Skocz do zawartości

GC bez cisnienia.


ar156

Rekomendowane odpowiedzi

Mysle zeby za 10 lat przeniesc sie na stale do US, ale juz teraz chcialbym uruchomic tryby uzyskania GC, a co za tym idzie obywatelstwa (tak wiem, ze GC jest dla osob stale mieszkajacych w US i mozna ja utracic ale akceptyje to ryzyko). Ogolnie moja sytuacja wyglada tak, ze jestem kawalerem wiec nie mowiac wprost niemal kazda opcja wchodzi w gre. Kasa no moze poza taka na EB-5 ;) tez nie jest przeszkoda. 

Na marginesie, mam w USA rodzine (brat ojca) i sporo znajomych prowadzacych wlasne biznesy, ktore moze daloby sie jakos wykorzystac do odpowiedniej procedury.

Na grunie Waszych doswiadczen, jaka droga byscie to zalatwiali w moim stanie faktycznym? Moze znacie kogos, kto bylby pomocny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ar156 napisał:

Mysle zeby za 10 lat przeniesc sie na stale do US, ale juz teraz chcialbym uruchomic tryby uzyskania GC, a co za tym idzie obywatelstwa (tak wiem, ze GC jest dla osob stale mieszkajacych w US i mozna ja utracic ale akceptyje to ryzyko). Ogolnie moja sytuacja wyglada tak, ze jestem kawalerem wiec nie mowiac wprost niemal kazda opcja wchodzi w gre. Kasa no moze poza taka na EB-5 ;) tez nie jest przeszkoda. 

Na marginesie, mam w USA rodzine (brat ojca) i sporo znajomych prowadzacych wlasne biznesy, ktore moze daloby sie jakos wykorzystac do odpowiedniej procedury.

Na grunie Waszych doswiadczen, jaka droga byscie to zalatwiali w moim stanie faktycznym? Moze znacie kogos, kto bylby pomocny?

Na gruncie naszych doswiadczen to przeszukalbym forum, bo zadajach te same pytania co wyzej jest setki, srednio co tydzien. Rodzina, praca, loteria. Takie masz mozliwosci. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum, mniej lub bardziej namietnie czytam od 10 lub wiecej lat, prawdopodobnie od 2000 roku (jesli juz istnialo), bo wtedy bylem pierwszy raz w US. Nie chcialem przeczytac banalow i wyliczanki, bo wszystko to wiem. Mogliscie sobie darowac. Liczylem, ze odezwa sie osoby, majac te same wybory z tych wyliczanek, i ktore wybraly ktoras i napisza, polecam tę droge lub nie i na tej podstawie dokonam analizy. Bardzo dziekuje za typowo polskie kąsliwe odpowiedzi. 

Ale ok, bez wojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ar156 napisał:

Forum, mniej lub bardziej namietnie czytam od 10 lub wiecej lat, prawdopodobnie od 2000 roku (jesli juz istnialo), bo wtedy bylem pierwszy raz w US. Nie chcialem przeczytac banalow i wyliczanki, bo wszystko to wiem. Mogliscie sobie darowac. Liczylem, ze odezwa sie osoby, majac te same wybory z tych wyliczanek, i ktore wybraly ktoras i napisza, polecam tę droge lub nie i na tej podstawie dokonam analizy. Bardzo dziekuje za typowo polskie kąsliwe odpowiedzi. 

Ale ok, bez wojny.

znaczy sie leniuszek jestes , bez wojny , pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ar156 napisał:

Forum, mniej lub bardziej namietnie czytam od 10 lub wiecej lat, prawdopodobnie od 2000 roku (jesli juz istnialo), bo wtedy bylem pierwszy raz w US. Nie chcialem przeczytac banalow i wyliczanki, bo wszystko to wiem. Mogliscie sobie darowac. Liczylem, ze odezwa sie osoby, majac te same wybory z tych wyliczanek, i ktore wybraly ktoras i napisza, polecam tę droge lub nie i na tej podstawie dokonam analizy. Bardzo dziekuje za typowo polskie kąsliwe odpowiedzi. 

Ale ok, bez wojny.

O co chodzi? Jezeli naprawde czytasz forum "namietnie" przez wiele lat, to wiesz ze jest tylko kilka opcji na emigracje do USA i kazda oferuje zupelnie inna droge oparta na indiwidualnej sytuacji. Nikt nie "wybiera" niczego: twoja sytuacja dyktuje co i jak. Porownowac nie ma sensu, bo osoba ktora przyjechala tu na H1B/H2B miala inne przezycie niz osoba ktora przyjechala tu do meza lub zony. Inne realia po przyjezdzie, tez. Jak cos takiego "analizowac"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ar156 napisał:

Forum, mniej lub bardziej namietnie czytam od 10 lub wiecej lat, prawdopodobnie od 2000 roku (jesli juz istnialo), bo wtedy bylem pierwszy raz w US. Nie chcialem przeczytac banalow i wyliczanki, bo wszystko to wiem. Mogliscie sobie darowac. Liczylem, ze odezwa sie osoby, majac te same wybory z tych wyliczanek, i ktore wybraly ktoras i napisza, polecam tę droge lub nie i na tej podstawie dokonam analizy. Bardzo dziekuje za typowo polskie kąsliwe odpowiedzi. 

Ale ok, bez wojny.

Dwie osoby Ci przecież napisaly: małżeństwo, loteria wizowa lub sponsoring (kierowca ciężarówki, gdyż na to jest teraz popyt w USA). Myslisz, że to jest wszystko takie proste i tutaj uzyskasz konkretne odpowiedzi, co i jak? Przeszukaj internet, zagraniczne fora (mam nadzieje, że angielski masz na dobrym poziomie, skoro myslisz o przeprowadzce do Stanów). Pokombinuj trochę sam, zamiast oczekiwać gotowych odpowiedzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja głównie nie rozumiem co masz na myśli przez staranie się już o GC jeśli chcesz wyjechać za 10lat... to przecież tak nie działa - GC dostają osoby które mają udowodniony zamiar mieszkania na stałe w usa na już i dobre ku temu powody (jak np łączenie rodzin albo małżeństwo). Ty na ten moment żadnego dobrego powodu nie masz.

chcesz moich doświadczeń to ci powiem - chciałam wyjechać do usa, wzięłam udział w loterii wizowej, wylosowali mnie i oto jestem w usa. Polecam te drogę - tylko szczęścia potrzeba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...