Skocz do zawartości

ZOSTAŁAM COFNIĘTA O’HARE


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pare tygodni temu przyleciałam do stanów, na bramce od razu nie spasowalam urzędnikowi i zabrano mnie na przesłuchanie. Telefon cały został przeszukany, po czym wzięli mnie na rozmowę. Dwa lata temu byłam w stanach pół roku, mam tutaj cała rodzine, tłumaczyłam iż opiekowałam się kuzynkami, ciocia mi w zamian za to oferowała mieszkanie, jedzenie itp. Ale znaleźli na telefonie zdjęcia z pracy dwa lata temu, których niestety nie usunęłam. Wyszukiwalam dodatkowo prace Chicago w safari co także sprawdzili wiec nie miałam szans by się z tego wytłumaczyć. Dostałam bana na 5lat. Jednak czy istnieje możliwość na waivers- lub jakiekolwiek przyspieszenie tego procesu? Mam w stanach cała rodzine, ojczyma, siostrę,  mamę- założyła mi wniosek o zielona karte, ale z 5lat poczekam jak nic.. czy mogę zrobić cokolwiek? Czy pozostaje mi czekać? Jestem zielona w tym temacie. Proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 29
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź
2 godziny temu, wiktoria9000 napisał:

Ale znaleźli na telefonie zdjęcia z pracy dwa lata temu, których niestety nie usunęłam. Wyszukiwalam dodatkowo prace Chicago w safari co także sprawdzili wiec nie miałam szans by się z tego wytłumaczyć. Dostałam bana na 5lat. Jednak czy istnieje możliwość na waivers- lub jakiekolwiek przyspieszenie tego procesu? Mam w stanach cała rodzine, ojczyma, siostrę,  mamę- założyła mi wniosek o zielona karte, ale z 5lat poczekam jak nic.. czy mogę zrobić cokolwiek? Czy pozostaje mi czekać? Jestem zielona w tym temacie. Proszę o pomoc!

zlamalas prawo. Posiadajac w paszporcie wize turystyczna nie mozna pracowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz mieszkasz w Polsce, a oni w USA, bedzie trudno udowodnic ze twoja nieobecnosc jest "hardship" em dla twojej polskiej rodziny. W koncu jakos zyli bez ciebie. I nikt im nie zabrania widywania sie z toba w Polsce lub gdzies poza granicami USA. A hardship dla Amerykanow jest jest glownym dowodem otrzymania "waiver". Twoja rodzina w USA moze sie skontaktowac z prawnikiem imigrancyjnym i moga walczyc o ciebie. Ale nie bedzie to latwe, tanie, ani szybkie. Otrzymanie waiver-a moze trwac nawet 2 lata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam, miałem identyczną sytuację jak Witkoria. Natomiast moja małżonka posiada zieloną kartę, mamy złożony wniosek o wizę F2A. Czy ktoś z formuowiczów, wie czy w tym przypadku muszę aplikować o waiver na podstawie I-212 czy l-601, a może oba te wnioski? Próbuję się przekopać przez informacje na stronach USCIS, ale nie jestem pewien. Wg mnie powinnien to być wniosek I-212... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Maciej9004 said:

witam, miałem identyczną sytuację jak Witkoria. Natomiast moja małżonka posiada zieloną kartę, mamy złożony wniosek o wizę F2A. Czy ktoś z formuowiczów, wie czy w tym przypadku muszę aplikować o waiver na podstawie I-212 czy l-601, a może oba te wnioski? Próbuję się przekopać przez informacje na stronach USCIS, ale nie jestem pewien. Wg mnie powinnien to być wniosek I-212... 

Najprawdopodobniej żaden - zależy czy jesteś inadmissible i czy zostałeś deportowany - jeżeli jedno i drugie nie, to potrzebujesz żadnego waivera. Poza tym wniosek o waiver skladalbys dopiero po rozmowie w ambasadzie na której wizy by Ci odmówili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, kzielu said:

Najprawdopodobniej żaden - zależy czy jesteś inadmissible i czy zostałeś deportowany - jeżeli jedno i drugie nie, to potrzebujesz żadnego waivera. Poza tym wniosek o waiver skladalbys dopiero po rozmowie w ambasadzie na której wizy by Ci odmówili.

dzięki za odpowiedź. Zostałem usunięty z granicy z banem na 5 lat.. Poza tym misrepresentation, więc z tego co rozumiem jestem inadmissible. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, Maciej9004 said:

dzięki za odpowiedź. Zostałem usunięty z granicy z banem na 5 lat.. Poza tym misrepresentation, więc z tego co rozumiem jestem inadmissible. 

To co najmniej I-601, jeżeli zostałeś formalnie deportowany to jeden i drugi - o ile dobrze pamiętam - ale to dopiero po tym jak odmówią Ci wizy w ambasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie masz identycznej sytuacji jak Wiktoria. 5 letni ban to chyba w twoim przypadku to "małe piwo". Misrepresentation uczynił Ciebie dożywotnio inadmissible (w tym przypadku ban jest lifetime). Uzyskanie Fraud waiver to nie jest trywialny proces i to nie będzie zwykłe wypełnienie formularza i uiszczenie opłaty. Na twoim miejscu szukałbym prawnika imigracyjnego i z nim konsultowałbym kolejne kroki. Czynienie tego w oparciu o google / forum może jednak nie być najbardziej skuteczną metodą uzyskania fraud waiver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...