Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, 3qxmonika napisał:

Niestety na to wygląda...

Na Twoim miejscu i tych, ktorzy dostali odmowe ESTA poszedlbym teraz do konsulatu po zwykla wlepke.

Oczywiscie jesli komus zalezy bo $160 na cele wylacznie badawcze to troche sporo.

Byc moze teraz konsul z braku zajecia popatrzy laskawiej. Jak nie bedzie mial roboty to go wysla na Bialorus bo tam byly braki kadrowe w dziale wiz. :)

  • Like 1
  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie korci żeby sprawdzić czy dostanę :) Mialem odmowę 2.5 roku temu w Toronto (214b) , od tamtej pory sporo się zmieniło, wtedy miałem work permit mam teraz pobyt stały. Zastanawiam się tylko czy nie lepiej pojechać na granice bo i tak przy lądowym przekraczaniu granicy ESTA nic nie daje. 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, 3qxmonika napisał:

Hahah oby patrzyli łaskawiej. Być może będzie tak, że w obecnej sytuacji łatwiej będzie z wizą w konsulacie, niż przed przystąpieniem do Visa waiver

Pracownicy konsularni będą mieli teraz dużo czasu, aby każdy przypadek  zbadać bardzo szczegółowo. Większość tych, którzy chcieli mieć wizy - skorzystała przed 30 września 2019 z masowej akcji wydawania wiz i je dostała - ktoś tutaj pisał nawet, że w tym samym roku fiskalnym dostał odmowę a poszedł we wrześniu i dostał wizę.

Jeśli komuś kiedykolwiek odmówiono wizy i spodziewał się, że wjedzie teraz, po ich zniesieniu - to tylko znaczy, że osoba taka całkowicie była niedoinformowana.

Nie warto też ukrywać tej informacji w formularzu ESTA - szkoda pieniędzy na bilet lotniczy.
 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jabba1 napisał:

 Zastanawiam się tylko czy nie lepiej pojechać na granice bo i tak przy lądowym przekraczaniu granicy ESTA nic nie daje. 
 

 

Huh?

Ruch bezwizowy działa na każdym POE, niezależnie od jego typu. Na przejściach lądowych nie wymaga się biletów powrotnych tylko okazania środków finansowych na każdy dzień pobytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Halyna napisał:

Huh?

Ruch bezwizowy działa na każdym POE, niezależnie od jego typu. Na przejściach lądowych nie wymaga się biletów powrotnych tylko okazania środków finansowych na każdy dzień pobytu.

Na przejściu lądowym ESTA nie ma znaczenia, idziesz na secondary i wypełniasz wniosek o waiver i94, robią ci odciski i zdjęcie płacisz chyba 7$ za każdym razem. :) Tak wyglada to przy wjeździe na VWP, kanadyjski paszport to jedyny przy którym nie trzeba się w to bawić i niepotrzebujesz ESTA w ogóle.

Edytowane przez jabba1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Halyna napisał:

Pracownicy konsularni będą mieli teraz dużo czasu, aby każdy przypadek  zbadać bardzo szczegółowo. Większość tych, którzy chcieli mieć wizy - skorzystała przed 30 września 2019 z masowej akcji wydawania wiz i je dostała - ktoś tutaj pisał nawet, że w tym samym roku fiskalnym dostał odmowę a poszedł we wrześniu i dostał wizę.

Jeśli komuś kiedykolwiek odmówiono wizy i spodziewał się, że wjedzie teraz, po ich zniesieniu - to tylko znaczy, że osoba taka całkowicie była niedoinformowana.

Nie warto też ukrywać tej informacji w formularzu ESTA - szkoda pieniędzy na bilet lotniczy.
 

Ja generalnie nie mam niczego do ukrycia, mam nadzieję, że z ESTA czy też z normalną wizą będę miała szansę zobaczyć USA. Odmowa wizy w moim przypadku jak i wielu innych była absurdalna.

Jeżeli teraz każda jedna osoba , która gdyby starała się kiedykolwiek wcześniej o wizę i kwalifikowała do odmowy, teraz pozytywnie zarejestruje się w ESTA...no cóż pozostaje powiedzieć, że my mamy pecha, że się o tą wizę w ogóle staraliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, 3qxmonika napisał:

Normalnie aż się boję wypełniać ten wniosek..;) odmowę miałam niecałe dwa lata

 

Normalnie aż się boję wypełniać ten wniosek...;) Odmowę wizy miałam niecałe dwa lata temu. I tak jak u wielu osób z błahego powodu... Ale nic i tak spróbuję z ciekawości

Ja też spróbowalem z ciekawości ale to nie ma sensu i tak nie dadzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...