Skocz do zawartości

ESTA Moje doswiadczenia.


andyopole

Rekomendowane odpowiedzi

13 minutes ago, zeluspl said:

A osoby ktore mialy odmowe 10 lat temu albo i ponad 10lat.. rowniez odpadaja ? 
 

Myślę, że w twoim przypadku nie odmowa 2.5 roku temu jest tym co zapewne spowoduje brak autoryzacji ESTA a to że z jakiegoś powodu dostałeś 5-letniego bana (overstay albo wykazali Tobie, że pracowaleś na wizie turystycznej co mogłeś podpisać w zeznaniu przy secondary) - myślę, że ten 5cioletni ban będzie bardziej rzutował na autoryzację ESTA (a raczej jej brak).

Nie ma z przyczyn obiektywnych wielu Polaków na forum, którzy mieli historię podobną do Ciebie a którzy otrzymaliby autoryzację lub jej odmowę. Od 11 listopada polskojęzyczne forum pisze nową historię i zbierane będą pierwsze doświadczenia. Możesz być jednym z tych co tę historię napiszą. Albo jako pierwszy co po banie i odmowie został zautoryzowany w ESTA albo jako pierwszy co podzieli się odmową autoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja szwagierka planuje do nas do usa przyjechać na 3 miesiące w czerwcu, to w związku z tym kiedy powinna się starać o ESTA? Teraz już czy dopiero przed wyjazdem? Była w usa w tym roku w wakacja 3 mce na J-1 (camp) i wróciła o czasie. Ale jest studentką i martwię się czy z tym ESTA jej nie zawrócą w usa jak usłyszą ze na 3mce turystycznie tym razem przyjechała... ( w planie ma 2 mc posiedzieć u nas a potem zrobić road trip po paru stanach ze znajomymi). Czy lepszym pomysłem jest by się starała o wizę jednak? Czy w ogóle można się nadal starać o wizę w ambasadzie pomimo ESTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autoryzacja ESTA jest ważna dwa lata więc jeśli dostanie ja teraz, jej ważność upłynie prędzej. Na jej miejscu jeszcze bym trochę zaczekał na doświadczenia i informacje tych, którzy poleca wcześniej.  Gdy przekroczy 90-dniowy termin pobytu choćby o jeden dzień,  natychmiast straci prawo do korzystania  z VWP.

Tak, można nadal występować o "tradycyjna" wlepke w paszporcie. 

Edytowane przez andyopole
  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minutes ago, MeganMarkle said:

Moja szwagierka planuje do nas do usa przyjechać na 3 miesiące w czerwcu, to w związku z tym kiedy powinna się starać o ESTA? Teraz już czy dopiero przed wyjazdem? Była w usa w tym roku w wakacja 3 mce na J-1 (camp) i wróciła o czasie. Ale jest studentką i martwię się czy z tym ESTA jej nie zawrócą w usa jak usłyszą ze na 3mce turystycznie tym razem przyjechała... ( w planie ma 2 mc posiedzieć u nas a potem zrobić road trip po paru stanach ze znajomymi). Czy lepszym pomysłem jest by się starała o wizę jednak? Czy w ogóle można się nadal starać o wizę w ambasadzie pomimo ESTA?

W kwietniu powinno być OK. Na tyle bezpiecznie, że jak nie dostanie (a raczej powinna dostać - bo dlaczego by nie) to zdąży się umówić do ambasady. W ambasadzie kolejki teraz powinny zmaleć znacząco. Myślę, że ESTA i wiza B1/B2 dla oficera CBP wygląda analogicznie i tak samo postrzega studentkę przyjeżdżającą na 3 miesiące. Chyba nawet ESTA przez swoją większą restrykcyjność (brak zmian statusu i brak przedłużeń) może być bardziej prefereowane w wątpliwych sytuacjach. Ja bym przyjeżdżał na jej miejscu na ESTA a za 150 dolcy co zaoszczędzi nich ci kupi prezent ;)

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, mcpear said:

W kwietniu powinno być OK. Na tyle bezpiecznie, że jak nie dostanie (a raczej powinna dostać - bo dlaczego by nie) to zdąży się umówić do ambasady. W ambasadzie kolejki teraz powinny zmaleć znacząco. Myślę, że ESTA i wiza B1/B2 dla oficera CBP wygląda analogicznie i tak samo postrzega studentkę przyjeżdżającą na 3 miesiące. Chyba nawet ESTA przez swoją większą restrykcyjność (brak zmian statusu i brak przedłużeń) może być bardziej prefereowane w wątpliwych sytuacjach. Ja bym przyjeżdżał na jej miejscu na ESTA a za 150 dolcy co zaoszczędzi nich ci kupi prezent ;)

Dzięki, to tak jej poradzę żeby zrobiła. Byłoby fajnie jakby do nas przyjechała bo to jednak rodzina a my na razie uziemieni i do PL lecieć nie ma jak (PTO w całości zużyte będzie na macierzyński :( )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, zeluspl napisał:

A osoby ktore mialy odmowe 10 lat temu albo i ponad 10lat.. rowniez odpadaja ? 
 

Tutaj jedno z wielu pytań 

Have you ever been denied a U.S. visa you applied for with your current or previous passport, or have you ever been refused admission to the United States or withdrawn your application for admission at a U.S. port of entry?

nie ma 10 lat lecz czy kiedykolwiek.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek_mazury napisał:

Witam. A jak ma sie adres kontaktowy w esta ? jezeli np podajemy hotel w NYC , a zmieniam plany i lece przykładowo do LA ?

Przy odprawie w dzien wylotu trzeba podac adres ponownie. Wtedy podasz ten w LA, czy gdziekolwiek bedziesz spedzac pierwsza noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...