Skocz do zawartości

Zmiany w procesowaniu H1b


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 23.02.2019 o 13:22, MikeB napisał:

Szef ma rację, zdobycie świeżej H1B wymaga wiele ... szczęścia, to na początek. Podziękujmy kolegom z Indii i ich szemranym firmom IT, za taki stan rzeczy. Ja 3 razy aplikowałem i nie miałem szczęścia w loterii.

https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/kariera/wiza-pracownicza-h-1b-do-usa-trudniej-ja-zdobyc/lrj8n08  To artykuł sprzed 2 lat (21 listopada 2017 r.), ale teraz na pewno jeszcze bardziej dokręcono śrubę.

" W 2016 r. - ostatnim roku, z którego pochodzą miarodajne dane amerykańskiej służby ds. obywatelstwa i imigracji USCIS - najwięcej wiz H-1B otrzymały osoby urodzone w Indiach (56,17 proc.), na drugim miejscu znaleźli się Chińczycy (8,5 proc.), a na trzecim miejscu specjaliści z Korei Południowej (7,2 proc.).

Polacy w roku 2016 - tak zresztą, jak w poprzednich latach – znaleźli się poza pierwszą "20" narodowości, które otrzymały amerykańskie wizy H-1B. Zdecydowana większość posiadaczy tych wiz - 64,4 proc., otrzymała ofertę zatrudnienia w amerykańskiej branży informatycznej. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Kleofas11 napisał:

.

" W 2016 r. - ostatnim roku, z którego pochodzą miarodajne dane amerykańskiej służby ds. obywatelstwa i imigracji USCIS - najwięcej wiz H-1B otrzymały osoby urodzone w Indiach (56,17 proc.)

 

bylem pare lat temu [ miesiac ] w SF w pracy przy kodowaniu baz danych, polowa ludzi - indie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2019 o 09:12, MeganMarkle napisał:

Co to oznacza w praktyce dla pracodawcy chcącego kogoś spoza stanów bez wizy zatrudnić ? Pytam bo rekrutuje teraz managerów i mam tez aplikacje od ludzi bez żadnych wiz, którzy liczą na to że my wystąpimy o H1B ale kiedy poruszam temat z szefem to mówi że mam zapomnieć bo to teraz gra nie warta świeczki. I że nawet Ci którzy już są zatrudnieni na H1B tez wiszą na włosku bo nie będą mogli od tak przedłużyć tylko jak im się skonczy to musza od nowa aplikować i może ich wylosują a może nie :( .... okrutne mi się to wydaje 

Jak dotąd było tak, że przedłużenie (po 3 latach) nie wymagało kolejnego losowania, poprawcie mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie. H1-B to maksymalnie niby 6 lat. Ale w praktyce można. Jeśli petycja na I-140 jest zatwierdzona a nie można wystąpić o AOS to mozna przedłużać praktycznie w nieskończoność. Z tego co mi wiadomo to przedłużenie nie podlega losowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/17/2019 at 7:04 AM, ilya_ said:

bylem pare lat temu [ miesiac ] w SF w pracy przy kodowaniu baz danych, polowa ludzi - indie.

Ja mam wrażenie, że dużo więcej niż połowa - w okolicy w której ja mieszkam to powiedziałabym że 75%Hindusi, 20% Chińczycy (chociaż kto wie, może i koreańce? Dla mnie skośne to skośne :) ) i 5% biali. Myślałam że mi to będzie przeszkadzać, ale okazuje się że w zasadzie całkiem miło. I nie mam nic przeciwko Hindusom, są spoko. Bardzo dużo z nich tez jest tu już drugim pokoleniem wiec są bardzo zasymilowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Ja mam wrażenie, że dużo więcej niż połowa - w okolicy w której ja mieszkam to powiedziałabym że 75%Hindusi, 20% Chińczycy (chociaż kto wie, może i koreańce? Dla mnie skośne to skośne :) ) i 5% biali. Myślałam że mi to będzie przeszkadzać, ale okazuje się że w zasadzie całkiem miło. I nie mam nic przeciwko Hindusom, są spoko. Bardzo dużo z nich tez jest tu już drugim pokoleniem wiec są bardzo zasymilowani.

w nowym jorku na wschodniej czesci harlemu [ spanish harlem ], mieszkaja tam glownie czar....[  sorry ] african americans - oni tez sa zasymilowani glownie sami ze soba, polecam zrobic sobie przejazdzke samochodem kiedys tam i zoabczyc jak to wylgada

druga ciekawa okolica to srodek bronxu - okolice ulicy sw anny na wysokosci 150-tych ulic....niedaleko tam [ w srodku samego miasta ] byla popularna "dziura"....[  w zasadzie to rzecz caly czas sie tam dzieje]

https://www.nydailynews.com/new-york/nyc-crime/city-closes-bronx-spot-heroin-users-shot-open-air-article-1.3193822

ahhh te duze miasta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, ilya_ said:

w nowym jorku na wschodniej czesci harlemu [ spanish harlem ], mieszkaja tam glownie czar....[  sorry ] african americans - oni tez sa zasymilowani glownie sami ze soba, polecam zrobic sobie przejazdzke samochodem kiedys tam i zoabczyc jak to wylgada

druga ciekawa okolica to srodek bronxu - okolice ulicy sw anny na wysokosci 150-tych ulic....niedaleko tam [ w srodku samego miasta ] byla popularna "dziura"....[  w zasadzie to rzecz caly czas sie tam dzieje]

https://www.nydailynews.com/new-york/nyc-crime/city-closes-bronx-spot-heroin-users-shot-open-air-article-1.3193822

ahhh te duze miasta. 

 

Jechałam kiedyś autobusem przez bronx i już wtedy (a było to lata temu) wyglądało to jak jeden wielki slums... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...