Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, andyopole napisał:

Czy w przypadku braku akceptacji ESTA wzieli te $14 (za rozpatrzenie :) ) czy nie?

Za aplikacje placi sie 4 dolary. Jesli jest udana, to dodaja nastepne 10 i dopiero wtedy z karty sciagaja cale 14.

Zatem dla tych ktorzy maja watpliwosci czy dostana czy nie, jak @Robert1992 , ja nawet bym sie nie zastanawial, sprawdzenie tego to cena paczki fajek...

A jesli sie dostanie odmowe, to przynajmniej bedzie wiadomo na czym sie stoi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, rzecze1 napisał:

Za aplikacje placi sie 4 dolary. Jesli jest udana, to dodaja nastepne 10 i dopiero wtedy z karty sciagaja cale 14.

Zatem dla tych ktorzy maja watpliwosci czy dostana czy nie, jak @Robert1992 , ja nawet bym sie nie zastanawial, sprawdzenie tego to cena paczki fajek...

A jesli sie dostanie odmowe, to przynajmniej bedzie wiadomo na czym sie stoi.

Czyli $4 za "rozpatrzenie" a $10 za "manie".  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xvv napisał:

Mogę się z wami podzielić aktualna informacja,nie dostalem pozwolenia,miałem odmowe dwa lata temu,tak że to zniesienie wiz nie dla każdego a Ci co mieli odmowe mogą sobie odpuścić.. szkoda,ale nie wydam kolejnych 600zł na wizę.. dostałem ete do Kanady bez problemu więc pewnie odwiedze ten kraj

 

1 godzinę temu, andyopole napisał:

CZyli jednak system jest szczelny. Ciekawe jak pojdzie tym, ktorzy mieli np. 10 letnie bany (ktore uplynely). albo jakies dawne odmowy wizy w konsulacie a potem, po jakims czasie od odmowy dostali wlepke w paszporcie bo konsul mial lepszy humor.

 

Wariantow I powodow do odrzucenia ESTA'y  sa setki.

 

Czy w przypadku braku akceptacji ESTA wzieli te $14 (za rozpatrzenie :) ) czy nie?

 

to jest bardzo cenna informacja dla innych. 

- mamy przypadek, odmowa w ambasadzie 2 lata temu, ESTA odmawia, czyli <10 letni okres

Czekamy teraz na przypadek, ban 10 lat, czyli >10 letni okres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rzecze1 napisał:

Za aplikacje placi sie 4 dolary. Jesli jest udana, to dodaja nastepne 10 i dopiero wtedy z karty sciagaja cale 14.

Zatem dla tych ktorzy maja watpliwosci czy dostana czy nie, jak @Robert1992 , ja nawet bym sie nie zastanawial, sprawdzenie tego to cena paczki fajek...

A jesli sie dostanie odmowe, to przynajmniej bedzie wiadomo na czym sie stoi.

 

Mała rada, nie rada. My placilismy PayPalem i od razu zabrało cała kasę, więc po cichu liczyliśmy że to dobry znak :D. Jakby ktoś to potwierdził, to już byśmy mieli jakieś porownanie co do opłat. w instrukcji jest napisane najpierw 4 potem 10, ale u mnie od razu całość poszła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Valaya napisał:

Mała rada, nie rada. My placilismy PayPalem i od razu zabrało cała kasę, więc po cichu liczyliśmy że to dobry znak :D. Jakby ktoś to potwierdził, to już byśmy mieli jakieś porownanie co do opłat. w instrukcji jest napisane najpierw 4 potem 10, ale u mnie od razu całość poszła. 

Byc moze, w razie egatywnego rozpatrzenia dostalibyscie te dyszke nazad?

Znow trzeba czekac na rozwiklanie kolejnej zagadki pod tytulem: "placilem by PayPal,  ESTA mnie wywalila gdzie jest moje 10 dulary?"  :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, andyopole said:

CZyli jednak system jest szczelny. Ciekawe jak pojdzie tym, ktorzy mieli np. 10 letnie bany (ktore uplynely). albo jakies dawne odmowy wizy w konsulacie a potem, po jakims czasie od odmowy dostali wlepke w paszporcie bo konsul mial lepszy humor.

To mógł być po prostu automat. OP odpowiedział, że mu odmowiono wizy i automat odrzucił podanie o ESTA.

Szczelność systemu dopiero można udowodnić jakby ktoś zdecydował "zapomnieć" że mu odmówiono wizy. Jeśliby we wniosku o ESTA napisał, że mu tej wizy nie odmówiono, a szczelny system by:
- albo odrzucił ESTA bo wykryłby odmowę i "zapomnienie"
- albo zaaprobował ESTA a oficer CBP na granicy wykrył "zapomnienie" i odesłał z powrotem do Polski z "misrepresentation" i dożywotnim banem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mcpear napisał:

To mógł być po prostu automat. OP odpowiedział, że mu odmowiono wizy i automat odrzucił podanie o ESTA.

Szczelność systemu dopiero można udowodnić jakby ktoś zdecydował "zapomnieć" że mu odmówiono wizy. Jeśliby we wniosku o ESTA napisał, że mu tej wizy nie odmówiono, a szczelny system by:
- albo odrzucił ESTA bo wykryłby odmowę i "zapomnienie"
- albo zaaprobował ESTA a oficer CBP na granicy wykrył "zapomnienie" i odesłał z powrotem do Polski z "misrepresentation" i dożywotnim banem

 

Tak, napisalem skrotowo bo w koncu w pracy jestem i od czasu do czasu cos potrzebuje zrobic.  Ale wlassnie mam fajerant i ide zaprzegac. Milego wieczoru.:D

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, andyopole napisał:

CZyli jednak system jest szczelny. Ciekawe jak pojdzie tym, ktorzy mieli np. 10 letnie bany (ktore uplynely). albo jakies dawne odmowy wizy w konsulacie a potem, po jakims czasie od odmowy dostali wlepke w paszporcie bo konsul mial lepszy humor.

 

Wariantow I powodow do odrzucenia ESTA'y  sa setki.

 

Czy w przypadku braku akceptacji ESTA wzieli te $14 (za rozpatrzenie :) ) czy nie?

Pobrali tylko 4dolary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...