Jump to content
Sign in to follow this  
wiktoria9000

ZOSTAŁAM COFNIĘTA O’HARE

Recommended Posts

Witam. Pare tygodni temu przyleciałam do stanów, na bramce od razu nie spasowalam urzędnikowi i zabrano mnie na przesłuchanie. Telefon cały został przeszukany, po czym wzięli mnie na rozmowę. Dwa lata temu byłam w stanach pół roku, mam tutaj cała rodzine, tłumaczyłam iż opiekowałam się kuzynkami, ciocia mi w zamian za to oferowała mieszkanie, jedzenie itp. Ale znaleźli na telefonie zdjęcia z pracy dwa lata temu, których niestety nie usunęłam. Wyszukiwalam dodatkowo prace Chicago w safari co także sprawdzili wiec nie miałam szans by się z tego wytłumaczyć. Dostałam bana na 5lat. Jednak czy istnieje możliwość na waivers- lub jakiekolwiek przyspieszenie tego procesu? Mam w stanach cała rodzine, ojczyma, siostrę,  mamę- założyła mi wniosek o zielona karte, ale z 5lat poczekam jak nic.. czy mogę zrobić cokolwiek? Czy pozostaje mi czekać? Jestem zielona w tym temacie. Proszę o pomoc!

Share this post


Link to post
Share on other sites

O waiver zawsze możesz się starać ale generalnie szanse na uzyskanie waivera w takiej sytuacji nie są duże.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, wiktoria9000 napisał:

Ale znaleźli na telefonie zdjęcia z pracy dwa lata temu, których niestety nie usunęłam. Wyszukiwalam dodatkowo prace Chicago w safari co także sprawdzili wiec nie miałam szans by się z tego wytłumaczyć. Dostałam bana na 5lat. Jednak czy istnieje możliwość na waivers- lub jakiekolwiek przyspieszenie tego procesu? Mam w stanach cała rodzine, ojczyma, siostrę,  mamę- założyła mi wniosek o zielona karte, ale z 5lat poczekam jak nic.. czy mogę zrobić cokolwiek? Czy pozostaje mi czekać? Jestem zielona w tym temacie. Proszę o pomoc!

zlamalas prawo. Posiadajac w paszporcie wize turystyczna nie mozna pracowac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poniewaz mieszkasz w Polsce, a oni w USA, bedzie trudno udowodnic ze twoja nieobecnosc jest "hardship" em dla twojej polskiej rodziny. W koncu jakos zyli bez ciebie. I nikt im nie zabrania widywania sie z toba w Polsce lub gdzies poza granicami USA. A hardship dla Amerykanow jest jest glownym dowodem otrzymania "waiver". Twoja rodzina w USA moze sie skontaktowac z prawnikiem imigrancyjnym i moga walczyc o ciebie. Ale nie bedzie to latwe, tanie, ani szybkie. Otrzymanie waiver-a moze trwac nawet 2 lata. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...