Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

12 hours ago, privacy-terms said:

Smieszne jest jak tacy starzy imigranci jak wy sa zazdrosni i niemili do wszystkich innych potencjalnych imigrantow. Strach ze zabiora wam wasze zarobione $? :D

Wracac do tych waszych wyludnionych wsi w polsce C

jaka zazdrość? To że ktoś wyśmiewa głupotę zatajania faktów na jakimś podaniu to jest zazdrość? Czy potępianie nielegalnej imigracji? Bo ty jak rozumiem jesteś fanem łamania prawa w takim razie... ?

a tak na logikę - w jaki sposób nielegalny imigrant ma zabrać legalnemu prace?

facepalm... :( 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, rzecze1 napisał:

Dokładnie tak jest.

ESTĘ, co jak na razie potwierdzają wszystkie dotychczasowe przypadki, dostają praktycznie "z automatu" osoby które są niekarane, nie mają wcześniejszych odmownych aplikacji o wizy i nie mają przesiedzeń czy innych powazniejszych grzechów które by zwróciły uwagę amerykańskiej biurokracji. 

Bez wątpienia czesc ludzi (którzy gdyby w przeszłości o wizę aplikowali, by jej nie dostali) zostanie w USA po wjezdzie na ESTA (w wielu przypadkach ten procent jest duzo większy niz przesiedzenia krajów "wizowych"). I owszem, czesc uczciwych ludzi, którzy dostali wcześniej odmowę, nie dostanie ESTY, i bardzo mozliwe, ze nie dostanie tez w przyszłości wizy.... ale te przypadki to jest tak zwane w amerykańskiej wojskowości - "collateral damage"... Pierwsza kategoria szodliwa dla systemu, druga - niesprawiedliwa i często przygnębiająca dla ludzi na osobistym poziomie... Przypadki te nie zmieniają jednak faktu, ze system działał, i będzie działał dosc dobrze, a jego cele będą osiągniete najmniejszym kosztem.

Sam mam tutaj polską znajomą, która w zeszłym roku aplikowała o wizę na hen party do Vegas. Samozatrudniona, z krótkim okresem pobytu w UK, i jeszcze do tego szła do konsulatu w Londynie...  Jak jej zwróciłem na to uwagę, to popatrzyła na mnie jak na kosmitę... no bo - "Dlaczego mieliby mi nie dac?". Jadąc stricte turystycznie, wrecz na weekend, do całej sprawy podeszła jak do aplikacji o... nie wiem... wizę turystyczną do Turcji...  No i wizy nie dostała. Gdyby jej przyjaciółka poczekała z zamązpójściem rok czasu, z ESTĄ nie byloby dziś problemów... A tak, no w papierach ma juz narobione...

Ale, o ile wtedy była dobrze wkurzona, tak dziś się tym nie przejmuje.  Bo z turystycznego punktu widzenia (a o prawdziwych turystach ciągle i dalej mowa), to USA ma trochę do zaoferowania, ale z drugiej strony - tez nie przesadzajmy. Trochę parków narodowych, duze sosny w Yosemite czy jakiś inny Kanion... czy naprawdę warto się tym przejmowac mając na ręku cały piękny świat gdzie dostęp łatwiejszy i dziesięciokrotnie taniej? Dla turysty to nie powinien byc zaden problem, po prostu trzeba jechac gdzie indziej, a osobiście myślę, ze jak i pięczątek się w paszporcie nazbiera, to i z amerykańską wizą będzie łatwiej. Jesli w ogóle na tym przyszłym etapie do USA będzie jeszcze kogoś ciągnąc.

Bo osobiście to mi się wydaje, ze w duzej mierze polski pociąg do Ameryki do wynik naszego kulturowego wychowania (historia, opowieści dziadków, rodziny, znajomych, filmy i kultura), i "ludzkiej natury" - tego, ze im trudniej się gdzieś dostac, tym bardziej nas tam ciągnie :)

 

Masz racje człowiek w przyszłosci naoglądał się seriali i ciągnie do tej Ameryki. Ale tak jak w mojej sytuacji gdzie miałem kilka zaproszeń w tym do Californii i dostalem 3odmowy w przeciągu 12lat to mnie coś trafia.. dwa lata temu miałem zaproszenie z moja nażeczoną do USA ,ona ma wize na 10lat a ja nie dostałem i nie mogłem poleciec..  i nikt mi nie chce uwierzyc że USA dla mnie to tylko raj turystyczny,bo jest pięknie i jest co zwiedzać. Mam stala prace w PL ,mam prawie 40lat ,narzeczona ma firme w PL i jest nam tu dobrze i myśle że jest to jedyny kraj na kuli ziemskiej który robi takie problemy..

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marwin napisał:


 

 


Mozesz nie miec racji:
https://www.tourradar.com/days-to-come/most-difficult-countries-get-visa/

Sent from my SM-G973U using Tapatalk
 

Zawsze mnie bawi, jak bardzo Amerykanie narzekają na wymogi wizowe innych krajów... a gdybym nie przeczytała, że chodzi tu o Rosję to bym wskazała na USA :

"(...) All visa applications for Russia have to be made in person, thanks to the nation’s biometric system. You will have to get your fingerprints scanned and have your photo taken. This means you will have to visit the closest visa processing centre to you. You must also make sure that the online form is filled out without mistakes as this might lead to a rejected application. Once you’ve received your visa from the consulate, make sure you cross-check every detail on your visa to make sure the dates align with your travel plans. (...)"

szczególnie, że Rosja od 1 października wprowadza darmową e-wizę dla turystów odwiedzających Sankt Petersburg i cały region leningradzki dla obywateli 53 krajów, w tym Polski.  

Swoją drogą kiedyś w BX posadziłam Amerykańskiego dyplomatę przy komputerze, na którym moje dorosłe dzieciaki wypełniały wniosek wizowy do USA to się za głowę złapał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie wrocielm z greenpointu, gdzies dzis stolowalem sie w jednej z polonijnych knajp. Stolik za mna siedzialy jakies 2 polskie rodzinki. Rozmawiali bardzo glosno, nie dalo sie Ich nie sluchac...

Wskoczyli na temat zniesienia wiz. Okazalo sie, ze jakis tam czlonek rodziny w tym tygodniu takowego pozwolenia nie otrzymal w tym systemie.

Jeden czlonek rodziny skomentowal to wszystko: „Trump sku...syn nie dal mu wizy. „

B)

Edytowane przez ilya_
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2019 o 08:25, xvv napisał:

Masz racje człowiek w przyszłosci naoglądał się seriali i ciągnie do tej Ameryki. Ale tak jak w mojej sytuacji gdzie miałem kilka zaproszeń w tym do Californii i dostalem 3odmowy w przeciągu 12lat to mnie coś trafia.. dwa lata temu miałem zaproszenie z moja nażeczoną do USA ,ona ma wize na 10lat a ja nie dostałem i nie mogłem poleciec..  i nikt mi nie chce uwierzyc że USA dla mnie to tylko raj turystyczny,bo jest pięknie i jest co zwiedzać. Mam stala prace w PL ,mam prawie 40lat ,narzeczona ma firme w PL i jest nam tu dobrze i myśle że jest to jedyny kraj na kuli ziemskiej który robi takie problemy..

Szkoda że nie ma wiz do Kanady bo wtedy byś się przekonał jak tam trudno było o wizę i czasami ludzie w kolejce mówili wolą iść po wizę do Stanów niż do Kanady, tak czasami trudno było z wiza mimo że miałeś pracę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...