiem jak bardziej delikantnie to wyjasnic? :)

 

z racji syfu panujacego na zachodnim swiecie uwazam, ze to najlepsze lekarstwo. No chyba, ze chcecie miec za jakies 50 lat drugie san francisco w warszawie czy krakowie.

Polacy maja narzucac swoj styl zycia innym w Polsce - oczywiscie, ze tak bo kto ma go narzucac jak nie polak...Turek czy moze jakis koles z Ghany czy Mozambiku ?  

Polska to nie USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.11.2018 o 09:47, cee napisał:

@Rzecze1 nikr tu Piłsudskiego nie cytuje ani historii nie przywołuje. Nikt też nie napisał że zgadza się z obecnym rządem a ty i inni wrzycacie wszystkich w jedną szufladę. Dlatego mówię o generalizacji.

Tutaj moze o historii i Piłsudskim niewielu pisze, moze właściwie tylko ja :) Ale mówi się wszędzie indziej, i jest to to trend który mnie osobiście najbardziej drazni - historia, polskosc, Bóg, Honor, Ojczyzna, to jest wszystko prawicowe, nasze, a kto ma poglądy inne, nie moze się pod tym podpisac. Nie wiem czy to przypadkiem nie Ty kiedyś napisałeś, ze trzeba przyznac, ze to konkrente forum "jest antypolskie", czy, ze przewazają tu "antypolskie" posty. Antypolskie! To jest dokładnie ta generalizacja i próba wykluczenia. Fałszywa zresztą, juz nie tylko historycznie (bo do jakiej historycznej Polski to się odwołuje?), ale takze współcześnie. Fakt, ze nauczanie obecnej głowy Kościoła Katolickiego zostało powszechnie w Polsce odrzucone, takze przez biskupów, jest niewazny. Wazny jest "fakt", ze Bóg jest nasz. Tak. Chyba Światowid!

I niewazne czy coś się nazywa PiS, Ruch Narodowy, czy ONR. Jeśli zachowujesz się jak kot, miauczysz, i lubisz łowic myszy..... prawdopodobnie jesteś kotem... I tak Cię ludzie zgeneralizują. Bo ludzie generalizują. I teraz pomyśl - jeśli Ciebie - generalnie liberała - tak jak mówisz wrzucono do jednego worka - to co się stanie z polskością, patriotyzmem, Bogiem Honorem, i Ojczyzną gdy Ci - którzy naprawdę są faszystami i mają usta pełne bogojczyznianych frazesów - pewnego dnia na powaznie przeleją krew? Wtedy wszystko to pójdzie do ścieku. I skończymy jak Niemcy czy ukraińcy gdzie patriotyzm=nacjonalizm i faszym.

A wiesz komu na tym zalezy? Tak - skrajnej lewicy. A komu powinno zalezec na zwalczaniu nacjonalizmu? Patriotom. Ale z jakiegoś względu - prawdopodobnie ze tego, ze błędy wytykają im przeciwnicy polityczni których oni nie lubią, a słuszna krytyka wrogów jest zawsze najtrudniejsza do przyjęcia.... zjawisko się ignoruje, pomniejsza, udaje, ze problemu nie ma. Ze to tylko "antypolski PRZEKAZ"...

 @ilya_

Dnia 24.11.2018 o 10:35, cee napisał:

To i ja trzeci pod rząd, a co emoji16.png
Zauważ proszę drogi kolego, że to właśnie ta lewicowa, liberalna strona mówi wszystkim jak ma żyć. To oni mówią cały czas ze maja rację a reszta to zascianek, ciemnogrod i w ogóle zacofanie. W takim razie wszyscy jak jeden mąż to faszysci.
Co do marszu to w POprzednich latach nikt nie pisał o fassystach czy wręcz nazistach jak plonela budka pod ambasada rosyjska czy dziwnym trafem kostka brukowa była porozkladana na trasie marszu. Zadumy na każdym jednym marszu. Teraz od 3 lat jakoś spokój emoji848.png Race palą emoji33.png toż to faszyzm. Wierzę że przytlaczajaca większość w tym marszu nie jest lemingami jak to ujales i szła tylko dlatego że czuje się Polakami, tolerancyjni Polakami. Ludźmi mówiącym po polsku, wyznajacych te same wartości jak Bóg, Honor, Ojczyzna. Rozumiejacych rodzinę jako związek kobiety z mężczyzną mających dzieci, ale też nie zakazujaccych bycia sobie homoseksualista. Notabene taki model jest wpisany do polskiej konstytucji, której to tak kodziarze czy inni liberałowie bronią.
Ostatnio trafiłem na ciekawostkę z Australii bodajże, gdzie radykalny prawak (mężczyzna) wypowiadał się na temat aborcji w tamtejszym parlamencie. Został zaatakowany przed Panią z frakcji zielonych (chyba emoji848.png), że nie jest kobietą i nie ma prawa wypowiadać się na ten temat. Po chwili oznajmił, że od dzisiaj czuje się kobietą, zatem będzie dalej walczył o zakaz.
Nie mówię teraz o tym jakie prawo w tej kwestii powinno być, tylko pokazuję jak ta "droga" zjada swój ogon i jest pełna absurdów.
 

O faszystach pisano nie tylko za PO, ale juz od wczesnych lat 90-tych, dobrze dokumentując większosc przypadków. Przyznam, sam się śmiałem z "Nigdy Więcej" gdy bili na alarm (bo wiadomo - lewacy). Do czasu az podczas którego z antyrządowych marszów w Warszawie w 2013 lub 14 zobaczyłem wyrostków z opaskami Polski Walczącej (sic!) na ramionach wrzeszczących na Marszałkowskiej "Jeb..c murzyna, je..ac araba, tutaj nam rządzi Legia Warszawa!" ku totalnej obojętności słuzb porządkowych... Kto na to przyzwolił i kiedy to się stało? Kiedy Polska stała się dla mnie nie do poznania?

A lewica, oczywiście, takze ma swoje za uszami. Złota epoka którą mieli po 1968 roku przez kilka dekad takze obfitowała w jedną i słuszną narrację, wykluczenie osób myślących inaczej, ostracyzm i ośmieszanie. I w tamtym czasie trzeba z tym było walczyc. Ale ta epoka się skończyła (w Polsce się skończyła zanim się na dobre zaczęła), w sumie - odbiła im się czkawką. I teraz dla wolności i bezpieczeństwa ludzi zagrozenia idą z innej strony - właśnie z tej prawej. Bo chyba nie uwazasz, ze Krytyka Polityczna czy Gazeta Wyborcza mają większy wpływ na zycie Polaków niz Kościół Katolicki i "prawi i sprawiedliwi"?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...