Skocz do zawartości

Wyjazd z rodzicami


Spajderr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem uczniem 3 klasy liceum i musze planować co chce robić w przyszłości, od zawsze moim marzeniem był wyjazd na stale do USA. Chciałbym wyjechać tam na studia. Angielski umiem bardzo dobrze, mieszkałem 3 lata w Wielkiej Brytanii. Mój tata pracuje w niemieckiej firmie ma prawo jazdy c+e z 9 letnim doświadczeniem. Czy istnieje możliwość wyjazdu razem, cała rodzina?

O jaką wizę należy się starać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

No właśnie, czemu USA? Tu przecież nie ma nic nadzwyczajnego, a życie drogie. 

A w ogóle spytałeś rodziców, czy oni chcą się przenieść do US? Bo szok kulturowy i rozłąka dla ludzi w ich wieku jest ogromny (widzę po sobie). 

Tak jak pisała Joanna - jedyną szansą dla Was jest loteria, a to kwestia szczęścia (można latami karmić się nadziejami na wygraną....)

Brytyjski angielski Ci się tu nie przyda w ogóle. Lepiej zapisz się do jakiejś szkoły z amerykańskim angielskim. I to najlepiej znaleźć nativa ze stanu, do którego marzy Ci się przyjechać. Ja przez prawie rok wałkowałam angielski w ANY (Złote tarasy) przed swoim wyjazdem, a i tak mam tu ogromną barierę językową.

No i kasa, kasa..... zacznij odkładać kieszonkowe i nie tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez temu chlopakowi ten problem wyleci z glowy sam za jakies 2,3 tyg....

 

51 minut temu, everden napisał:

 

Brytyjski angielski Ci się tu nie przyda w ogóle. Lepiej zapisz się do jakiejś szkoły z amerykańskim angielskim. I to najlepiej znaleźć nativa ze stanu, do którego marzy Ci się przyjechać. 

 

pewnie, ze sie przyda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twój ojciec planuje również przeprowadzkę do US - sponsorowanie pracownicze na kierowcę trucka to najszybsza obcja, jednak trochę kosztowna, sam świstek 10k dolarów, nie mówiąc o kosztach przeżycia przez pierwsze miesiące etc. Tutaj link po więcej informacji, są już osoby, które tak wyjechały, dokładnie przez tą firmę i inne chicagowskie. https://www.goexperior.com/wp-content/uploads/2019/03/Sponsorowanie-na-Zielona-Karte.pdf?fbclid=IwAR2uyhVQqxIqRVkSLpodqyj8N6iNZjhmEh7MoId3Mq72I6XnkhBhhQGD69U

Ewentualnie niedługo zaczyna się loteria, to wysyłajcie trzy wnioski, może coś siądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, everden napisał:

No właśnie, czemu USA? Tu przecież nie ma nic nadzwyczajnego, a życie drogie. 

A w ogóle spytałeś rodziców, czy oni chcą się przenieść do US? Bo szok kulturowy i rozłąka dla ludzi w ich wieku jest ogromny (widzę po sobie). 

Tak jak pisała Joanna - jedyną szansą dla Was jest loteria, a to kwestia szczęścia (można latami karmić się nadziejami na wygraną....)

Brytyjski angielski Ci się tu nie przyda w ogóle. Lepiej zapisz się do jakiejś szkoły z amerykańskim angielskim. I to najlepiej znaleźć nativa ze stanu, do którego marzy Ci się przyjechać. Ja przez prawie rok wałkowałam angielski w ANY (Złote tarasy) przed swoim wyjazdem, a i tak mam tu ogromną barierę językową.

No i kasa, kasa..... zacznij odkładać kieszonkowe i nie tylko.

Co do Angielskiego nie mam problemu, amerykański również nie jest mi obcy. Na codzień rozmawiam z ludźmi po angielsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ilya_ napisał:

co najbardziej fascynuje Cie w USA ? 

dlaczego wlasnie ameryka polnocna ? 

Podoba mi się życie w ich kraju. Jest to masakryczna różnica między Polską. Nastawienie ludzi jest zupełnie inne. I uważam że Ameryka jest kluczem do sukcesu dla młodej osoby. Ponadto chciałbym doskonalić język. Jestem osobą ambitna i chciałbym tam studiować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Spajderr napisał:

Podoba mi się życie w ich kraju. Jest to masakryczna różnica między Polską. Nastawienie ludzi jest zupełnie inne. I uważam że Ameryka jest kluczem do sukcesu dla młodej osoby. Ponadto chciałbym doskonalić język. Jestem osobą ambitna i chciałbym tam studiować

jestes w 3 klasie liceum...to juz zaraz 

masz wybrane studia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...