Skocz do zawartości

Amerykańskie linie lotnicze


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, MeganMarkle napisał:

Poczytaj w necie statystyki opóźnień i odwołanych lotów na tej trasie i porównaj dla obu linii. Co do samych linii - kwestia gustu. Ja osobiście miałam dobre doświadczenia z Deltą, wygodnie i duże porcje jedzenia i picia, wszystko na czas itp, ale widziałam tez nieprzychylne opinie tu na forum. 

A co NY to tez obczaj które linie z którego lotniska lecą bo tych lotnisk jest bardzo dużo i odległości między nimi są potężne wiec logistycznie weź to pod uwagę - z Manhattanu transportem miejskim najłatwiej dostac się na JFK ale wszystko zależy skąd jedziesz. 

Bierzemy pod uwage tylko jfk ponieważ ładujemy tam bezpośrednio z warszawy i w dodatku moj znajomy juz dwa razy mial przyjemność odwiedzać te lotnisko wiex zna dojazd do miasta a newark podobno daleko a LGA nie bierzemy pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 42
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tak. Southwest nie numeruje miejsc na boarding pass a jedynie nadaje ci kolejny numer do boardingu. Jak się późno zarejestrujesz masz wysoki numer i wchodzisz na pokład jako jeden z ostatnich. Wtedy opcja open sitting nie do końca ci się podoba jak siedzisz na samym końcu w środku. Samoloty są przeważnie pelniutkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

Tak. Southwest nie numeruje miejsc na boarding pass a jedynie nadaje ci kolejny numer do boardingu. Jak się późno zarejestrujesz masz wysoki numer i wchodzisz na pokład jako jeden z ostatnich. Wtedy opcja open sitting nie do końca ci się podoba jak siedzisz na samym końcu w środku. Samoloty są przeważnie pelniutkie

Jeszcze tylko jedno pytanie, zarówno w delta jak i AA bagaz rejestrowany jest płatny chyba 30$. I wyczytałem, ze za  bagaz na połączeniach krajowych placi sie przy stanowisku, gdzie go oddajemy a nie tak jak u nas wybierasz jako usluge dodatkowa i doliczamy jest do ceny biletu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Miszczo1212 napisał:

Jeszcze tylko jedno pytanie, zarówno w delta jak i AA bagaz rejestrowany jest płatny chyba 30$. I wyczytałem, ze za  bagaz na połączeniach krajowych placi sie przy stanowisku, gdzie go oddajemy a nie tak jak u nas wybierasz jako usluge dodatkowa i doliczamy jest do ceny biletu?

W sumie to nie wiem bo ja zawsze w DL mam bagaz za darmo, ale przy on-line check inie sie zdaje sie zaznacza ile sie ma bagazu i za niego placi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie które lotnisko wybrać w NY, to pytanie w stylu " Czy wolisz być zastrzelony czy powieszony?" Wszystkie są mega słabe. A odległość do Manhattanu i czas podróży zbliżone.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, MikeB said:

Pytanie które lotnisko wybrać w NY, to pytanie w stylu " Czy wolisz być zastrzelony czy powieszony?" Wszystkie są mega słabe. A odległość do Manhattanu i czas podróży zbliżone.

Sent from my SM-A600A using Tapatalk
 

W ogóle się nie zgadzam, ja miałam kompletnie różne doświadczenia i z dojazdem i logistyka trzech różnych lotnisk w NY, wiec widać zależy od osoby.

i wolałabym być zastrzelona - i tez nie uważam żeby to było bez sensu pytanie albo żeby to było bez różnicy :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Miszczo1212 napisał:

Witam, mam pytanie. We wrzesniu podczas pobytu w Usa planujemy przelot z NY ->Las Vegas. Mamy do wyboru dwie linie: Delta albo American Airlines. Moje pytanie, ktore linie polecacie ? Naczytałem sie pelno opinii w necie ale wolalbym opinie od osob, ktore mieszkają w usa badz gdzies podróżowali podczas swojego pobytu danymi liniami? Np. podobno Delta ma bardzo stare samoloty a american słaby serwis. Ktos moze cos doradzi?

JetBlue z JFK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miszczo1212 napisał:

Jeszcze tylko jedno pytanie, zarówno w delta jak i AA bagaz rejestrowany jest płatny chyba 30$. I wyczytałem, ze za  bagaz na połączeniach krajowych placi sie przy stanowisku, gdzie go oddajemy a nie tak jak u nas wybierasz jako usluge dodatkowa i doliczamy jest do ceny biletu?

Lecialam w listopadzie i grudniu AA i nie moglam dodac bagazu i zaplacic za niego online. Jak oddawalam torbe przy stanowisku to wtedy mnie kasowali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...